Boş Zamanlarımda Nasıl Para Kazanabilirim? 5 Harika Fikir!

Hepimiz artık çok iyi biliyoruz ki günümüzde ek bir iş yapmadan geçinilemeyeceğini… Boş zamanlarımda nasıl para kazanabilirim? sorusunu arama motorlarında soran o kadar fazla kişi var ki inanamazsınız. Hayat giderek zorlaşmakta ve aileler geçinememekte…

Özellikle internetin gelişmesi ile birlikte ek iş yapma olanakları arttı. Ana işinizdeki mevcut çalışma saatlerini değiştirmeden internet aracılığı ile istediğiniz saat aralığında çalışarak ek bir kazanç elde edebilirsiniz.

İnternet uçsuz bucaksız bir dünya… Bu dünyada kendinizi geliştirir iseniz ömür boyu size kazanç getirecek ek bir iş sahibi olabilirsiniz. Sizde Boş Zamanlarımda Nasıl Para Kazanabilirim? sorusunun cevabını arıyorsanız aşağıda yer vermiş olduğum kazanç fikirleri ile gelir elde etmeye başlayabilirsiniz… Aklınızda soru işareti kalan iş fikirleri ile ilgili yardım almak için yorumlara yazabilirsiniz.

Boş Zamanlarımda Nasıl Para Kazanabilirim?

Boş Zamanlarımda Nasıl Para Kazanabilirim? 5 Harika Fikir!

1-Editörlük Yaparak Para Kazan!

Boş zamanlarımda nasıl para kazanabilirim? sorusunun cevabını arayan kişilere ilk önerim editörlük hizmeti sunmalarıdır. Bunun için çok fazla yeteneğinizin olmasına da gerek yoktur. Düşüncelerinizi yazıya dökebilme kabiliyetine ve araştırmayı seven bir kişiliğe sahip olmanız yeterli olacaktır.

Özellikle Türkiye’de 1000’lerce web sitesi bulunmaktadır. Bu web sitelerinin arama motorunda üst sıralarda yer alabilmesi içinde günlük düzenli bir şekilde özgün yazılar eklemeleri gerekmektedir. Web sitesi sahipleri zaman bulamadıklarından dolayı içerik yazarları aramaktadırlar.

Bionluk.com üzerinden bu konuda istekleri olan işverenler bulabilirsiniz. Başlangıçta 300 kelimelik bir içeriği 3 Liradan başlayan fiyatlarla yazarsınız ancak kendinizi geliştirdiğinizde 300 kelimelik bir içeriği 30 TL’den yazabilecek konuma gelebilirsiniz. Burada önemli olan kendini geliştirebilmektir.

2- Kendi Blog Sitene İçerik Üreterek Para Kazan!

Başkalarına yazı yazmaktan hoşlanmayan kişilere önerebileceğim ikinci ek iş fikri blog sitesi açıp burada içerik üretmeleridir. Kendi blog sitenizi açabilmeniz için ise SEO’dan ufakta olsa anlamanız gerekmektedir. Sitenize düzenli bir şekilde ziyaretçi çekebilmeyi başarır iseniz reklamlar aracılığı ile inanılmaz gelirler elde edebilirsiniz.

Blog açma iş fikri aslında Boş zamanlarımda nasıl para kazanabilirim? sorusunun cevabını arayan kişiler için değildir. Bu iş fikri daha çok pasif bir kazanç elde etmek yani zengin olmak isteyen kişiler için muazzam bir iş fikridir.

Mutlaka Oku: Evde Reçel Yaparak Para Kazanmak!

Uyurken dahi para kazanabileceğiniz bir iş fikri olan blog yazarlığında hali hazırda binlerce lira kazanan bloggerlar bulunmaktadır. Yazılarınıza güveniyorsanız ve insanların gerçekten işine yarayabilecek tarzda içerikler üretebileceğinize inaniyorsanız hemen blog açmaya başlamanızı öneriyorum.

3-E-Kitap Yazarak Para Kazan!

İçerik editörlüğü ve blog sitesi açma iş fikri ile oldukça benzer bir iş fikri olan e-kitap yazarak para kazanma iş fikrinde inanılmaz kazançlar bulunmaktadır. Pasif bir gelir yaratma yöntemi olan e-kitap ile para kazanmak için kendinize bir konu belirleyin ve gerçekten insanların işine yarayacak bilgiler sunun…

Word dosyasında yazmış olduğunuz içerikleri pdf formatına dönüştürüp e-kitap haline dönüştürmek için sayısı online platform bulunmaktadır. E-kitaba dönüştürmüş olduğunuz kitapları amazon.com üzerinden satışa çıkararak dolar üzerinden kazanç elde edebilirsiniz.

4- Video Çekerek Para Kazan!

Boş zamanlarımda nasıl para kazanabilirim? sorusunu soran kişilerin en fazla yöneldiği iş fikirleri arasında yer alan video çekme iş fikri inanılmaz kazançlar elde edebilmenize olanak tanımaktadır. Youtube, izlesene, twitch ve dailymotion isimli platformlar aracılığı ile reklam gelirleri elde edebilirsiniz.

Bu iş fikrinde başı çeken en iyi platformlardan bir tanesi olan youtube’da yayın yaparak kazanç elde etmek sandığınızdan da kolaydır. Çok kapsamlı videolar çekmenize de gerek yoktur. Bir vlog çekmeniz dahi youtube ile kolay kazanç elde etmeniz için yeterli olacaktır.

5- Sitenizde Reklam Alanı Satarak Para Kazan!

Reklam alanı satarak kazanç elde etme iş fikri sayesinde Google adsense’ye bağlı kalmadan gelir elde edebilme olanağına erişirsiniz. Bilindiği gibi Google adsense hesabı sizin herhangi bir hatanız olmamasına rağmen kimi zaman durduk yere askıya alınabilmektedir.

Mutlaka Oku: 8 Mükemmel Ek Para Kazanma Yolu!

Yıllarca adsense ile kazanç elde etmeye odaklanmış kişilerin hesapları biranda kapanmakta. Bu durumda bir anda tek bir kuruş kazanamamalarına sebep olmaktadır. Oysa sitenizdeki reklam alanlarını doğru firmalara kiralayabilirseniz uzun vadede çok daha önemli kazançlar elde edebilirsiniz.

Burada önemli olan şey insanlara gerçekten fayda sağlayabilecek içerikler sunabilmektir. Belirlemiş olduğunuz alanda otoriter bir site yani insanların o konu ile alakalı olarak ilk bakacakları site olmanız bu yolla kolay bir gelir elde etmenize olanak tanıyacaktır.

Mutlaka Oku: 12 Yaşındayım Para Kazanmak İstiyorum!

Böylelikle boş zamanlarımda nasıl para kazanabilirim? sorusunu soran kişilere günümüzde gerçekten para kazandıracak 5 önemli iş fikrini aktarmaya çalıştık. Sizlerinde boş zamanlarımda nasıl para kazanabilirim? sorusunu yönelten kişilere aktarmak istediğiniz görüş ve düşünceler var ise lütfen yorumlar aracılığı ile belirtiniz….

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz