Şişecam Hisse Senedi Hakkında 7 Kritik Detay!

Birleşme gerçekleştirmesi nedeni ile son zamanlarda borsamızda en fazla konuşulan hisse senetleri arasında yer alan şişecam hisse senedi ile ilgili önemli detaylar paylaşacağım. Şişecam hisse senedi ile ilgili olarak burada yer vermiş olduğum bilgilerin bir yatırım tavsiyesi olarak algılanmaması gerektiğini baştan belirtmek istiyorum…

Ülkemizin en büyük cam üreticisi olan Şişecam, ülkemize çok önemli döviz girdileri sağlayan bir şirket olarak ön plana çıkmaktadır. Ülkemizde cam sektöründe neredeyse tekelleşmiş olan bu önemli şirketin borsadaki hisselerine bu nedenle yoğun bir ilgi gösterilmektedir.

Kuruluşu Cumhuriyet tarihimize yakın olan ve Atatürk’ün talimatı ile kurulan bu önemli şirketin hisse senetleri ile ilgili olarak bilgilendirmelere geçmeden önce içeriğimi beğenerek bana destek olabileceğinizi hatırlatmak istiyorum. İşte şişecam hisse senedi ile ilgili bilinmesi gerekenler…

Şişecam Hisse Senedi İle İlgili Kaliteli Bilgiler!

1-Şişecam Hisse Senedi 2010 Yılında 1 Liranın Altında İşlem Görüyordu!

Ülkemizin en büyük cam üreticisi olmasına rağmen 2010 yılında çok küçük bir değerlemeye sahip olan şişecam hisse, 0,92 TL seviyelerinden işlem görmekteydi. O zamanlar hisse senedine 100.000 TL’lik bir yatırım yapan ve bugüne kadar bozmayan yatırımcının parası şuanda 765.000 TL olurdu. 10 yıllık sürece baktığımızda bu karın inanılmaz olduğunu söyleyebilirim.

2-Şişecam Hisse F/K oranı 8,15’dir!

SISE teknik analiz çalışmaları gerçekleştirildiğinde hissenin f/k değerinin oldukça düşük olduğunu görmekteyiz. Hissenin 8,15 gibi düşük bir F/K oranına sahip olması yatırımcılar tarafından olumlu karşılanmaktadır. Bilindiği gibi F/K oranı yatırmış olduğunuz parayı ne kadar süre içerisinde amorti edebileceğinizi gösteren en büyük göstergedir. Bu oranın  10’un altında olması iyiye işaret olarak görülmektedir.

3-Pandemi Döneminde Hisse 3,48 TL Seviyelerine Kadar Düşmüştür!

Şişecam birleşme haberleri sürekli piyasada dolaşırken pandemi döneminde yatırımcıların eline mükemmel bir fırsat geçmiştir. Bu fırsat Şişecam hisse senedinin 3,48 TL seviyelerine düşmesidir. Piyasayı iyi okuyan ve şirketi iyi tanıyan yatırımcılar neredeyse 10 senede gelen getiriyi sadece 6 ay içerisinde çıkarmayı başarmışlardır. Unutmayın krizler fırsatları da doğurur.

4-Şirket Mükemmel Bir Birleşme Gerçekleştirdi!

Şişecam birleşme ile önemli bir yükseliş gerçekleştirdi. Anadolu Cam Sanayii AŞ, Paşabahçe Cam Sanayii ve Ticaret AŞ, Soda Sanayii AŞ,  Denizli Cam Sanayii ve Ticaret AŞ,ve Trakya Cam Sanayii AŞ birleşmeyi gerçekleştiren şirketler olarak ön plana çıkmaktadır.

5-Türkiye İş Bankası Şirketin %67,54’üne Sahip!

Şirketin güvenilirliği İş bankasının %67 gibi yüksek bir hisse sayısına sahip olmasından gelmektedir. Efes holding ve Anadolu Hayat Emeklilik diğer büyük ortaklar olarak ön plana çıkmaktadır. Şişecam hisseleri kimin sorusunu soran kişilere bu cevabı vermem yeterli olacaktır sanırım…

6-Şişecam Hisse Senedi Her Yıl Düzenli Bir Şekilde Temettü Veriyor!

Şişecam hisse senedi ile ilgili olarak söylenebilecek en güzel şeylerden bir tanesi de şirketin düzenli bir şekilde yatırımcısına temettü ödemesi gerçekleştirmesidir. Temettü ödemelerini şirket prensibi olarak benimseyen şirket bu yönü ile her daim borsa yatırımcılarını cezbetmektedir.

7-Hissenin 52 Günlük Ortalaması 6,73 TL’dir!

Orta vadeli yatırım düşünenler için şişecam hisse senedinin 20 günlük ortalaması 6,60 TL, 52 günlük ortalaması ise 6,73 TL’dir. Kademeli alış yapmayı sevenler için bu ortalamalar önemli bir göstergedir.

Halka açıklık oranı %50 olan şişecam, Soda hisse gibi borsamızın önemli hisselerini de içerisine katarak büyümeye devam etmektedir. Soda hisse forum incelemesi yapmak isteyenler artık şişecam hisse forum tartışmalarına katılabilirler. Son olarak sizlerin de şişecam hisse senedi ile ilgili yorum ve görüşlerini iletmesini rica ediyorum…

Mutlaka Oku: Yapı Kredi Hisse Senedi İle İlgili 6 Bilgi!

Mutlaka Oku: Altın Düşecek Mi? Takip Edilmesi Gereken 4 Detay!

Mutlaka Oku: Zarar Eden İşletme Nasıl Kurtarılır?

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz