Para Biriktirmenin Değişik Yolları

Bu yazımızda siz değerli okurlarımıza para biriktirmenin değişik yolları yani para biriktirme taktikleri ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağız. Böylelikle ilerleyen hayatınızda maddi olarak çok önemli bir rahatlık hissedebileceksiniz…

Para Biriktirmenin Değişik Yolları

Para biriktirmenin değişik yolları bulunmaktadır. 100’lerce hatta binlerce para biriktirme yolları paylaşılabilmektedir. Fakat bizler en güncel ve en verimli para biriktirme yollarının neler olduğunu aktaracağız. Böylelikle para biriktirmek istiyorum diyen bir çok kişi çok rahat bir şekilde kendilerine maddi bir birikim sağlayabileceklerdir.

Birazdan aktaracak olduğumuz para biriktirme taktikleri hayatınıza hemen uygulayarak gelecek yaşantınızda huzur içinde yaşayabileceksiniz. Bu para biriktirme yolları arasında ev hanımlarının evde para biriktirme yöntemleri de bulunmaktadır. Lafı çok fazla uzatmadan para biriktirmenin değişik yolları neler olduğunu aktaralım…

1- Kredi Kartınıza Otomatik Altın Alım Talimatı Verin

Yıllardan beri altın yatırım yapacak olan insanlar için güvenli liman olarak görülmüştür. Geçmiş 10 yıla baktığımızda parasını altına yatıran kişilerin çok önemli kazançlar elde ettikleri görülmüştür. İşte buradan yola çıkarak bankanızda bulunan kredi kartınıza otomatik altın alım talimatı vererek hedeflediğiniz süre içerisinde aklınıza para biriktirmek dahi gelmeden önemli birikimler sağlayabilirsiniz. Mesela her ay 1 gr altın alım talimatı vererek zor zamanlarınızda hızlı bir şekilde nakitte çevrilebilir bir birikim elde edebilirsiniz. Para biriktirmenin değişik yolları arasında yer alan bu tavsiyeyi bizzat ben yıllardır uyguluyorum ve şuan banka hesabımda beni tatmin eden bir birikimim bulunmakta.

2- Küçük Şehirlerde Yaşayın

Para biriktirmenin değişik yolları arasında küçük şehirlerde yaşamak gelmektedir. Küçük bir şehirde yaşayan insan özellikle ulaşım masrafları yönünden hiç zorluk çekmez çünkü istenilen her yer yürüme mesafesindedir. Ayrıca küçük şehirde yaşamak sosyal aktivite bakımdan sınırlandırılmanıza neden olacağından giderlerinizi ciddi anlamda azaltmanızı sağlamaktadır. Bu durumda doğal olarak para biriktirmek için bulunmaz bir fırsat olabilmektedir.

3- Dışarıda Yemek Yemeyin

Özel günler dışında dışarıda yemek yeme alışkanlığınızın olmaması para biriktirmenin değişik yolları arasında en önemlisidir. Dışarıda yenilen yemeğin masrafı kimi zaman 1 haftalık mutfak harcamalarınıza bedel olabilmektedir. Para biriktirmek isteyenlere tavsiyemiz dışarıda yemek yememeleridir.

4- Spor Salonlarına Para Vermeyin

Spor salonu üyeliği önemli bir harcamadır. Ortalama olarak 1 aylık spor salonu üyeliğinin 80 lira civarında olması fazlası ile lüks olmaktadır. Bunun yerine mis gibi temiz havada yürüyüş yapmak en mantıklı seçenek olacaktır. Evinizin bir köşesini spor salonu şeklinde dizayn ederek de güzel paralar biriktirebilirsiniz.

5- Yalıtım Yaptırın

Para biriktirmek istiyorum diyen kişilerin mutlaka uygulaması gereken adımlardan bir tanesi binaya yalıtım yaptırmak gelmektedir. Para Biriktirme Yolları arasında en faydalısı olan bu adım ile kıyıya köşeye para ayırmak sizin için oldukça kolay olacaktır. Yalıtım yaptırarak ısınma maliyetlerinizi azaltabilir aynı zamanda yazın evinizin serin olmasını sağlayarak klima gibi benzeri cihazların kullanımını azaltabilirsiniz.

6- İnternetten Ek İşler Yapın

Reel hayatta yani ana bir işiniz var ise eve geldikten sonra internet üzerinden ek iş yaparak para biriktirmeye başlayabilirsiniz. Sıcak para sağlamak için internet üzerinden yapabileceğiniz birçok iş bulunmaktadır. Mesela makale yazarlığı, editörlük, web tasarım işleri yapmak internette üzerinden iş yapmak için kaliteli ek işler arasında yer almaktadır. Bu tavsiyemiz evde para biriktirme yöntemleri arasında da ilk sıralarda yer almaktadır.

7- Faturalarınızı Azaltın

Harcarken kazanmak birincil önceliğiniz olması gerekmektedir. Telefon, internet, su ve elektrik faturası gibi zorunlu giderlerinizi tasarruf yöntemleri geliştirerek azaltmak sizin elinizde. Bu sayede çok rahat bir şekilde para biriktirmeye başlayabilirsiniz.

8- Alışveriş Tutkunuzu Yenin 

Alışveriş tutkunuzu yenmeye çalışın. Özellikle bayanlar giyim konusunda kimi zaman abartılı alışverişler yapabilmektedirler. Bazı bayanlar kimi zaman 2 aylık geliri kadar alışveriş yaparak nakit para bulma konusunda ciddi sıkıntılara düşebilmektedirler. Bunun için mutlaka bu tutkunuzu azaltımak için bir takım önlemler almalısınız.

9- Hediye Almak Yerine Hediyeleri Kendiniz Yapın

Sosyal çevreniz geniş ise para biriktirmek için bu tavsiyemizi fazlası ile dikkate almanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü dışarıdan alınacak olan hediyeler yıla vurduğunuz da 3 aylık gelirinize eşit gelebilmektedir .Bunun yerine sevdiklerinize kendi ellerinizden yapmış olduğunuz  hediyeler vererek ciddi manada tasarruf yapmanın mutluluğunu yaşayabileceksiniz.

10- Evde Sosyalleşin

Evde para biriktirme yöntemleri arasında da yer alan bu tavsiyemiz para biriktirmek isteyenlerin muhakkak uygulaması gereken bir tavsiyedir. Dışarıda 1 çaya 3 lira para vereceğinize evinizde arkadaşlarınız ile sosyalleşmek, sinemaya gitmek yerine evde film izlemek sizin ciddi bir şekilde para biriktirebilmenize olanak tanıyacaktır.

11- Bağımlılıklarınızdan Kurtulun

Cebin en büyük düşmanları arasında bağımlılıklarımız gelmektedir. Sigara, alkol vb. Alışkanlıklar para biriktirmemizi engelleyen en büyük sebepler arasında  yer almaktadır. Eğer var ise bu alışkanlığınızı terk etmeniz birikim yapabilmeniz açısından oldukça önemli bir kriterdir.

12- İkinci El Ürünlere Yönelin

Para biriktirmenin değişik yolları arasında 12.maddemiz olan ikinci el ürünlere yönelmek para biriktirebilmeniz için oldukça önemli olmaktadır. İkinci el ürün kullanarak evin her ihtiyacını rahatlıkla karşılayabileceğinizi unutmayın.

13- Saçınızı Kendiniz Kesin

Para biriktirmenin değişik yolları arasında belki en dikkat çekici olan kendi saçınızı kestirmek gelmektedir. Erkekler bir tıraş parası ayda 20 TL ortalama olarak vermektedirler Buda yılda tam 240 TL eder. Bu parayı tasarruf amacıyla köşeye atmanız size daha fazla yarar sağlayacaktır. İlk başlarda zorlanabilirsiniz fakat pratik yaptıkça saçınızı çok başarılı bir şekilde kesebilirsiniz.

Böylelikle para biriktirmenin değişik yolları neler olduğunu siz değerli ziyaretçilerimize aktarmaya çalıştık. Para biriktirmek istiyorum diyen herkes saymış olduğumuz bu 13 maddeyi güzel bir şekilde not almasını tavsiye ediyoruz. İlerleyen yazılarımızda evde para biriktirme yöntemleri, para biriktirme programı ve para biriktirme öğrenci tavsiyeleri ile ilgili olarak faydalı konular paylaşacağız bizleri takip etmeyi unutmayın…

Para Biriktirme Öğrenci Tavsiyeleri İçin Tıklayınız

Para Biriktirme Yolları İçin Tıklayınız

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Ebru dedi ki:

    Merhabalar 🙋 Alışverişlerimizi isteklerimiz doğrultusunda değil de ihtiyaçlarımız doğrultusunda yaptığımızda hem gereksiz harcamalarımızın önüne geçeriz hem de yaşam alanlarımızı boşu boşuna doldurmamış oluruz. 😇

Yorum Yaz