Zengin ve Fakir insanlar Arasındaki Fark 18 Madde

Yıllarca zengin insanlar ile ilgili araştırmalar yapmaktayım. Bu araştırmalarım sonucunda çok güzel deneyimler edindim. Sizlere bu amaçla içeriğimde Zengin ve Fakir insanlar Arasındaki Fark hakkında bilgilendirmelerde bulunacağım…

Zengin ve Fakir insanlar Arasındaki Fark 18 Madde

1- Zengin İnsanlar Sürekli Olumlu Düşünürler!

Zengin ve fakir insanlar arasındaki fark denilince akla ilk olarak düşünceler gelmektedir. Zengin insanlar her daim olumlu bir düşünce yapısına sahiplerdir. Fakirler ise bütün hayatlarını umutsuzluk ve karamsarlık içerisinde geçirirler. Bu durumda onların asla zengin olamamasının en büyük nedeni olmaktadır.

2-Zengin İnsanlar Zamanlarını Çok İyi Yönetirler!

Zengin insanların özellikleri denilince aklıma gelen ikinci şey zaman yönetimini çok iyi yapabilmeleridir. Zenginler asla televizyon karşısında zamanlarını öldürmezler. Aynı zamanda fakir insanlar gibi internette boşa zaman geçirmezler. Zengin insanlar interneti gelir kaynağı yaratmak için kullanırlar.

3-Zengin İnsanlar Sosyal Çevrelerini Genişletmeye Çalışırlar!

Zengin insanlar network kurmanın ne kadar önemli olduğunu bilirler. Fakir insanlar ise kendi kabuklarında yaşamaya ve kimseyle etkileşim kurmamaya çalışırlar. Asosyallik bir insanın fakir kalmasının en önemli nedenidir.

Mutlaka Oku: Bunları Yapın Zengin Olun! Zengin Olmanın Alametleri!

4-Zengin İnsanlar Dedikodu Yapmazlar!

Zengin ve fakir insanlar arasındaki fark denilince aklıma gelen önemli özelliklerden bir tanesi de zengin insanların kesinlikle dedikodudan kaçınmalarıdır. Fakir insanlar boş zamanlarında kendilerini dedikodunun içinde bulurlar ve bu durum olumsuz fikirlerin çoğalmasına ve insanlarla aralarında muhabbetin bozulmasına neden olur.

5-Zengin İnsanlar Şans Oyunları Oynamazlar!

Zengin insanlar kesinlikle şans oyunları oynamazlar. Bu tür oyunlardan medet ummak yerine çalışmanın önemini bilirler. Buralara harcayacakları zamanları gelir yaratmak için harcarlar. Fakirler kendi çabaları ile zengin olamayacaklarına inandıkları için şans oyunlarına yönelirler bu durumda onların hep fakir yapar.

6-Zengin İnsanlar Spor Yaparlar ve Yediklerine Dikkat Ederler!

Oldukça önemli zengin ve fakir insanlar arasındaki fark spor ve sağlıklı beslenmedir. Zengin insanlar düzenli bir şekilde spor yapar ve yediklerine oldukça dikkat ederler. Oysa fakirler maalesef spor yapmayı ve sağlıklı beslenmeyi hep ikinci plana atarlar.

7- Zengin İnsanlar Sadece Bir Alanda Uzmanlaşmaya Çalışır!

Zengin insanları fakir insanlardan ayıran önemli farklardan bir tanesi de bir alanda uzmanlaşmaya çalışmalarıdır. Fakir insanlar ise her işi kendilerinin bilebileceğini sanır ve bu durum ciddi bir efor ve zaman kaybı yaratır. Zengin olmak istiyorsanız sadece bir alana odaklanmalısınız.

8- Zengin İnsanlar Asla Bencillik Yapmazlar!

Zengin ve fakir insanlar arasındaki fark bencillik kavramı ile rahatlıkla ölçülebilmektedir. Fakir insanlar birçok durumda öncelikli olarak kendilerini düşünürler. Oysa zengin insanlar bunun tam tersini yaparlar ve karşılıksız yardım etme ve paylaşma bilincine sahiptirler.

Mutlaka Oku: 1 Gecede Zengin Olmak Hayal Mi?

9- Zengin İnsanlar Sürekli Kendilerini Geliştirmeye Çalışırlar!

Zenginler asla kendilerini pişmiş hissetmezler. Her daim yeni bir şeyler öğrenme çabası içerisine girerler ve her türlü yeni görüşe açıktırlar. Oysa fakir insanlar kendi düşüncelerinden başka kimsenin düşüncesine önem vermezler ve bu nedenle gelişime hep kapalıdırlar.

10- Zengin İnsanlar Hatalarından Ders Çıkarırlar!

Zengin insanların özellikleri arasında hatalarından hep bir ders çıkarmalarını gösterebilirim. Hatalarını tekrar yapmamak için çaba gösteren insanlar bu sayede zengin olmayı da başarmaktadırlar. Fakir insanlar ise yaptıkları hataları sık sık tekrarlar ve bu durum onlar için artık bir alışkanlık halini almıştır.

11- Zengin İnsanlar Düzenli Birikim Yaparlar!

Bana zengin ve fakir insanlar arasındaki fark nedir? sorusu yöneltilse ilk söyleyeceğim özellikler arasında zenginlerin düzenli birikim yapmaları yanıtını verebilirim. Zengin insanlar gelirlerinin %20’sini birikime ayırma konusunda oldukça başarılı bir alışkanlığa sahiptirler. Fakirler ise asla böyle bir alışkanlığa sahip değillerdir ve maaşlarının tamamını ay sonuna dahi yetiştiremezler.

12-Zengin İnsanların Hep Bir Amaçları Vardır!

Zengin insanların özellikleri arasında yer alan sürekli bir amaca odaklanmak maalesef fakir insanlarda bulunmamaktadır. Fakir insanlar amaçsız ve hedefsiz yaşadıkları içinde asla zengin olma yolunda önemli adımlar atamamaktadırlar.

Mutlaka Oku: Sıfırdan Zengin Olmanın Yolları!

13- Zengin İnsanlar Çoklu Gelir Kaynağı Yaratmaya Çalışırlar!

Zengin insanlar sadece tek bir gelir kaynağı ile yaşamaya alışkın değillerdir. İşlerin yoluna gitmeyeceği varsayımı ile yaşadıkları için en az 3 tane gelir kaynağı yaratmaya çalışmaktadırlar. Zengin insanların yapmış oldukları en başarılı işler arasında pasif gelir kaynağı yaratmak gelmektedir. Zengin ve fakir insanlar arasındaki fark olarak nitelendirebileceğimiz bu durum aslında en önemli farklar arasında yer almaktadır.

14- Zengin İnsanlar Konfor Alanında Yaşamayı Sevmezler!

Zengin insanları fakir insanlardan ayıran en önemli farklardan bir tanesi de konfor alanında yaşamayı sevmemeleridir. Konfor alanında yaşamanın kendileri ve zenginlikleri üzerinde negatif bir etki yaratacağına inanırlar. Zengin insanların özellikleri arasında yer alan konfor alanında yaşamamak fakirler için söz konusu bir özellik değildir. Fakir insanlar kendilerine bir konfor alanı yaratırlar ve buradan dışarı çıkmamaya çalışırlar. Bu durumda fakirlerin hep fakir olarak yaşamalarına neden olmaktadır.

15- Zengin İnsanlar Mütevazi Bir Hayat Tarzına Sahiptirler!

Zengin ve fakir insanlar arasındaki fark denilince aklıma gelen ilk şey zenginlerin oldukça mütevazi bir hayat tarzını benimsemelerine rağmen fakirlerin gösterişli bir hayat yaşamayı tercih etmelerini gösterebilirim. Fakirlerin hep fakir kalmasının temel sebebi de budur. Başkalarına hava atmak için yaptıkları harcamalar onları gelecek dönemlerde daha da fakirleştirmektedir. Zengin ve fakir insanlar arasındaki fark olan mütevazi hayat tarzını benimsemeniz hayat standartlarınızı da yükseltebilmenize olanak sağlayacaktır.

16- Zengin İnsanlar Girişimci Bir Ruha Sahiptirler!

Zengin insanların özellikleri arasında sayabileceğimiz girişimci ruhluluk zenginliğin en temel nedenlerinden biri olarak gösterilebilir. Fakir insanlar maaşlı bir işte yaşamayı tercih ederken zengin insanların girişimci olup kendi ayaklarının üzerinde durmaya çalışmaları zenginlik kapılarını ardına kadar aralamalarını sağlamaktadır. Önemli bir zengin ve fakir insanlar arasındaki fark olarak sayabileceğimiz bu özelliğe sahip değilseniz bu özelliğe sahip olmak için kendinizi geliştirmenizi öneriyorum.

17- Zengin İnsanlar Başarılı İnsanlar İle Zaman Geçirirler!

Zengin insanların fakir insanlardan farklı olarak yaptıkları en önemli şeylerden bir tanesi de başarılı insanlar ile zaman geçirmeye çalışmalarıdır. Başarılı ve zengin insanlarla dolaşarak bu insanlardan öğrenebilecekleri her şeyi bol bol zaman geçirerek almaya çalışmaktadırlar. Fakir insanlar ise kendileri gibi olan veya kendilerinden daha kötü bir statüye sahip olan insanlarla vakit geçirerek fakir yaşamaya mahkum kalmaktadırlar. Zengin insanların özellikleri arasında saymış olduğum bu özelliği edinmek için çaba göstermelisiniz.

18- Zengin İnsanlar Mantıkları İle Hareket Ederler!

Zengin insanlara paraya mantıksal bir bakış açısı ile bakarlar. Fakir insanlar ise duyguları ile parayı yönetmeye çalışırlar ve bu durum hep fakir kalabilmelerine neden olan en kötü davranış biçimidir. Fakir insanlar sadece paraya bakış açıları ile değil hayatlarının her anında vermiş oldukları duygusal kararlardan dolayı da fakir kalmaktadırlar.

Mutlaka Oku: 35 Yaşından Önce Nasıl Zengin Olursunuz?

Mutlaka Oku: Kısa Yoldan Zengin Olmanın Yolları!

Mutlaka Oku: Zengin Olmak İstiyorum Diyorsan Bu 10 Hareketi Yap!

Böylelikle zengin ve fakir insanlar arasındaki fark ile ilgili 18 önemli madde sıraladım. Sizlerinde zengin ve fakir insanlar arasındaki fark ile ilgili görüş ve fikirleriniz var ise lütfen yorumlar aracılığı ile bizlere iletiniz…

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz