Zengin Olmanın Yolları Ekşi

Bu yazımızda Zengin Olmanın Yolları Ekşi yazarlarının tavsiyelerine yer vereceğiz. Böylelikle zengin olma yolunda sizleri oldukça önemli bilgiler ile donatacağız…

Zengin Olmanın Yolları Ekşi

Bilindiği gibi ekşi sözlük ülkemizde oldukça yaygın bir şekilde kullanılmakta. Burada yazılar yazan yazarlar günlük hayat tecrübeleri ve gündemi takip ederek bilgiler sunmakta. Bizlerde buradaki yazarların tavsiyelerini size madde madde listeleyeceğiz.

Zengin Olmanın Yolları Ekşi başlıklı bu yazımızda zengin olmanın yolları neler olduğunu aktarmaya çalışacağız. Seçmiş olduğumuz zengin olmanın yolları ekşi tavsiyeleri en popüler tavsiyelerdir. Bu tavsiyelere kulak asarak zengin olma yolunda önemli adımlar atabilirsiniz…

1- Ucuz Bir Şehirde Ortalamanın Üzerinde Bir Maaşla Çalışmak

Zengin olmanın yolları ekşi sözlük tavsiyeleri arasında bize göre en önemli madde ucuz bir şehirde ortalamanın üzerinde bir maaşla çalışmak gelmektedir. Bu şekilde giderleriniz az olacağı için kendinize birikim ve yatırım yapmak için yeterli nakit paranız olacaktır. Küçük ilçeler kira ve ulaşım bakımından sizlere büyük avantajlar sağlayacaktır.

2- Doğru Yerde ve Doğru İnsanlar İle İş Yapmak

Zengin olmak ekşi tavsiyelerinden biri olan doğru yerde ve doğru insanlar ile iş yapmak önemli maddeler arasında yer almaktadır. Zeki bir insansanız ve geleceğiniz için nerede duracağınızı biliyorsanız sizde kısa vadede olmasa dahi uzun vadede zengin olmanın kapılarını sonuna kadar aralayabilirsiniz.

3- Çok Çalışmak

Böyle bir tavsiyemi olur diyeceksiniz evet olur çünkü şuanda insanlar zengin olma hayali kurmakta fakat çalışmadan bunu başarmaya çalışmaktadırlar. Oysa zengin olan insanların hayat hikayelerine baktığınızda sürekli çalıştıklarını başkaları uyurken hep çabaladıklarını görürsünüz. Bu nedenle çalışmadan asla zengin olma hayalleri kurmayın.

4- Futbolcu Olmak

18 yaşından küçük iseniz bu tavsiyemiz tam da size göre. Şuanda futbolcuların akla hayale sığmayacak kadar büyük paralar kazandıklarını herkes bilmekte. Bu neden futbol konusunda hevesli ve yetenekli iseniz futbolcu olma yolunda çaba göstererek zengin olabilirsiniz. Hemen bir kulübün altyapısına girerek futbolcu olma yolunda ilk adımları atabilirsiniz.

5- Ticaretle Uğraşmak

Zengin olmanın yolları ekşi tavsiyeleri arasında ticaretle uğraşmak gelmektedir. Hadiste belirtildiği gibi ”kazancın onda dokuzu Ticarettedir. Kendinizi ticaret yapabilme konusunda küçüklükten itibaren geliştir iseniz kısa zamanda zengin olma şansına sahip olabilirsiniz.

6- Zengin Koca veya Zengin Kayın Peder Bulmak

Bildiğiniz gibi ekşi sözlük yazarları bu denli komik mesajlar da vermeye çalışmaktadırlar. Bu bir tavsiyemi kişiye göre değişir. Zengin koca veya zengin kayın peder bulmak zengin olma yolları arasında kabul edilmekte 🙂

7- Hisse Senedi Yatırımı Yapmak

Hisse senedi yatırımı yaparak zengin olmakta mümkündür. Tabii bu yöntem ile zengin olmak biraz zaman alabilmektedir fakat oldukça etkili bir zengin olma yöntemidir. Ülkemizin en güçlü şirketlerine düzenli bir şekilde yatırım yaparak kar payı dağıtımları veya hisse senedinin değerinin zaman ile artması ile zengin olabilirsiniz.

8- Kitap Yazarak Zengin Olmak

Mesela en basitinden zengin olmanın 101 yolu adlı bir kitap yazıp iyi bir şekilde reklamını yaparak hayal dahi kurmayacağınız bir şekilde paralar kazanabilirsiniz Şuanda internetin gelişmesi bu yolla zengin olmayı mümkün kılmaktadır.

9- Sosyal Çevrenizi Genişleterek Zengin Olmak

Sosyal çevrem bana ne kadar ki diye düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz demektir. Her daim insan insana muhtaçtır. Kimden nasıl bir yardım nasıl bir sır alabileceğinizi bilemezsiniz. Başkalarının referansı ile güzel bir iş kurabilir veya güzel bir işe girebilirsiniz. Tüm bunları sosyal çevrenizi genişleterek yapabilirsiniz.

10- Arsa Satın Almak

Günümüzde değersiz olarak görülüp gelecekte değerleneceğini düşündüğünüz yerlerden arsa alarak zengin olma yolunda önemli bir adım atabilirsiniz. Ülkemizde inşaat sektörü hiçbir zaman ölmez bu nedenle zengin olmanın yolları ekşi sözlük tavsiyeleri arasında yer alan bu tavsiyemizi biraz da öngörünüz kuvvetli ise uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

11- Bilgiyi Pazarlamak

İnovatif değerler üretebileceğinizi düşünüyorsanız ve bilgilerinizi pazarlayabileceğiniz bir fikriniz var ise kısa zamanda zengin olabilirsiniz. Bu geleceğin zengin olma yolları arasında da yer almaktadır. Sürekli okuyup insanların istek ve ihtiyaçlarına yanıt verebileceğiniz niş ürünler veya fikirler üreterek zengin olabilirsiniz.

12- Siyasete Atılmak

Ülkemizde işlerin nasıl işlediğini anlatmamıza gerek yok sanırım. Bu nedenle siyasete atılmak zengin olma yolları arasında verebileceğimiz en önemli tavsiyeler arasında yer almaktadır. Siyaset sayesinde ciddi bir tanınırlığa kavuşabilir ve siyaset ile ilgili bir çok avantajdan yararlanabilirsiniz.

13- Dürüst Olmak

Dürüst olmak ile zengin olmak arasında bir bağlantı kuramıyorsanız hemen açıklayalım. Ticaretle uğraşıyor iseniz veya herhangi bir iş yapıyor iseniz müşterilerinize güven satarak çok fazla tercih edilebilirliğinizi artırabilirsiniz. Bu örnek tabi ki çoğaltılabilir.

Böylelikle zengin olmanın yolları ekşi tavsiyelerini sizlere sıraladık. Zengin olmak için ne yapmalı diyorsanız bu tavsiyelerimizi ve zengin olma yolları kategorisindeki yazılarımızı okumanızı tavsiye ediyoruz…

Zengin Olmak İçin Büyü yazısı Tıklayınız

Zengin Olmak İçin Okunacak Dua Tıklayınız

Zengin Olma Yolları İçin Tıklayınız

Zengin Olma Yolları Sakıp Sabancı Tavsiyeleri İçin Tıklayınız

Zengin Olmak İçin Ne Yapmalı Tıklayınız

 

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz