işsiz Kalmak istemiyorum Diyorsan Bu 10 Tavsiyeyi Uygula!

Merhabalar arkadaşlar sizlere oldukça faydalı bir içerik sunacağım. işsiz kalmak istemiyorum diyorsanız burada yer alan tavsiyelerimi lütfen dikkate alınız. işsizlikten kafayı yemek istemiyorsanız içeriği sonuna kadar takip etmenizi öneriyorum…

işsiz Kalmak istemiyorum Diyorsan Bunları Yap!

Evliyken işsiz kalmak veya işsizlikten kafayı yemek istemiyorsanız aşağıda yer alan tavsiyelerimi mutlaka reel hayatınızda uygulayın. Burada yer vermiş olduğum tavsiyelerim tamamen kendi hayat tecrübelerime dayanmaktadır. Umarım işsiz Kalmak istemiyorum diyenlere bu tavsiyelerim yardımcı olur…

1-Düzenli Spor Yapın!

işsiz Kalmak istemiyorum diyorsanız mutlaka düzenli bir şekilde spor yapmalısınız. Sporun iş bulmak ile ne alakası var demeyin! Spor yaparak kaliteli bir görünüme sahip olabilirsiniz. Yapılan araştırmalarda kilo alan insanların beklenmedik bir anda işsiz kalma ihtimallerinin çok daha yüksek olduğu gözlemlenmiştir.

2- Bol Bol Sesli Kitap Okuyun!

Evliyken veya nişanlıyken işsiz kalmak istemiyorsanız bol bol kitap okumalısınız. Kitap okumak diksiyonunuzu geliştirmenize önemli katkılar sağlayacağı için mevcut işinizi korumanız veya başka bir iş bulmanız çok daha fazla kolaylaşacaktır. Bu tavsiyemi deneyerek anlayabilirsiniz. Günde sadece 1 saat sesli kitap okuyarak farkı iliklerinize kadar hissedebilirsiniz.

Mutlaka Oku: Üniversite Okumadan Kariyer Yapmak İçin 9 Tavsiye

3-Sürekli Pozitif Düşünün!

Bu tavsiyem sadece işsiz Kalmak istemiyorum diyenler için değil aynı zamanda işsizlikten sıkıldım diyenler içinde geçerlidir. Çalıştığınız iş yerinizde pozitif bir bakış açısına sahip olmanız işvereninizin sizi fazlası ile sevmesini sağlayacaktır. işimi kaybettim ne yapmalıyım diyenlere de verebileceğim en iyi tavsiye sürekli pozitif bir düşünceye sahip olmaları gerektiğidir.

4-Ek İşler Yapın!

işsiz kalmak istemiyorum diyenlere bizzat benimde kendi hayatımda uyguladığım önemli tavsiyelerden bir tanesi de ek işler yapmaktır. Ben ek iş olarak boş zamanlarımda makale yazarlığı yapmaktayım. Bu sayede işsiz kalsam dahi bu yolla hayatımı idame ettireceğimi biliyorum. Bu durum bana özgüvende kazandırmaktadır. işsizlikten kafayı yemek istemiyorsanız bu tavsiyemi lütfen dikkate alınız.

5-Giyiminize Özen Gösterin!

Her ne durumda olursanız olun giyiminize özen göstermeniz gerekmektedir.işsizlik psikolojisi belirtileri asla dıştan başkalarına yansımamalıdır. Giyiminiz düşüncelerinizi ele veren en önemli unsurlar arasında yer almaktadır. Evliyken işsiz kalmak istemiyorsanız mutlaka giyiminize ve kuşamınıza dikkat ediniz.

6-Sosyal Çevrenizi Genişletin!

işsiz kalmak istemiyorum diyenlere benim verebileceğim en iyi tavsiye sosyal çevresini mümkün olduğunca genişletmesidir. işimi kaybettim ne yapmalıyım diyenler geniş sosyal çevrelerine bu durumu iletmeleri halinde çok büyük bir ihtimalle asgari ücretle de olsa kısa zamanda bir iş bulacaklardır.

Mutlaka Oku: Sıfırdan Zengin Olmanın Yolları İle İlgili 11 Tavsiye

7- Özgeçmişinizi Sürekli Güncel Tutun!

işsiz kalmak istemiyorum ve işsizlikten kafayı yemek istemiyorum diyorsanız mutlaka özgeçmişinizi güncellemelisiniz. İşverenler kariyer sitelerinde eleman arayışında olduklarında güncel olan özgeçmişleri araştırma yoluna gitmektedirler. Sürekli güncel olacak olan özgeçmişiniz işsiz kalmanızın önündeki en büyük engel olacaktır.

8- Eski İş Arkadaşlarınızla Sürekli İrtibat Kurun!

işsizlikten sıkıldım demek istemiyorsanız eski iş arkadaşlarınızla sürekli kontak halinde olmanızı tavsiye ediyorum. işsiz kalmak istemiyorum diyorsanız mutlaka bu tavsiyemi dikkate alınız.

9- Kendinizi Satma Becerinizi Geliştirin!

Hayatınız boyunca işsiz kalmak istemiyorsanız kendinizi satma becerinizi geliştirmeniz gerekmektedir. işsiz kalmak istemiyorum diyorsanız vakit kaybetmeden hemen bu becerinizi geliştirmek için kitaplar okuyunuz. Kişisel gelişim kitapları bu konuda oldukça yararlı olacaktır.

10-Ne İş Yapıyorsanız Yapın Tam Konsantre Olun!

işsiz kalmak istemiyorum korkusu ile sürekli yaşamak istemiyorsanız mevcut işinizde her gün tam potansiyel ile çalışmaya özen göstermelisiniz. Tam konsantrasyon ile çalışmak işsiz kalmanızı önleyecek en önemli etkenler arasında yer almaktadır.

Mutlaka Oku: Çok Para Kazanmak İçin Ne Yapmak Lazım?

işsiz kalmak istemiyorum diyorsanız mutlaka bu 1o tavsiyemi dikkate alınız. Sizlerinde işimi kaybettim ne yapmalıyım? ve işsizlikten kafayı yemek istemiyorum?diyenler için önerebileceğiniz fikirleriniz var ise lütfen yorumlar aracılığı ile bizlere belirtiniz…

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz