10 Adet Az Sermaye İle Yapılacak İşler 2020

10 Adet Az Sermaye İle Yapılacak İşler 2020

Son zamanlarda küçük sermayeyle ne iş yapılır? sorusu girişimci arkadaşlar tarafından sıklıkla sorulmaya başlanmıştı. Bende bu amaçla Az sermaye ile yapılacak işler 2020 tavsiyeleri vermek istiyorum. Burada vermiş olduğum tavsiyeler özellikle 2020 yılı için oldukça yüksek potansiyeli olan iş fikirleridir…

Burada 10 Bin TL ile ne iş yapılır 2020 yılında? ve 30 Bin TL ile ne iş yapılır 2020 yılında? sorusunun cevabını arayan kişilere nokta atışı iş fikirleri sunacağım. Az sermaye ile yapılacak işler 2020 tavsiyelerim ile kısa sürede zengin olma fırsatına da erişme ihtimaliniz oldukça yüksektir.

10 tane vermiş olduğum az sermayeli işler 2020 tavsiyelerim arasında size uygun olmayan veya bu sene içerisinde iş yapmayacağını düşündüğünüz iş fikirleri var ise lütfen yorumlar aracılığı ile belirtiniz. Sizden gelen talepler doğrultusunda Az Sermaye İle Yapılacak İşler 2020 tavsiyeleri güncellenecektir…

Benzersiz Az Sermaye İle Yapılacak İşler 2020 Tavsiyeleri!

1- E-Ticaret

Az sermaye ile yapılacak işler 2020 tavsiyelerim arasında ilk önerimin e-ticaret olmasının en önemli sebebi ticaretin sanal ortama taşınması ve oldukça cüzi miktarlarla dahi işe başlanabilmesidir. İster evinizde kendi üretmiş olduğunuz ürünleri satabilir isterseniz de bir toptancı ile anlaşarak satış gerçekleştirebilirsiniz.

Küçük sermaye ile yapılacak işler arasında olan e-ticarete yeni başlayanlara ilk önereceğim satış yerleri gittigidiyor ve n11’dir. Satılacak bir ürün bulduğunuz zaman aynı gün içerisinde satış yapabilme fırsatına bu siteler aracılığı ile erişebilirsiniz.

2-Rent A Car

Rent a car yani araç kiralama işini 30 Bin TL ile ne iş yapılır 2020 yılında? sorusunun cevabını ciddi bir şekilde araştıran kişilere öneriyorum. Bu iş fikrinde başkalarına ait araçların kiralama faaliyetlerini yürütüp kar marjı elde edebileceksiniz. 

Başkasının arabasını masraflarını ve sermaye sahibinin kar marjını verme karşılığında kiraya verebilirsiniz. Burada önemli olan takiptir. Az sermaye ile yapılacak işler 2020 önerileri arasında yer alan rent a car iş fikri ile yıllardır ekmek yiyen birçok insan bulunmaktadır.

Kendinize küçük bir ofis ve şahıs şirketi açtığınız taktirde çok kısa bir süre içerisinde bu işi yapabilirsiniz. Reklamınızı iyi yaptığınız ve başlangıçta düşük fiyattan araç kiralanmasına olanak tanıdığınız taktirde iş yapmamanız için bir sebep kalmayacaktır.

Mutlaka Oku: Evde Yapılabilecek Sermayesiz İşler 2020 Tavsiyeleri!

3-Playstation Salonu

Küçük sermaye ile yapılacak işler arasında playstation salonu açmak gelmektedir. Burada ortalama olarak  50.000 TL sermayenizin olması yeterli olacaktır. TV ve playstationlara yapacağınız yatırımı da genellikle 1 sene içerisinde amorti edebilirsiniz.

Ara sokaklarda yapabileceğiniz bu iş fikrinde kiranızda gayet uygun olacağı için oldukça yüksek kar marjı ile bu işi yapabilirsiniz. Eğlenmek adına iki gencin en iyi gidebileceği yer olan playstation kafeleri sandığınızdan çok daha iyi bir iş fikridir.

4-Youtube

Az Sermaye İle Yapılacak İşler 2020 tavsiyelerim arasına eklemesem kesinlikle olmayacak iş fikirleri arasında youtube gelmektedir. Günümüzde henüz 18 yaşına dahi basmamış gençlerin oldukça iyi paralar kazanması youtube’a yatırım yapmanın ne kadar mantıklı olduğunu göstermektedir.

Youtube’da yayın yapmak için iyi bir bilgisayar, kamera ve mikrofona sahip olmanız başlangıç için yeterli olacaktır. Hatta bu işten ciddi paralar kazanan birçok insan sadece akıllı telefonları ile çekim yapmaktadır. Kısaca youtube’a oldukça küçük sermaye ile başlayabilirsiniz. 

Mutlaka Oku: Sermayesiz iş fikri kurmak isteyenlere 4 tavsiye!

5-Dış Çekim Fotoğrafçılığı 

10 bin tl ile ne iş yapılır 2020 yılında? sorusunu soran kişilere önerebileceğim harika bir iş fikri de dış çekim fotoğrafçılığıdır. İnsanlar her özel gününde bir dış çekim fotoğrafçısı aramaktadır. Kendinize bir profesyonel kamera alarak başlangıçta uygun fiyatlarla hizmet sunarak uzun vadede bu işi icra edebilirsiniz.

Bu işe yatırım yapmak için öncelikle fotoğraf çekme hususunda kendinizi geliştirmeniz gerekmektedir. Halk eğitim merkezlerindeki kurslara gidebilir veya bir fotoğrafçının yanında çalışarak kısa bir süre içerisinde tecrübe edinebilirsiniz. Sosyal medya hesabı açıp küçük bütçeler ile reklamınızı yaptıktan sonra rahatlıkla iş alabilirsiniz.

6-Ev Yemekleri Dükkanı 

Küçük sermaye ile ne iş yapılır? sorusuna cuk diye oturan bir cevap olan ev yemekleri dükkanı açma iş fikri oldukça yüksek kar marjlı bir iştir. Başlangıçta masaya ve sandalyeye yatırım yaparak başlayabileceğiniz ev yemekleri işinde önemli olan uygun fiyatlarla lezzetli ev yemekleri sunabilmektedir.

İnsanlar gün geçtikçe fast food gibi gıdaların insan vücuduna ne denli zararlı olduğunu anladı. Bu amaçla da özellikle çalışan kesim öğle yemeklerinde sulu yemekler tüketebilecekleri mekanlar aramaktadırlar. Bu işi ara sokaklarda yaparak oldukça uygun kiralar ödeyebileceğinizi unutmayın. Bu iş için 10 bin tl sermayenizin olması yeterli olacaktır.

7- Bebek Giyim Mağazası

Ticarete atılmak isteyenlerin en iyi bildiği şey bebek ürünlerinin yüksek kar marjı getirdiğidir. Bu amaçla da küçük sermayeyle yapılacak işler arasında bebek giyim mağazası açılmasını tavsiye ediyorum. Oldukça uygun fiyatlarla ürünleri tedarik edebileceğinizden dolayı 30 bin TL gibi ufak bir sermayeye sahip olmanız bebek mağazası için yeterli olacaktır.

Bebek giyim mağazası açanların en dikkat etmesi gereken şey kaliteli ve uygun fiyatlarla satış yapan toptancı bulmaktır. Toptancı işini hallettikten sonra gerisi çorap söküğü gibi gelecektir. Yine bu işi ara sokaklarda yapıp uygun kiralar ödeyebilirsiniz. Sosyal medyada aktif olmayı unutmayınız.

Mutlaka Oku: Çalışmadan Para Kazanmak İçin 10 Tavsiye!

8- Halı Yıkama

Az sermayeli işler 2020 önerilerim arasındaki 8. tavsiyem halı yıkamacı açmaktır. Gün geçtikçe artan bir iş hacmine sahip olan mevcut halı yıkamacılar artan talebe neredeyse yanıt veremiyorlar. Halı yıkama makinelerine harcayacak olduğunuz 10 bin tl’lik yatırım bu işe başlamak için yeterli olacaktır. 

Burada açıklamış olduğum diğer küçük sermaye ile yapılacak işler de olduğu gibi ara sokaklarda dükkan açıp kira maliyetinizi çok ciddi bir şekilde düşürebileceğinizi belirtmek istiyorum. 

9- Makale Yazarlığı

Oldukça küçük sermayeyle ne iş yapılır? sorusunu soruyorsanız önerebileceğim iş fikri makale yazarlığıdır. Bu iş fikrinde bir bilgisayarınızın ve internet bağlantınızın olması yeterli olacaktır. Zamanınızı bilgisayar başında harcayarak reel hayatta kazanmış olduğunuz paradan çok daha fazlasını kazanabilirsiniz. 

Bu işi hemen yapmak için bionluk.com, sadeceon.com ve forum sitelerini kullanmanızı öneriyorum. Düşüncelerinizi yazıya dökebilme kabiliyetine ve birazda araştırmayı seven bir kişiliğe sahipseniz evden çıkmadan gelir elde edebilirsiniz. 

10-Taşımacılık

Az sermaye ile yapılacak işler 2020 önerilerimden onuncu ve son tavsiyem taşımacılık gelmektedir. Bu iş fikrinde pikap tarzı bir aracınızın olması yeterlidir. Gün içerisinde birçok kişinin veya işletmenin taşınacak olan malzemeleri olmaktadır. İşte bu tür malzemeleri uygun fiyatlarla taşıyabilir iseniz popülariteniz ciddi bir şekilde artacaktır. 

Küçük sermaye ile yapılacak işler arasında yer alan taşımacılık işinde müşteri bulmak için armut.com’u denemenizi tavsiye ediyorum. Alıcı ve satıcıları buluşturan oldukça önemli bir pazaryeri olan armut.com ile başlangıcı iyi bir şekilde yapabilirsiniz.

Böylelikle 10 adet az sermaye ile yapılacak işler 2020 önerileri aktardım. Sizlerinde küçük sermayeyle ne iş yapılır? sorusunu soran kişilere aktarmak istediğiniz görüş ve düşünceler var ise lütfen yorumlar aracılığı ile belirtiniz…

Mutlaka Oku: Almanya’da Olup Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri

Mutlaka Oku: Gizli Müşteri Olarak Para Kazanmak

Mutlaka Oku: Yıllardır Zenginlerin Uyguladığı Para Kazanma Taktikleri

Gelecek yazılarımızda 10 TL ile ne iş yapılır 2020 yılında? 30 Bin TL ile ne iş yapılır 2020 yılında? ve Az sermayeli işler ekşi sözlük yazarlarından tavsiyeler ile ilgili önemli bilgiler aktarmaya çalışacağız. Bizleri takipte kalın…

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz