Patrondan Zam isteme Duası (Zam Almak İsteyenler Buraya)

Özellikle ülkemizin içinde bulunduğu durum nedeni ile işçilerin yıllık enflasyon karşısında alacak oldukları maaşların bir kayba uğramaması için zam talepleri bulunmaktadır. Bu zam talepleri ışığında kimi kişiler Patrondan zam isteme duası, zam almak için dua ve maaşıma zam duası başlıkları altında internette arama yapmaktadırlar…

Patrondan Zam isteme Duası

Dua etmek çok güzel bir şeydir ancak bunu bir çaba göstermeden yapmak maalesef bir işe yaramayacaktır. Takdir Allah’ındır ancak Peygamber Efendimiz (S.A.V) dahi ilk önce çalışmanın daha sonra dua etmenin doğru olduğunu aktarmıştır.

Tevekkül etmek işin en can alıcı noktasıdır. Tevekkül etme kabiliyetinde olmadan patrondan zam isteme duası, maaşıma zam duası veya zam almak için dua gibi aramaları google gibi arama motorlarında araştırmanızın hiçbir faydası olmayacaktır.

Öncelikli olarak şirket içinde kendinizi kanıtlamalısınız. Kendinizden emin olmalı, kendi objektif düşünceleriniz ile maaş zammını almayı hak ettiğinizi düşünmelisiniz. Daha sonrasında patrondan zam isteme duası, zam almak için dua veya maaşıma zam duası ile ilgili bilinen ayet ve duaları okumanız daha mantıklı bir tercih olacaktır.

Mutlaka Oku: Patrondan Maaş Zammı Almak İçin 17 Büyük Tüyo

Zam Almak İçin Dua Var Mıdır?

Zam almak için dua arayışında iseniz bizzat zam almak için dua adında bir ayet bulunmamaktadır. Ancak Yüce rabbimiz bunun için farklı dualar bizlere sunmuştur. Patrondan zam isteme duası ile ilgili olarak önerebileceğimiz dua tabii ki bulunmaktadır. 

Aşağıda önermiş olduğumuz patrondan zam isteme duası ile ilgili olarak Peygamberimiz (SAV): “Kim şu beş kelime ile Allah’a duâ da bulunursa, Allah istediğini mutlaka o kimseye verir.” sözünü söylemiştir. Sizde aşağıda yer alan duayı okuyarak maaş görüşmesi öncesinde hem motivasyon kazanmış olur hem de yüce rabbimizin iyi niyetli olmanız halinde her daim yanınızda olacağı hissiyatını yaşayabilirsiniz. 

Son olarak maaş zammı ile ilgili olarak söylemek istediğim ise şudur: bu tür görüşmelerde kendinizi çok fazla kasmamalısınız. Karşınızdaki bir işveren bile olsa rızkı veren Allah’tır. Alacak olduğunuz zam için kimseye kulluk etmeyin. Hakkınızı sakince arayın eğer alamıyorsanız kendinize de güveniyorsanız iş ilanlarına göz atarak işinizi değiştirebilirsiniz. 

‘Kim bu 5 kelime ile dua ederse, Allah muhakkak istediğini verir’

“Bismillahirrahmanirrahim. Lâ ilâhe illallâhu vallâhü ekber, lâ ilâhe ilâllahu vahdehû lâ şerike leh, lehül mülkü ve lehülhamdü ve hüve alâ külli şey’in kadir, lâ ilâhe illâllahu ve lâ havle velâ kuvvete illâ billâh.”

Manası: ” Allah’tan başka ilâh yoktur ve Allah en yücedir.Allah’dan başka ilâh yoktur. O, bir tektir ve eşi benzeri de yoktur. Mülk O’nundur. Hamd O’na aittir. O her şeye kadirdir. Allah’dan başka ilâh yoktur. Güç ve kuvvet ,kudret her şey O’na aittir. O’nun gücünün üzerinde bir güç yoktur. Kuvvet yalnız Allah’dır.” 

Sizlerinde patrondan zam isteme duası, maaşıma zam duası veya zam almak için dua konuları ile alakalı görüş ve düşünceleri var ise mutlaka bizlere yorumlar aracılığı ile görüşlerinizi aktarınız…

Mutlaka Oku: Sıfırdan Zengin Olmanın Yolları 11 Müthiş Tavsiye

Mutlaka Oku: Kolay Para Kazanma İçin 10 Müthiş Yol

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz