Para Biriktirme Yolları Ekşi Sözlükten 16 Tavsiye

Para Biriktirme Yolları Ekşi Sözlükten 16 Tavsiye başlıklı bu yazımızda siz değerli ziyaretçilerimize para biriktirmenin müthiş yollarını açıklayacağız. Bu yazımızı okuduktan sonra eminiz ki zorlanmadan para biriktirebileceksiniz. İşte para biriktirme yolları ekşi sözlük tavsiyeleri….

Para Biriktirme Yolları Ekşi Sözlükten 16 Tavsiye

1- Arkadaşlarınızla Altın Günü Yapın 

İster erkek ister bayan olur hiç fark etmez para biriktirmenin en güzel yolu altın günü yapmaktır. İş yerinde çalışan arkadaşlarınızla her ayın sabit bir gününde tıpkı bayanların gün yaptığı gibi para toplamaktır. Yani her ayın bir günü bir kişiye ödeme yapıyorsunuz sıra dahilinde. Bu elinize toplu para geçebilmesi içinde oldukça önemli bir tavsiyedir.

2- Kumbaraya Her Ay Maaşınızın %10’unu Atın

Para biriktirmek isteyenlere tavsiyeler arasında her ay maaşınızın %10’unu kumbaraya atmak gelmektedir. Kumbara ile para biriktirmeye çalışanların yapmış olduğu en büyük yanlışlardan bir tanesi günlük olarak kumbaraya para atmaya çalışmalarıdır. Bu durumda günlük olduğu için sıkılmanıza neden olmaktadır. Her ayın belli bir gününde kumbaranıza maaşınızın bir kısmını atmanız hem oradaki paranızı unutmanızı hemde para biriktirmekten sıkılmamanızı sağlayacaktır.

3- İnternetten Ek İş Yapın

Para biriktirme yolları ekşi tavsiyeleri arasında internetten ek iş yapmak gelmektedir. İnternet uçsuz bucaksız bir dünyadır buradan para kazanmanın yollarını bularak kazandığınız parayı direkt birikim hesabınıza yönlendirebilirsiniz. Mesela makale yazarlığı yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz veya internetten ürün satarak da para kazanabilirsiniz.

4- Her Ayın Başında 300 TL’lik Hisse Senedi Alın

Haberlerde sık sık borsadan battı gibi haberlerin çıkması insanları bu yatırım aracından ciddi bir şekilde uzaklaştırdı. Oysa borsa sanıldığı gibi çok karmaşık bir yatırım aracı değildir. Borsa ile kısa vadede kazanamasanız dahi uzun vadede çok ciddi paralar kazanabilirsiniz. Kendinize bir şirketin hissesini seçerek 5 yıl boyunca sabit tutarlarda hisse senedi alarak çok güzel paralar biriktirebilirsiniz.

5- Dışarıdan Yemek Yemeyin

Para biriktirme yolları arasında gereksiz harcamaları kısmak gelmektedir. Türk insanının en gereksiz harcamaları arasında dışarıdan yemek yemek gelmektedir. Dışarıdan yenilen yemek kimi zaman evin 1 haftalık mutfak masrafına eşit olmaktadır. Hazır yemeklerde olsa evde yemek yemeniz para biriktirme işinizi ciddi anlamda kolaylaştıracaktır.

6- Bekarsanız Anne ve Babanız İle Yaşayın

Bekar gençlerimiz maalesef yabancı toplum yapısına özenerek aynı şehirde olsalar dahi ayrı bir eve çıkmak istemektedirler. Bu tamamen kişiyi hem maddi hemde manevi olarak bitiren bir şeydir. Sizde böyle bir düşüncede iseniz en azından para biriktirebilmek için anne ve babanız ile yaşayın. Ancak bu şekilde ciddi bir birikim yapabilirsiniz.

7- Kredi Kartına Otomatik Altın Alım Talimatı Verin

Bana göre para biriktirme yolları ekşi sözlük tavsiyeleri arasında en verimlisi kredi kartına otomatik altın talimatı vererek para biriktirmek gelmektedir. Bizzat kendimin uyguladığı bir para biriktirme yöntemidir. Ben yaklaşık 2 senedir bu yöntem ile para biriktiriyorum ve banka hesabımda şuanda 20 yaşında olmama rağmen 20 Bin lira para birikmiş durumda.

8- Kötü Alışkanlıklarınızı Bırakın

Sigara, Alkol ve Kumara gibi kötü alışkanlıklarınızı bırakarak ciddi bir şekilde para biriktirebilirsiniz. Para biriktirmek için nelerden tasarruf edebiliriz diye soruyorsanız kötü alışkanlıklarınızda fedakarlık etmeniz ciddi anlamda faydalı olacaktır.

9- Savurgan Biri İle Evlenmeyin

Para biriktirmek isteyenlere tavsiyeler arasında savurgan biri ile evlenmeyin tavsiyesi gelmektedir. Tasarruflu bir eş seçerseniz inanın hayatınız boyunca maddi yönden sıkıntı çekmezsiniz. Özellikle flört döneminde partnerinizin davranışlarını gözlemleyin. Ciddi manada parayı savuran biri ise uzak durmanızı tavsiye ediyorum. para biriktirme yolları ekşi sözlük tavsiyeleri arasında tuhaf bir tavsiye gelebilir ama düşündükçe ne kadar mantıklı bir tavsiye olduğunuz göreceksiniz.

10- Çapkınlığı Bırakın

Bekar erkeklerin %90’ı sürekli bayanların peşinde koşmaktadır. 1 haftalık ilişkisinde dahi o zamana kadar yapmadığı harcamaları yapan arkadaşlarımın olduğunu bilirim. Kız ile 1 hafta sonra ayrılıp maddi durumunu düzeltmek için 15 saat tarlada çalışan erkeklerin var olduğunu da biliyorum. Sadece ciddi düşündüğünüz kişiler ile flört dönemi geçirmenizi tavsiye ediyorum. Ayran gönüllü olmayın yani 🙂

11- Çok Lazım Değilse Araba Almamak

Günümüzün en büyük giderlerinden bir tanesi araba masraflarıdır. Kimi zaman bir evin mutfak masrafından dahi daha fazla gidere sahip olan araba, para biriktirmeyi güçleştiren bir unsurdur. Özellikle işinizde kullanmak dışında sosyalleşmek için araba almamanızı tavsiye ediyorum.

12- Borç Vermeyin

Çok garip bir para biriktirme yolları ekşi tavsiyesi olarak gelecek ama kimseye borç vermeyin. Ülkemizdeki insanların %99’u borcunu ya hiç ödemez yada çok geç öder. Bu durumda sizin nakit akışınıza ciddi darbe vuracağı için para biriktiremezsiniz.

13- BES’e Girin

Bireysel Emeklilik Sistemi günümüzün belki de en kazançlı birikim yöntemlerinden biridir. Her 100 Liranızın anında 25 TL değer kazanması BES’i cezbedici kılan özelliklerden sadece bir tanesidir. Devletin bu yatırım aracını desteklemesi de tercih edilebilirliğini artırmaktadır. Bizce para biriktirmenin en güzel yolu BES’e girmektir.

14- Piyasa Araştırması Yapmadan Sakız Bile Almayın

İnternet çağında yaşıyoruz her ne alıyorsanız alın en uygun ürünü tek bir tıkla bulabilirsiniz. Özellikle giyim ürünlerinde ve teknolojide ufak bir piyasa araştırması yapmanız cazip fırsatları yakalamanızı sağlayacaktır.

15- Büyük Şehirde Yaşamayın

Büyük şehirde yaşamak gibi zorunlu nedeniniz yoksa yaşamayın. Küçük şehirlerde ortalamanın üstünde bir maaş almanız sizin ciddi oranlarda birikim yapabilmenizi sağlayacaktır. Küçük bir şehirde ulaşım, kira vb. giderler büyük şehre göre oldukça uygundur.  Bu para biriktirme yolları ekşi tavsiyesi de maddi zenginlik için oldukça önemlidir.

16- Pahalı Eğlencelerden Uzak Durun

Sinemaya gitmek veya lüks lokantalarda yemek yemek gibi pahalı alışkanlıklarınız varsa terk edin. Evde sosyalleşmek için kendinize fırsatlar yaratın. İnanın hem daha iyi sosyalleşebileceksiniz hemde ciddi şekilde para biriktirebileceksiniz.

Böylelikle para biriktirme yolları ekşi 16 tavsiye başlıklı yazımızın sonuna geldik. Daha fazla para biriktirme yolları için bizleri takip etmeyi unutmayın. İlerleyen yazılarımızda ayda 1000 TL biriktirmek, para biriktirmek isteyenlere tavsiyeler ve para biriktirmek öğrenci tavsiyeleri gibi konulara değineceğiz…

Para Biriktirme Yolları Kadınlar Kulübü 12 Tavsiye İçin Tıklayınız

Para Nasıl Kazanılır ? Müthiş Tavsiyeler İçin Tıklayınız

Para Biriktirmenin Değişik Yolları İçin Tıklayınız

Para Biriktirme Öğrenci Tavsiyeleri İçin Tıklayınız

Para Biriktirme Yolları Onedio Tavsiyeleri İçin Tıklayınız

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Hatice Atagül dedi ki:

  Benim adım Bayan Hatice Atagül. Ankara’da yaşıyorum ve bugün çok mutlu bir kadınımdır? Hayatımı ve ailemi değiştirebilecek olan herhangi bir Kredi veren kuruluşun kredi talep eden herkese danışacağını söyledim. Bana ve aileme mutluluk verdiklerine göre, 250,000.00 TL’lik bir krediye ihtiyacım vardı 3 çocuğa sahip bir dul olarak hayatımı başlatmak için bu dürüst ve ALLAH’tan korkan kredi borç verme şirketinden çevrimiçi olarak 250.000 TL Türk Lirası borç ile yardım ettim, onlar gerçekten İnsanlardan korkan İnananlar, Saygın bir kredi şirketidir.

  Geçen hafta onlardan borcumu ödediğim için çok mutluyum. Krediye ihtiyacınız varsa ve krediyi% 100 geri ödemekten mutlaka lütfen onlarla iletişime geçin ve lütfen Bayan Hatice Atagül’nun sizi onlara yönlendirdiğini söyleyin.

  Whatsapp: +15184181390
  E-posta yoluyla iletişim kurun: creditfinancierhome@gmail.com

 2. Rebecca Michaelson dedi ki:

  MERHABA, benim adım Rebecca

Yorum Yaz