Uzun Vadede Neye Yatırım Yapmalı 3 Müthiş Tavsiye!

Günümüzde yatırım araçları hiç olmadığı kadar çeşitlendi. Çeşitliliğin oldukça fazla olduğu bu ortamda elinde bir miktar parası olan yatırımcılar uzun vadede neye yatırım yapmalı? sorusunu araştırmaya başladılar. Bende bu amaçla burada 2020 yatırım tavsiyeleri ile ilgili bilgilendirmelerde bulunmak istiyorum…

Özellikle biz Türk insanının genlerinde kısa zamanda parayı bulma düşüncesi vardır. Bu düşünce hangi alanda yatırım yapılırsa yapılsın kazanç elde edilememesine neden olmaktadır. Küçük yatırımcıların mutlaka uzun vadeli düşünme yetisine sahip olması gerekmektedir.

2020 yatırım tavsiyeleri ile ilgili araştırma yapan kişiler asla borç ile yatırım yapmamalı ve uzun vadede ihtiyaç duymayacakları para ile yatırım yapmalıdırlar. Uzun vadede neye yatırım yapmalı sorusu ile alakalı olarak paylaşmış olduğum düşüncelerin bir yatırım tavsiyesi niteliğini taşımadığını belirteyim.

Bu arada içeriğimi beğenerek bana destek olabileceğinizi hatırlatmak istiyorum…

Uzun Vadede Neye Yatırım Yapmalı 3 Müthiş Tavsiye!

1-Borsada Gelecek Vadeden Şirketlere Yatırım Yap!

Günümüzde en iyi yatırım neye yapılır? sorusu sorulduğunda akla gelen ilk yatırım aracı borsa olmuştur. Borsada elde edilen kazançlardan herhangi bir vergi alınmaması ve borsamızın çok ucuz olması yerli yatırımcının da son zamanlarda ilgisini çekmiştir.

Uzun vadeli yatırım düşüncesinde olan kişiler gelecek vadeden şirketleri araştırarak düzenli bir şekilde yatırım yapmaları gerekmektedir. Mesela teknoloji şirketlerine uzun vadede düzenli bir yatırım gerçekleştirmek diğer yatırım araçlarından daha fazla kazanç elde edilmesine olanak tanıyacaktır…

Gelecek dönemlerde tarım gibi üretim alanında faaliyet gösteren şirketlerin hisse senetlerinin de önemli bir artış göstereceği merak edilmektedir. Burada tek yapmanız gereken uzun vadede düzenli bir şekilde yatırım gerçekleştirmenizdir…

Mutlaka Oku: Dolara mı Altına mı Yatırım Yapmalı 2020 de?

2-Gram Altına Düzenli Bir Şekilde Yatırım Yap!

Altın, son 10 yılda en fazla kazanç sağlayan yatırım aracı olarak ön plana çıkmaktadır. Bu yatırım türünde de önemli olan uzun vadede düzenli bir şekilde yatırım yapmaktır. Enflasyona karşı yatırımcısının koruyan ve enflasyonun çok çok üzerinde getiri sağlayan altının gelecek dönemlerde daha fazla artış gösterebileceği tahmin edilmektedir.

2020 yatırım tavsiyeleri ile ilgili araştırma yapıldığında finans alanında uzmanlığını kanıtlamış kişilerin ilk önerdiği yatırım araçları arasında gram altın yer almaktadır. Son 2 yılda yüksek bir getiri sağlaması ve halen fiyatının ucuz olduğunun düşünülmesi gram altının cazip bir yatırım aracı olmasını sağlamıştır.

2010 ocak ayında 53 TL olan gram altına 100.000 TL yatırım yapan bir kişinin günümüzdeki parası 755.000 TL olurdu. Bu denli yüksek bir kazancın son 10 yılda kazandırılmış olması gram altına olan talebi daha fazla artırmaktadır…

3-Bireysel Emeklilik Sistemine Yatırım Yap!

Uzun vadede neye yatırım yapmalı? sorusunun cevabını arayan kişilere önemli tavsiyelerim arasında BES gelmektedir. Ülke olarak oldukça düşük bir tasarruf yapma alışkanlığına sahip olmamızdan yola çıkarak geliştirilen bu sistemde devlet her 100 TL’lik yatırıma anında 25 TL destek vermektedir.

BES’in en güzel avantajı yatırmış olduğunuz katkı paylarının ve getirilerinin yatırım araçlarında değerlendirilmesidir. Yatırım danışmanlığı uzmanları tarafından yapılan yatırımlar çoğu zaman enflasyonun üzerinde bir getiri sağlamaktadır.

Mutlaka Oku: Öğrenciler İçin Küçük Yatırımlar 4 Adet!

Ben son 2 yıldır BES’e yatırım yapmaya başladım ve yatırmış olduğum paradan katkı paylarının getirilerini de sayarsam %65’in üzerinde bir kazanç sağladım. 2020 yatırım tavsiyeleri arasında en gözde yatırım aracı olan BES’e karşı tüm ön yargılarınızı kırmanızı tavsiye ediyorum…

Bu Hataları Yapmayın!

1- Faize Para Yatırmayın!

Uzun vadede neye yatırım yapmalı? sorusunun cevabı ile ilgili araştırma yapan kişilere ilk tavsiyem kesinlikle paralarını faize yatırmamalarıdır. Çünkü 2020 yılı itibari ile faiz oranları oldukça düşüktür. Paranızı bu tür bir yatırım aracında bağlamanız enflasyona karşı mağlup olmanıza neden olacaktır.

2020 yatırım tavsiyeleri arasında yer vermiş olduğum 3 yatırım aracı son 10 yılda enflasyonun çok üzerinde bir getiri sağlamasına rağmen belli dönemler haricinde faize yatırılan paradan hiçbir zaman enflasyonun üzerinde bir getiri sağlanmamıştır.

2-Kısa Vadeli Düşünmeyin!

2020 yatırım tavsiyeleri ile ilgili araştırma yapan kişilere bir başka önemli tavsiyem uzun vadeli düşünmeleridir. Altın, Borsa veya BES yatırımlarında uzun vadede enflasyonun üzerinde bir getiri elde etmeniz kaçınılmaz olacaktır…

Uzun vadeli düşünebilmek için ise paranın borç olmaması ve yatırılan paraya uzun bir süre ihtiyaç duyulmaması gerekmektedir. Çok küçük meblağlarla dahi yatırım yapmaya başlasanız da uzun vadeli düşünürseniz güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

Uzun vadede neye yatırım yapmalı? sorusunda tavsiye etmiş olduğum Borsa da küçük yatırımcıların elindeki para kısa vadeli düşünmelerinden dolayı yok olabilmektedir. Bu tür basit tuzaklara düşmeyerek elinizdeki parayı enflasyonun üzerinde bir kazanç ile artırabilirsiniz.

Mutlaka Oku: Yatırımsız Para Kazandıran Siteler 16 Kazanç Kapısı!

3-Kredi İle Bir Yatırım Yapmayın!

En iyi yatırım neye yapılır? sorusunun cevabını arayanlara kesinlikle kredili işlemlerden uzak durmalarını tavsiye ediyorum. Kredili işlemlerde yüksek faiz oranlarının üzerinde bir getiri elde etmeniz gerekiyor ki aylık kredi taksitlerini ödeyebilesiniz.

Kredi ile yatırım yapan birçok kişi ciddi handikaplar yaşamıştır. Bu tür hatalar yapmamanızı tavsiye ediyorum. Aksi takdirde iş ve sosyal yaşantınızda büyük yıkımlar görebilirsiniz. Yatırımlarınızın altını doldura doldura gitmeniz en sağlıklı adım olacaktır…

4-Dünya Gündeminden Uzaklaşmayın!

Yatırım yapan veya yapma düşüncesinde olan kişilerin yapmış olduğu en büyük hata dünya gündemini takip etmemeleridir. 2020 yatırım tavsiyeleri arıyor ve yatırımlarınızdan yüksek kazançlar elde etmek istiyorsanız dünya gündemini yakından takip etmenizi öneriyorum…

Artık Dünya’nın öbür ucunda olup biten her şey ülkemizdeki yatırım araçlarını etkilemekte. Diğer ülke borsalarındaki hareketler ile ülkemizdeki hareketler aynı seyri izlemekte. Kısaca uzun vadede neye yatırım yapmalı? diyenlerin kesinlikle ve kesinlikle dünya gündemini yakından takip etmelerini tavsiye ediyorum.

5-Sürekli Ekranlara Bakmayın!

2020 yatırım tavsiyeleri ile ilgili bilgi alıp yatırım yapan kişilerin yapmış olduğu bir başka hata da sürekli yatırımlarını telefondan takip etmektir. Bu tür bir hata kısa bir süre içerisinden yatırımın bir getiri sağlamayacağını düşünüp satılmasına neden olmaktadır.

Bir ev veya arsa alan kişinin yatırımlarının değerini her gün hesapladığını gördünüz mü? Ev ve arsa yatırımının ne denli önemli kazançlar sağladığını da biliyoruz. Uzun vadede neye yatırım yapmalı? diyenlere belirtmiş olduğum gibi borsa, altın veya BES’e yatırım yapacaksanız paranızı en az 5 sene unutmuş gibi yapmanızı tavsiye ediyorum…

En iyi yatırım neye yapılır? diyenlere son tavsiyem internet ortamında web sitesine veya youtube’a yatırım yapmalarıdır. Bu tür bir alanda yapılacak olan girişimlerde yatırımın geri dönüş süresi çok daha kısadır. Önemli olan istekli ve yaratıcı olmaktır.

Mutlaka Oku: Son 10 Yılda En Çok Kazandıran Hisseler!

Birçok kişi özellikle blog sitesine yatırım yapmakta. Bir makale yazarı ile anlaşarak düzenli içeriklerin sitede yer almasını sağlamakta. Reklam geliri ile yapmış olduğu yatırımın çok daha fazlasını almayı başaran yatırımcı site kazancının bir kısmını siteye yatırarak çok daha fazlasını kazanmaya devam etmektedir.

Böylelikle Uzun vadede neye yatırım yapmalı? sorusu ile alakalı olarak önemli tavsiyelerde bulunmaya çalıştım. Sizlerinde en iyi yatırım neye yapılır? sorusunun cevabını arayanlara 2020 yatırım tavsiyeleri ile ilgili olarak görüş ve düşüncelerinizi aktarmanızı rica ediyorum…

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz