150 bin lira ile ne iş yapılır 2019 Yılında?

Merhabalar arkadaşlar sizlere içerik başlığından da görmüş olduğunuz gibi 150 bin lira ile ne iş yapılır? sorusunun cevabını vermek istiyorum. 150 bin lira ile ne iş yapılır? sorusu ile alakalı olarak burada yer vermiş olduğum cevaplar tamamen benim hayat tecrübelerimden yola çıkarak günümüz itibari ile en mantıklı gördüğüm iş fikirleridir…

150 bin lira ile ne iş yapılır?

1-Çay Ocağı!

150 bin lira ile ne iş yapılır? sorusunu soran kişilere verebileceğim en mantıklı iş fikri çay ocağıdır. Bu iş fikrini küçümsediğinden dolayı girişmeyen birçok insan bulunmaktadır. İşlek bir caddede açacak olduğunuz çay ocağı ile yüksek kar marjları elde edebilirsiniz. Rahat bir para kazanma fikri değildir ancak çalışmayı seviyorsanız bu iş fikrini mutlaka uygulamalısınız.

2-Ekmek Arası Satan Dükkan!

150.000 veya 100 bin tl ile ne iş yapılır 2019 yılında? sorusunu soran kişilere verebileceğim ikinci önemli tavsiye de ekmek arası satan bir dükkan açmalarıdır. Günümüzde insanlar ekonomik krizden dolayı ucuza karınlarına doyurabilecekleri mekanlar aramaktadırlar. Krizi fırsata çevirerek uygun fiyata ekmek arası satıcılığı yapabilirsiniz. Unutmayın kriz dönemlerinde insanlar her şeylerinden kısarlar ancak midelerinden asla kısmazlar.

Mutlaka Oku: Dükkan Açmak İstiyorum Sizce Hangi İşi Yapmak Mantıklı?

3-Çobanlık!

Size saçma gelebilecek bir iş fikri olabilir ancak 150 bin lira ile ne iş yapılır 2019 Yılında? sorusunu soranlara en karlı iş fikrinin çobanlık olduğunu belirtmek istiyorum. Köye yerleşip 75-100 arası bir koyun alıp 2 sene içerisinde elinizdeki koyun miktarını 2-3’e katlayabilirsiniz. Kolay olmaz ancak paranızı katlamanız için bu yöntem garanti olmaktadır.

4-Oto Yıkamacı!

150 bin lira ile ne iş yapılır? sorusunu soran kişilere günümüz itibari ile fazla riskli olmayan oto yıkama işini öneriyorum. Hali hazırda bu işin çıraklığını da yapmış birisi iseniz batma olasılığınız oldukça düşük olacaktır. Oto yıkama işini ciddi bir şekilde araştırmanızı tavsiye ediyorum.

5-Araç Alım Satım!

Günümüzde alım ve satım faaliyetlerinin yoğun bir şekilde yaşandığı yer araç sektörüdür. Ülkemizde sıfır araç almanın ne kadar maliyetli olduğunu söylememe gerek yok sanırım. İşte insanlarda bu nedenle ikinci el araç almaya çalışmaktadırlar. Bunu fırsata çevirerek elinizdeki 150.000 TL ile bir araç alıp kısa bir zaman sonra karlı bir şekilde satmayı deneyebilirsiniz.

6-Modern Yiyecek Arabası!

Artık kimse sabit dükkanın giderleri altında ezilmek istemiyor. Bu nedenle de 150 bin lira ile ne iş yapılır? sorusunu soran kişilere seyyar araba işine el atmalarını öneriyorum. Aklınıza gelebilecek birçok gıdayı bu tür arabalarda zorlanmadan satabilirsiniz.

7- Kadınlara Özel Spor Merkezi!

150 bin lira ile ne iş yapılır 2019 Yılında? sorusunu soran kişilere kadınlara özel spor merkezi açmalarını tavsiye ediyorum. Özellikle ev hanımları kızlı erkekli karışık olan spor salonlarına gitmek için eşlerinden izin alamamaktadır. Bunu fırsata çevirerek sadece kadınlara hizmet veren bir spor merkezi açabilirsiniz. Bu alanda çok ciddi bir boşluğun olduğunu düşünüyorum. İş fikrinizin tutmama ihtimali oldukça düşük olacaktır.

8-Kuruyemişçi!

150 ve 100 bin tl ile ne iş yapılır 2019 yılında? sorusunu soran kişilere kuruyemiş dükkanı açmalarını tavsiye ediyorum. Pahalı olmasına rağmen ülkemizde oldukça yoğun bir tüketime sahip olan kuruyemiş işinden para kazanmamanız neredeyse imkansızdır. Kuruyemiş sektörünün önümüzdeki 5 yıl içerisinde %10’luk bir büyüme gerçekleştireceği tahmin edilmektedir.

Mutlaka Oku: Kendi İşimi Yapmak İstiyorum?

9- E-Ticaret!

Herkesin yavaş yavaş önemini anladığı alanların başında e-ticaret gelmektedir. İnsanlar artık mağazalara gidip alışveriş yapmıyorlar. Akıllı telefonlar aracılığı ile gereksinimlerini gidermeye çalışıyorlar. E-ticaret sektörü geçmiş 10 yıllık süreç içerisinde %80’den fazla bir büyüme gerçekleştirmiştir ve halende büyümeye devam etmektedir. 150 veya 200 bin tl ile ne iş yapılır 2019 yılında? sorusunu soran kişiler gittigidiyor, sanalpazar, n11 ve hepsiburada gibi alışveriş platformları aracılığı ile satış yapmalarını tavsiye ediyorum…

10-Danışmanlık!

Çok fazla sermaye gerektirmeyen iş fikirleri arasında danışmanlık hizmetleri gelmektedir. Özellikle gelişmiş olan ülkelerde girişimlerin birçoğu danışmanlıktır. Yani insanlar bilgileri ile para kazanmaya çalışmaktadırlar. Sizde bir alanda yeterli bir uzmanlığa sahipseniz danışmanlık hizmeti verebilirsiniz. 100000 tl ile ne iş yapabilirim? sorusunu soran kişilere emlak, yatırım, ekonomi, finans, muhasebe vb. danışmanlık hizmetlerini önerebilirim.

Mutlaka Oku: İşsiz Kalmak İstemiyorum Diyorsan Bu 10 Tavsiyeyi Uygula!

Sizlerinde 150 bin lira ile ne iş yapılır? sorusu ile alakalı olarak eklemek istediğiniz görüş ve düşünceler var ise lütfen yorumlar aracılığı ile bizlere belirtiniz…

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz