Makale Yazarlığı Eğitimi (makale yazarlığı yapmak istiyorum diyorsan)

Makale yazarlığı yapmak istiyorum diyen kişiler için makale yazarlığı eğitimi vereceğim. Burada açıklamış olduğum veriler doğrultusunda makale yazarlığından gelir elde etmek için nasıl yazılar yazılması gerektiğini öğreneceksiniz…

Makale Yazarlığı Yapmak istiyorum Diyorsan Makale Yazarlığı Eğitimi Faydalı Olacaktır!

Makale Yazarlığı Eğitimi (makale yazarlığı yapmak istiyorum diyorsan)

Makale yazarlığı ek iş sahibi olmak isteyenlerin en çok tercih ettiği internetten para kazanma yolları arasında yer almaktadır. Öğrenciler, emekliler veya çalışanlar makale yazarlığı sayesinde çok önemli kazançların sahibi olabilmektedir.

Burada aktarmış olduğum makale yazarlığı eğitimi sayesinde sizde ay sonunu zorlanmadan getirebileceksiniz. Özellikle makale yazarlığı yapmak istiyorum diyenler mutlaka burada yer alan bilgileri not almalıdır.

Makale yazarlığı eğitimi bu işe henüz yeni başlayanlar için yazılmıştır. Yani yıllardır makale yazarlığı yapan birisi zaten burada yer alan bilgileri biliyordur. Çok fazla laf salatası yapmadan sizlere makale yazarlığı eğitimi ile ilgili bilgiler aktarmaya başlayalım…

Mutlaka Oku: Haftalık Ödeme Yapan Makale Siteleri

SEO Uyumlu Makale Yazmak İçin Temel Kurallar

Makale Yazarlığı Eğitimi (makale yazarlığı yapmak istiyorum diyorsan)

1- Yazılarınız En Az 300 Kelimelik Olsun

SEO uyumlu yazı yazmanın birinci kuralı en az 300 kelimelik yazı yazmaktan geçmektedir. 300 kelime ve üstü yazılan yazılar Google tarafından bilgi verici, faydalı bir makale olarak nitelendirileceği için yazılarınızda 300 kelimenin altına düşmemenizi tavsiye ediyorum.

2-En Fazla 3 Adet Anahtar Kelimeniz Olsun

Makale yazarlığı eğitimi ikinci tavsiyem en fazla 3 adet etiket yani anahtar kelime kullanmanızdır. Birçok blog yazarının yapmış olduğu en büyük hatalardan bir tanesi çok fazla anahtar kelime kullanılmasıdır. 300 kelimelik bir yazıda 3 adetten fazla anahtar kelime kullanılması google tarafından yazılarınızın spama düşmesine neden olabilecektir.

3- Odak Anahtar Kelimenizi En Fazla %2,5 Oranında Kullanın

Makale yazarlığı eğitimi sırasında önemli bir tavsiyede odak anahtar kelimenizi yani ana anahtar kelimenizi %2,5 oranında kullanmanızdır. %2,5’dan fazla bir şekilde anahtar kelime kullanırsanız hem kullanıcılarınız bundan sıkılır hem de google sizi manipülasyon yapmak ile suçlar.

Mutlaka Oku: Makale yazarak para kazanmak için bulunmaz rehber!

4- Makalelerde İç Linklemeler Yapın

Makale yazarlığı yapmak istiyorum diyorsanız SEO konusunda uzman olmanız gerekmektedir. SEO hakkında bilgisi olmayan birisi arama motorlarına faydalı içerikler asla üretemez. SEO kurallarından bir tanesi olan makalelerde iç linkleme yapmak makale yazarlığı eğitimi içerisinde en önemli kısımdır. Benzer yazılara yazı içindeki anahtar kelimeler ile link vermeniz google gözünde olumlu yorumlanacaktır.

5- Aynı Anahtar Kelimeyi Diğer Yazılarınızda Asla Kullanmayın

Blog yazarlarının yapmış olduğu yanlışlardan bir tanesi de aynı anahtar kelimeyi birden fazla yazıda kullanmaktır. Bu tür kullanımlar spam riski ile karşı karşıya kalmanıza neden olacaktır. Asla aynı anahtar kelimede benzer içerikler üretmeyiniz.

6- Konuyu İyi Araştırın

Başkasına yazı üretiyorsanız müşterinizin odak anahtar kelimesi doğrultusunda iyi bir araştırma yaptıktan sonra içeriği yazmaya başlayın. Bu sayede yazınızı okuyan kişilerin sitede daha fazla durmasını ve reklamlara tıklama oranlarını artırabilirsiniz.

Mutlaka Oku: Makale Yazarlığı Yapmak İstiyorsan Okuman Gereken Yazı!

7- İçeriği Görseller İle Zenginleştirin

Makale yazarlığı eğitimi 7. tavsiyem görseller ile içeriğinizi zenginleştirmektir. Görseller ile içeriğinizi zenginleştirerek yazıyı okuyan kişinin sayfada sıkılmadan uzunca bir süre vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz. Burada önemli olan nokta ise içeriğin özgün olması kadar resminde özgün olmasıdır.

8- Kopyala Yapıştır Yapılmamalı

Yazdığınız yazılar kopyala-yapıştır şeklinde oluşturulmuş ise hiçbir değeri olmayacaktır. Bu tür yazılara da kimse para vermeyecektir. Bilgi konusunda diğer sitelerden yararlanın ancak asla birebir içeriği kopyalama yoluna gitmeyin. Kendi özgün yorumunuzu da yazınıza dahil ederek kaliteli bir yazı ortaya çıkarmayı başarabilirsiniz.

9- Türkçe İmla Kurallarını Öğrenin

Makale satışı nasıl yapılır? sorusunu sormadan önce Türkçe imla kurallarını iyi bildiğinizden emin olmalısınız. Türkçe imla kurallarına dikkat etmeden yazacak olduğunuz içerikler çöp içerik olarak adlandırılmaktan öteye gitmeyecektir.

Mutlaka Oku: Evde makale yazarak nasıl para kazanılır?

10- Makale Akıcı Bir Dille Yazılmalıdır

Makale yazarlığı eğitimi sırasında sizlere şiddetle önerdiğim tavsiyelerden bir tanesi de makaleyi akıcı bir şekilde yazmanızdır. Birinci ağızdan yazacak olduğunuz makaleler daha fazla okunacaktır. Kendi sitenize yazı yazıyorsanız kullanıcıların site içerisinde daha fazla vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz. Başkalarına yazı yazıyorsanız da size olan talebi artırabilirsiniz.

Makale Yazarlığı eğitimi ile ilgili tam 10 önemli tavsiyede bulundum. Sizlerinde makale yazarlığı eğitimi ile ilgili görüş ve düşüncelerini bekliyorum. Makale yazarlığı yapmak istiyorum diyen birisi iseniz yazıyı okumaya devam edin makale satışı nasıl yapılır? aktarmaya çalışacağım…

Makale Satışı Nasıl Yapılır?

Makale Yazarlığı Eğitimi (makale yazarlığı yapmak istiyorum diyorsan)

Makale satışı yapmak için yukarıda makale yazarlığı eğitimi ile ilgili aktarmış olduğum 10 önemli noktayı iyi öğrenmeniz gerekmektedir. Yukarıda açıklamış olduğum makale yazarlığı eğitimi ile ilgili tavsiyelerimi anlamadıysanız bu noktaya geçmeyiniz. Aksi takdirde müşteri kayıpları yaşamanız kaçınılmaz olacaktır.

Mutlaka Oku: internetten makale yazarak para kazanmak detaylı bilgiler!

Makale satışı nasıl yapılır? aşağıda sıralamış olduğum siteler doğrultusunda sizde makale satışı yapabilirsiniz. Makale yazarlığı yapmak istiyorum diyen herkes buradaki makale satış siteleri doğrultusunda gelir elde etmeye başlayabilir.

1- Bionluk.com

Makale yazarlığı yapmak istiyorum diyen birisi ilk olarak bionluk.com ile tanışmalıdır. Oldukça güvenilir bir alışveriş platformu olan bionluk ile teslim etmiş olduğunuz makalelerin parasını güvenilir bir şekilde alabilirsiniz.

2- Sadeceon.com

Türkiye’nin en büyük ikinci freelancer sitesi olan sadeceon.com ile makale yazarlığı eğitimi aldıktan sonra çok rahat bir şekilde makale satışı gerçekleştirebilirsiniz. Bionluk ile benzer özelliklerde olan bir makale satış sitesi olan sadeceon ile paranızı alamama gibi endişe yaşamazsınız.

3- Armut.com

Makale yazarlığı yapmak istiyorum diyorsanız armut.com da müşteri bulmak için size önemli bir fayda sağlayacaktır. Makale satışı nasıl yapılır? sorusunu soran kişilere önerdiğim armut.com diğer freelancer sitelerinin aksine ödemeler konusunda size yardım etmez. Armut.com size sadece müşteri bulur. Müşterinize vermiş olduğunuz her makale teklifinde de sizden belli bir ücret alır.

4- Forum Siteleri

Makale yazarlığı eğitimi almak için en iyi platformlardan bir tanesi de forum siteleridir. Yazarak bu işi öğrenmek istiyorsanız r10, wmaracı ve iyinet gibi forum sitelerini kullanarak 100 kelimesi 1 TL’den yazılacak olan makaleler ile hem para kazanabilir hem de makale yazarlığı eğitimi ile ilgili olarak tavsiye etmiş olduğum 10 noktayı çok iyi bir şekilde öğrenebilirsiniz.

5- Facebook Grupları

Makale satışı nasıl yapılır? sorusuna en güzel cevaplardan bir tanesi de facebook gruplarıdır. Facebook grupları yardımı ile makale alışverişlerinizi çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu işi yeni öğrenmeye başlayanlar için harika bir fırsat olan facebook makale satış gruplarına katılarak önemli kazançların sahibi olabilirsiniz.

Mutlaka Oku: Makale Yazarak Para Kazandıran Siteler Detaylı

Ben makale yazarlığına forum sitelerinden müşteri bularak başladım. Burada oldukça alt seviyelerde makale siparişleri verildiği için 100 kelimesi 1 TL’den yazı yazmaya başladım. Zaman geçtikçe iyi olduğuma inandım ve bionluk.com sitesine üye oldum. Burada de referans toplamak için ilk zamanlarda ucuza makaleler yazdım. Ciddi referanslar sağladıkça 100 kelime 5 TL’den yazılar yazmaya başladım. Sizde kendinizi makale yazarlığı eğitimi ile geliştirerek hatırı sayılır kazançlar elde edebilirsiniz.

Böylelikle makale yazarlığı yapmak istiyorum diyen kişiler için makale yazarlığı eğitimi ve makale satışı nasıl yapılır? soruları ile alakalı olarak önemli tavsiyelerde bulundum. Sizlerinde makale yazarlığı eğitimi ve makale satışı nasıl yapılır? konuları ile alakalı görüş ve düşüncelerini bekliyorum…

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz