Güvenlik Kursu Derslerine Girmek Zorunlumu?

Merhabalar arkadaşlar sizlere bu içeriğimde Güvenlik Kursu Derslerine Girmek Zorunlumu? ve Özel Güvenlik Sertifikası Kaç Günde Alınır? soruları ile alakalı bilgiler paylaşacağım. Son zamanların en popüler meslek gruplarından bir tanesi olan özel güvenlik mesleği ile ilgili birçok ayrıntıyı sitemizden bulabilirsiniz…

Güvenlik Kursu Derslerine Girmek Zorunlumu?

Özel Güvenlik Sertifikası Kaç Günde Alınır? sorusunun ardından bizlere yöneltilen en önemli sorulardan bir tanesi de güvenlik kursu derslerine girmek zorunlumu? Bu konuda internette farklı farklı görüşler bulunmaktadır. Bu nedenle bu mesleği seçmek isteyenler ne yazık ki tam anlamıyla kaliteli içerik ile buluşamamaktadırlar. 

Lafı çok fazla eveleyip gevelemeden Güvenlik Kursu Derslerine Girmek Zorunlumu? sorusunun cevabını vermek istiyorum. Bu kursta devamsızlıktan kalmak istemiyorsanız %10’dan fazla devamsızlık yapmamanız gerekmektedir. Yani derslerin 3/2’sine girmek zorundasınızdır. Aksi takdirde başarısız sayılır ve bir sonraki sınav dönemini beklemek zorunda kalabilirsiniz. 

Güvenlik Kursu Derslerine Girmek Zorunlumu? sorusu ile alakalı olarak net bilgiler elde etmek istiyorsanız eğitim aldığınız kurum yetkililerine bu soruyu yöneltmeniz çok daha sağlıklı bir tercih olacaktır. 

Özel Güvenlik Sertifikası Kaç Günde Alınır?

Özel Güvenlik mesleğini tercih etmek isteyenlerin yöneltmiş olduğu en yoğun soruların başında Özel Güvenlik Sertifikası Kaç Günde Alınır? sorusu gelmektedir. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum sanıldığı kadar çok uzun bir eğitim dönemi yoktur özel güvenlik mesleğinin…

Temel Silahlı Eğitim 120 Saatte,

Temel Silahsız Eğitim 100 Saatte,

Silahsız Yenileme Eğitimi 50 Saatte,

Silahlı Yenileme Eğitimi 60 Saatte,

Silahsızdan silahlıya geçme eğitimi ise sadece 20 Saatte tamamlanabilmektedir.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi bu ders saatlerinin en fazla %10’una kadar devamsızlık hakkınız bulunmaktadır. Aksi takdirde başarısız sayılırsınız. 

Özel Güvenlik Sertifikası Sınavdan Sonra Kaç Günde Alınır?

Güvenlik Kursu Derslerine Girmek Zorunlumu? ve Özel Güvenlik Sertifikası Kaç Günde Alınır?sorularının ardından son olarak en sık sorulan soruların başında Özel Güvenlik Sertifikası Sınavdan Sonra Kaç Günde Alınır? sorusu gelmektedir. 

Bu soruyu da çok fazla laf salatası yapmadan aktarmak istiyorum;

  • Temel Silahlı Eğitim 17 Gün,
  • Temel Silahsız Eğitim ise 13,5 Gün,
  • Yenileme Silahlı Eğitim 8,5 Gün,
  • Silahsız eğitim için yenileme 7,5 Gün,
  • Silahsızdan silahlıya geçiş 3 gün içerisinde sertifikanızı alabilirsiniz. 

Kimlik kartları ise 1 ay ile 2 ay arasında bir süre içerisinde çıkarılabilmektedir. 

Böylelikle Güvenlik Kursu Derslerine Girmek Zorunlumu?Özel Güvenlik Sertifikası Kaç Günde Alınır? ve Özel Güvenlik Sertifikası Sınavdan Sonra Kaç Günde Alınır? soruları ile alakalı olarak bilgiler paylaşmaya çalıştım. Kafanıza takılanları yorum kısmından belirtebilirsiniz. Bende elimden geldiğince sizden gelen bu soruları cevaplamaya çalışacağım…

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz