Evde Makale Yazarak Nasıl Para Kazanılır ?

Merhabalar sizlere bu yazımda bizzat benimde yapmış olduğum evde makale yazarak nasıl para kazanılır? sorusunun cevabını vereceğim. Aynı zamanda makale yazarak para kazandıran siteler ile ilgili bilgi vereceğim….

Evde Makale Yazarak Nasıl Para Kazanılır ?

İnternet, çağımızın olmazsa olmazı olmuş durumda işte bunu fırsata çevirerek oturduğunuz yerden yani evinizden sadece bir bilgisayar ve bir internet bağlantısı yardımı ile dışarıdan kazanmış olduğunuz paranın çok daha fazlasını makale yazarak kazanabilirsiniz.

 

Evde makale yazarak nasıl para kazanılır? Bunun iki yolu vardır ya kendi sitenizi açıp makale yazarak para kazanacaksınız yada başkasının sitesine içerik üretip para kazanacaksınız…

Benim tavsiyem tabi ki kendi sitenizi açıp para kazanmaktır fakat bunun için sabırlı olmanız gerekmektedir. Sabırlı bir kişiliğe sahip değilseniz kısa vadede para kazandıracak olan başkasının sitesine makale yazarak para kazanabilirsiniz.

Müşterileri Nereden Bulacağım?

Ücretli makale yazdıran siteler oldukça fazladır.. Google’da ”ücretli makale yazdıran siteler” veya ”makale yazarak para kazandıran siteler” gibi aramalar yapsanız dahi önünüze yüzlerce site çıkacaktır.

Burada dikkat etmeniz gereken konu ise her makale yazdığınız siteden para kazanamayacağınızdır. Dolandırıcılar bu sektörü de ciddi şekilde ele geçirerek insanların emeğini hiçe saymakta ve yazılan makale karşılığında ödeme yapmamaktadırlar.

Evde makale yazarak nasıl para kazanılır? sorusuna istinaden benimde uzun yıllar çalışmış olduğum ücretli makale yazdıran siteler veya makale ihtiyacı olanla makale yazan kişileri bir araya getiren platformlar bulunmaktadır.

Güvenilir Ücretli Makale Yazdıran Siteler Hangileridir?

Benim favori makale yazıp gelir elde ettiği site bionluk.com adlı sitedir. Burada kendinize bir profil açıp, iş ilanınızı yayınlayıp ihtiyacı olan kişilerin bu ilanınıza istinaden sizden alışveriş yapmasını sağlayabilirsiniz.

Bionluk.com önce müşterinin ödeme yapmasını talep etmektedir ve bu para ortak bir havuzda beklemektedir. Siz makale teslimi yaptığınızda ancak bu para sizin hesabınıza geçer…

 

Bionluk.com adlı sitenin yapmış olduğu bu hizmet güvenilir bir platformun oluşmasını da sağlamıştır. Bunun yanında ücretli makale yazdıran siteler arasında sayabileceğim sadeceon.com da yer almaktadır. İngilizce makale yazarım diyorsanız da freelancer.com tavsiye etmekteyim…

Evde Makale Yazarak Kaç Lira Kazanabilirim?

İşte işin en kilit noktasına gelelim. Evde makale yazarak nasıl para kazanılır? sorusunun cevabı da aslında bunun içindedir. Şunu net söyleyelim evde makale yazarak herkes para kazanabilir burada bir sıkıntı yok…

Ancak evde makale yazarak sizi tatmin edecek rakamların kazanılabilmesi de biraz sabır işidir. Çünkü bu makale yazarak para kazanmak isteyen biri olmak istiyorsanız hızlı olmanız gerekmektedir.

Aksi takdirde günün büyük bir kısmını harcayıp elinize sadece 10 TL gibi komik rakamlar kazanırsınız. Sosyal hayatınızdan feragat etmelisiniz çünkü evde oturup ciddi zaman harcarsınız. Ben günde kaç makale yazabiliyorum diye sorarsanız maksimum 10 adet 300 kelime yazı yazabiliyorum ve tek bir makale 5 liradan yazıyorum ayda da 1500 TL gibi aslında hiçte beni tatmin etmeyen bir ücret kazanıyorum..

SATIŞ ORTAKLIĞI İLE PARA KAZANMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Peki, Nasıl Ciddi Paralar Kazanabilirim?

Benim tavsiyem bu işi sadece ek iş olarak yapmanızdır. Aksi takdirde sürekli evin içinde tek başına çalışırsanız psikolojik olarak bir takım sıkıntılar yaşarsınız ve bedenen de ciddi bir yıpranma içine girersiniz. 

Ücretli makale yazdıran para kazandıran siteler bulmak yerine şirket olan bir ajans bulmanız hem sıkıntısız bir şekilde para kazanmanızı hemde kendinize bu alanda bir kariyer planlaması yapmanızı kolaylaştıracaktır.

Kısaca evde makale yazarak nasıl para kazanılır? Hızlı olmalısınız, sabırlı olmalısınız, araştırmayı seven bir kişiliğe sahip olmalısınız ve sosyal hayatınızdan feragat etmiş olmalısınız. Aksi takdirde makale yazarak para kazanma işi zaman kaybından başka bir işe yaramayacaktır.

Makale Sektöründe Fiyatlar Nasıldır?

Makale yazma işinde fiyatlar taban olarak 100 Kelimesi 1 TL’den başlamaktadır. Ücretli makale yazdıran siteler de zaten sizi ilk olarak 100 kelimesi 1 TL’den işe almaktadırlar. Bu rakamı kendinizi geliştirerek artırabilirsiniz.

Bende ilk zamanlarda 100 kelimesi 1 TL’den yazı yazıyordum fakat gün geçtikçe ben teklif etmeden çalışmış olduğum insanlar bana yeri geldiğinde 100 Kelimesi 5 TL’den de yazılar yazdırmaktadırlar.

Size ufak bir tüyo verim. Çok kaliteli yazmanızdan çok önemli olan zamanında teslimat yapabilme yeteneğine sahip olmanızdır. Bu tüyoyu uygulamanız halinde asla iş bulmakta zorlanmazsınız.

İNTERNETTEN MAKALE YAZARAK PARA KAZANMAK İLE ALAKALI DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kendi Sitenizi Açarak Makale İşinden Para Kazanabilirsiniz

Başkasına yazı yazmak size göre bir eylem değilse kendi sitenizi kurarak para kazanmanız mümkündür. Şunu bilmeniz lazım ki site açmak istiyorsanız SEO işlerinden yani site içi ve site dışı optimizasyonları bilmeniz de gerekmektedir.

Site açıp düzenli bir şekilde makale yazmadığınız takdirde de para kazanamazsınız. Sizi motive eden bir şey olmadığı için de site açarak para kazanma işinden kolaylıkla vazgeçebilirsiniz.

Şunu da belirtmek isterim ki eğer sabır gösterir siteniz için gerekli çalışmaları yapmanız halinde yattığınız zaman bile para kazanabileceğiniz bir gelir kaynağı elde edersiniz. Belli bir noktaya geldiğinizde çalışmak istemediğiniz günlerde de gelir elde etmeniz sadece site açarak mümkündür.

 

Böylelikle evde makale yazarak nasıl para kazanılır açıklamaya çalıştım. Sizlerinde evde makale yazarak nasıl para kazanılır ile alakalı soru ve görüşleri var ise mutlaka yorum kısmından belirtin. Elimden geldiğince ücretli makale yazdıran siteler ile alakalı bilgiler vermeye ve sizlerin yorumlarına karşılık vermeye çalışacağım…

KOLAY PARA KAZANMAK İÇİN 10 MÜTHİŞ YOL TIKLAYINIZ

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. anonim dedi ki:

    bu bionluk için kendi çalışmalarımı yapabilmem için bir ücret istiyor ücretsiz bir şeyler önerseniz

Yorum Yaz