ESEN Hisse Senedi İçin 6 Detay!

Özellikle kendi web sitesindeki reklamı ile işlerini ne denli profesyonel bir şekilde yaptıklarını gösteren Esenboğa Elektrik Üretim a.ş borsamızda da adından çokça söz ettirmektedir. Borsaya halka arzı oldukça yeni olan ESEN Hisse Senedi çok fazla konuşulduğundan dolayı burada sizlere kaliteli bilgiler paylaşmaya çalışacağım… 

2015 yılında kurulan Esenboga Elektrik Uretim AS borsaya 2020’nın sonlarına doğru giriş yapmıştır. Özellikle halka arzından sonra yapmış olduğu art arda tavanlarla konuşulan Esenboğa hisse senedi için borsa uzmanları oldukça olumlu görüşler bildirmektedirler.

Ülkemizde güneş enerjisi üretimine odaklanan ender şirketlerden bir tanesi olan Esenboğa elektrik üretim a.ş hisse senedi ile ilgili detaylara geçmeden önce içeriğimi beğenerek bana destek olabileceğinizi hatırlatmak istiyorum. Ayrıca Esen Hisse senedi için burada aktarmış olduğum yorum ve görüşlerimin bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımadığını aktarmak istiyorum…

ESEN Hisse Senedi İçin Önemli Detaylar!

1-Hisse Halka Arzından Sonra %81 Değer Kazanmıştır!

Esenboğa hisse senedi halka arzından sonra tam tamına %81’lik bir değer artışı yaşamıştır. Borsa’da sadece güneş enerjisine odaklanan sayılı firmalardan bir tanesi olması nedeni ile bu önemli firmaya çok fazla talep oluşmuştur. 8,5 TL’den halka arz edilen bu önemli hisseye 100.000 TL’lik bir yatırım gerçekleştirseydiniz ve bugüne kadar elinizde tutabilmeyi başarsaydınız paranız tam tamına 405 Bin TL olurdu. 3 aydaki bu getirinin inanılmaz olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

2-Hissenin F/K Değeri Düşük Seviyelerdedir!

ESEN Hisse Senedi için söylenebilecek en güzel şeylerin başında hisse hızlı bir şekilde yükselişe geçmesine rağmen halen F/K değerinin yatırım yapılabilir seviyelerde olmasıdır. Bilindiği gibi uzman borsacılar F/K değeri 15’in altında olan hisselere yatırım yapmanın en mantıklı tercih olduğunu dillendirmektedirler. Esenboğa hisse senedi için hesaplanan 13’lük F/K değeri hissenin yatırım yapılabilirliğini göstermektedir.

3-Esenboga Elektrik Uretim AS Bağlı Ortaklıklarını Birleştirme Kararı Almıştır!

Üretim giderlerini düşürebilmek amacı ile Esenboğa Elektrik, bağlı ortaklıklarını birleştirme kararı almıştır. Özellikle şirketin Kap bildirimlerine baktığınızda bu hususta en başarılı şirketlerden birisi olduğunu söyleyebilirim. Oldukça açıklayıcı bildirimler yapan şirket, bu anlamda yatırımcılarına güvende aşılamaktadır.

4-Şirketin Önemli Bir Kısmı NATUREL YENİLENEBİLİR ENERJİ TİC AŞ.’ye Aittir!

%62.50’lik bir paya sahip olan Naturel Yenilenebilir Enerji A.Ş aslında şirketin sahibidir. Şirket Hisselerinin %37.50’lik kısmı da halka arz edilmiştir. Şirketin bağlı ortaklıklarının finansal durumlarının oldukça iyi olduğunu ve gelecek potansiyeli taşıdıklarını rahatlıkla söyleyebilirim.

5-Hissenin Yabancı Yatırımcı Oranı %3’dür!

ESEN Hisse Senedi yabancı yatırımcı oranı %3 seviyelerinde gezinmektedir. Hissenin yabancı yatırımcı oranını düşük olmasına rağmen önümüzdeki günlerde %3 seviyelerinin aşılacağını düşünüyorum. Bu önemli hisseye yatırım yaparken mutlaka yabancı yatırımcı oranına göz gezdiriniz. Yabancı yatırımcı oranının yükselmesi hissenin yükseleceğine dair en önemli işaretlerden bir tanesidir.

6-Esen Hisse Senedi 52 Günlük Ortalaması 21.19’dur!

ESEN Hisse grafik çalışmaları için en önemli veriler hissenin 20 ve 52 günlük ortalamalarıdır. Özellikle bu hisse ile ilgili olarak kısa vadeli düşünen kişiler için bu ortalama kritik bir öneme sahiptir. Esenboğa elektrik üretim a.ş hisse 20 günlük ortalaması 25.81 TL iken 52 günlük ortalaması 21.19 TL’dir. Hissenin şuanda 34.50 seviyelerinden işlem gördüğü göz önüne alındığında kısa vadecilerin güzel bir kazanç elde ettiklerini rahatlıkla söyleyebilirim.

Esenboğa Elektrik Hisse Senedi İçin Yorum ve Görüşlerinizi Bekliyorum

Esen Hisse Forum ve Esen hisse Twitter araştırması yaparak yatırımcıların ara ara nabzını ölçmenizi tavsiye ediyorum. Özellikle uzman borsacıların ESEN Hisse Yorumları size güzel bir bakış açısı kazandıracaktır. Esenboğa hisse senedi ile ilgili olarak sizlerin de yorum ve görüşlerinizi iletmesini rica ediyorum…

Mutlaka Oku: Katmerciler Hisse Senedi İçin 3 Detay!

Mutlaka Oku: Yabancı Oranı Yüksek Düzenli Temettü Veren Hisseler 2021

Mutlaka Oku: Yılbaşından Bu Yana En Çok Düşen Hisseler

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz