Danışmanlık Şirketi Nasıl Kurulur?

Merhabalar arkadaşlar sizlere bu içeriğimde internetten para kazanma yolları arasında da yer alan danışmanlık şirketi nasıl kurulur? sorusunun cevabını vermeye çalışacağım. Umarım bu içeriğim sizlere fayda sağlar…

Danışmanlık Şirketi Nasıl Kurulur?

Gelişmekte olan toplumlarda danışmanlık hizmetleri oldukça hızlı bir büyüme sürecine girmektedir. Ülkemizde de hızla büyümekte olan danışmanlık sektörünün yıllık iş hacmi giderek büyümektedir. Burada danışmanlık şirketi nasıl kurulur? sorusuna evrak, belge ve vergi dairesine gidin şunu yapın bunu yapın demeyeceğim. Bir danışman olmak istiyorsanız kendi şirketinizi nasıl kurabileceğinizi aktarmaya çalışacağım…

1- Sektörde Tecrübe Kazanın!

Yapılan en büyük yanlışlardan bir tanesi de danışmanlık hizmeti verilecek alanda yeterli tecrübeye sahip olunmamasıdır. Sizin ayağınıza kadar gelecek ilk müşterilerinize tecrübenizi hissettirmezseniz asla başarılı olamazsınız.

2- Çevrenizi Genişletin!

Danışmanlık şirketi nasıl kurulur? Çevrenizi genişletmeden kısaca itibar kazanmadan kendi şirketinizi kesinlikle açmayın. Öncelikle küçük veya orta ölçekli işletmelerde çalışıp isminizi duyurduktan 2-3 hatta 5 sene sonra kendi şirketinizi kurmanız halinde başarıyı yakalamanız kaçınılmaz olacaktır.

3- Başka Firmalar İle Ortaklık İlişkileri Kurun!

İşinizi kurarken kendiniz ile rekabet içerisinde olmayan firmalar ile ortaklık ilişkisi kurmanız işinizi hızlı bir şekilde büyütebilmenizi sağlayacaktır. Yani ortaklık kurduğunuz firma ile müşteri paslaşması yapmanız sizi rakiplerinizden bir adım öne geçirecektir.

4- Rakiplerinizden Farklı Hizmetler Sunun!

Rakiplerinizden farklı bir hizmet sunamazsanız asla büyüyemezsiniz. Bu nedenle aynı işi rakiplerinizden çok daha ucuza yaparım demek yerine daha farklı ne yapabilirim diye kendi kendinize sorular yöneltmeniz çok daha mantıklı olacaktır. Bu aşama danışmanlık şirketi nasıl kurulur ve büyür? sorusunun en net cevabıdır.

5- İnternette Kendinizi Tanıtın!

Danışmanlık şirketi açmak günümüzde eskiye nazaran biraz daha kolay olmaktadır. İnternetin gücü sayesinde artık çok kısa bir sürede insanlar yetkin oldukları alanlarda kendi danışmanlık şirketlerini açabilmektedirler. Mesela youtube’da ekonomi videoları çekip bu alanda kısa bir sürede danışmanlık şirketleri açan birçok kişiye şahit olmuşumdur.

Bir Danışmanda Bulunması Gereken Özellikler!

1- İlgili alanda sertifikalara sahip olması gerekmektedir.

2- Danışmanlık hizmeti verilecek alanda yeterli tecrübeye sahip olmalıdır.

3- Hizmet verilecek alanda itibar sahibi olmalıdır.

4- Zaman yönetimi konusunda başarılı olması gerekir.

5- Danışman, sosyal bir kişiliğe sahip olması gerekir.

6- Danışmanlık şirketi nasıl kurulur? sorusunu soran kişi mutlaka istekli, sürekli olumlu düşünen ve hedefleri olan bir kişiliğe sahip olması gerekir.

Mutlaka Oku: hızlı para kazandıran işler

Mutlaka Oku: az sermayeli çok kazandıran işler

Mutlaka Oku: dünyada en çok para kazandıran işler

Danışmanlık şirketi nasıl kurulur? sorusu ile alakalı olarak nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini sizlere aktardım. Sizlerinde danışmanlık şirketi nasıl kurulur? sorusu ile alakalı olarak yorum ve görüşlerini bekliyorum…

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz