Borsa Ne Zaman Yükselecek? (Kendi Görüşüm)

Selamlar arkadaşlar. Borsa ne zaman yükselecek? sorusu ile alakalı kendi görüşlerime geçmeden önce içeriklerime göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan ötürü sizlere çok teşekkür ederim. Bu içeriğimi de beğenerek ve kanalıma abone olarak bana desteklerinizi iletmenizi rica ediyorum… Şimdiden teşekkürler…

Büyüleyici 2020 yılının ardından 2021 yılı borsada getirinin adeta sıfırlandığı bir yıl olarak devam etmekte. Yılı yarıladık ancak bu seneki getiriler borsanın geneli açısından çok sıkıntılı. 2021 yılı içerisinde beklentileri karşılamış hisse sayısı gerçekten çok az…

Aksa enerji, Hektaş, Sasa Vestel, Ereğli ve Ford gibi şirketler ocak ayından bu yana beklentileri karşılamış şirketler olarak ön plana çıkmaktadırlar. Borsamız ise 2021 yılına 1495 seviyesinde girmesine rağmen 1330’lu seviyelere kadar düşmüş ve şuanda 1427 bandında ilerlemektedir.

Borsa Ne Zaman Yükselecek?

Borsa ne zaman yükselecek? sorusunun cevabını arayan kişilere en önemli tavsiyem borsaya değil şirketlere yatırım yapmalarıdır. 2021 yılına girmiş olduğumuz şu günlerde yıl içerisinde güzel getiriler sağlamış şirketlere bakarsanız düzgün yönetilen ve üretim odaklı şirketler olduklarını rahatlıkla görürsünüz.

Borsanın geneli ile ilgili olarak şunu söyleyebilirim; Bence 2023 yılı seçim dönemine dek borsadaki inişler çıkışlar yıl içerisinde bazı günlerde yaşamış olduğumuz gibi çok sert olacak. 2020 yılındaki getirileri 2023 yılına dek görebileceğimizi zannetmiyorum.

Çünkü siyasi anlamda önümüzdeki 2 yıllık süreçte şuan yaşamış olduğumuz badirelerden çok daha ağırlarını yaşayabileceğimizi düşünüyorum. Bu tür siyasi gelişmelere odaklanmak yerine üretimini ve satışlarını artıran şirketleri bulup, uzun vadeli düşünerek lot sayınızı artırmanızı tavsiye ediyorum.

2023’ten Sonra Güzel Bir Yükseliş Bekliyorum!

Borsa Ne Zaman Yükselecek? sorusu ile alakalı benden yanıt bekleyen kişilere söyleyebileceğim en iyi şey güzel şeylerin 2023 sonrasında olacağıdır. Ülkenin bu yıldan sonra dışarıda ve içeride daha istikrarlı adımlar atabileceğini düşünüyorum.

Şuanda rüzgar ülkemiz aleyhine esiyor. Dışarıda bize karşı olan devlet sayısı çok fazla. Ekonomi kuruluşlarından alınan notlarda yatırım yapılabilir seviyelerin çok altında bu yüzden de yabancı yatırımcı bir türlü borsamıza yatırım yapmak istemiyor.

Siyasi alanda istikrar yaşanırsa ve ülkemizde üretime yönelik olarak yeni politikalar belirlenirse borsamızda sağlam yükselişlerin yaşanabileceğini düşünüyorum. Üreten ve yönetim kadrosunda kaliteli yöneticilerin bulunduğu şirketlerin 2023 yılına dek güzel getiriler bırakabileceğini düşünüyorum.

Borsa Ne Zaman Yükselecek? Yorum ve Görüşlerinizi Bekliyorum

Borsa Ne Zaman Yükselecek? sorusu ile alakalı olarak benim aktarabileceklerim bu kadar. Sizlerinde bu hususta yorumlarınızı bekliyorum. İçeriğimi beğenip kanalıma abone olmayı unutmayınız. Söylediklerim kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir…

Mutlaka Oku: Borsa Düştü Ne Yapmalıyım?

Mutlaka Oku: Sermayesi En Az Olan Hisseler

Mutlaka Oku: İletişim Sektörü Hisseleri

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz