IHEVA Hisse Senedi İçin 4 Güncel Detay!

Selamlar arkadaşlar sizlere burada İHEVA hisse senedi ile ilgili olarak önemli detaylar paylaşmak istiyorum. Yatırımcısını son zamanlarda en fazla üzen hisse senetlerinden bir tanesi olması nedeni ile ihlas ev aletleri hisse senedi için bir içerik hazırlama ihtiyacı hissettim. Umarım içeriğim sizlere fayda sağlar…

Temizlik robotundan elektrikli su ısıtıcısına, vakumlu süpürgeden elektrikli sinek öldürücülere varıncaya kadar birçok ürünün imalatını gerçekleştiren İhlas ev aletlerinin hisse senetleri borsamızda bir türlü istenilen sonuçları vermiyor…

Bu durumda ister istemez yatırımcısının hayal kırıklıkları yaşamasına neden oluyor. Ora, AURA ve ihlas markası altında imal etmiş olduğu ürünlerin imalatını gerçekleştiren firma bu ürünlerinin yedek parça tedarikini ve servis işlerini de bünyesinde yürütmektedir.

Ürünlerini Almanya ve Rusya dahil 30’dan fazla ülkeye ihraç etmeyi başaran iheva hisse senetlerinin halen düşük bir değerlemede kalması soru işaretlerini beraberinde getiriyor. Çok fazla ön detay vermeden İHEVA hisse senedi için sizlere önemli detaylar aktarmak istiyorum.

İHEVA hisse senedi için burada söylemiş olduklarımın bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımadığını bu tür bir hizmet satın almak isteyen kişilerin SPK’nın onay vermiş olduğu kurumları tercih etmesini öneriyorum. Bu önemli içeriği beğenip kanalıma abone olarak bana desteklerinizi iletebileceğinizi de hatırlatmak istiyorum. İşte Detaylar…

IHEVA Hisse Senedi İçin Bilinmesi Gerekenler!

1-İHEVA Hisse Senedi Son 1 Senede %30 Değer Kaybetti!

Borsanın son 1 senelik yükselişinde istenilen tepkiyi gösteremeyen İhlas ev aletleri hisseleri %30’luk bir değer kaybı yaşamıştır. Halka açıklık oranıda %73’lere çıkan hissenin güncel F/K oranı ise 13,80 seviyelerindedir. Son 1 sene içerisinde 3,04 kuruş seviyelerine kadar çıkmasına rağmen şuandaki seviyesi yatırımcılarını adeta hayal kırıklığına uğratmıştır.

2-Şirket Son Açıklanan Bilançosunda %51’lik Bir Kar Açıklamıştır!

Pandemiye rağmen şirketin %51’lik bir kar rakamı açıklaması oldukça tatmin edici olmuştur. 22.92 Milyon TL’lik bir kar açıklayan şirketin net satış geliri de %73 büyüme göstermiştir. Şirket 183.42 Bin TL’likte finansman geliri açıklamıştır.

3-Şirket Tarihi Boyunca Temettü Ödemesi Yapmamıştır!

Şirketin 1997 yılından sonraki verilerine baktığımda herhangi bir temettü ödemesi yapmadığını görmekteyim. Bu tarihten sonra 5 bedelsiz sermaye artırımı ve 6 tanede bedelli sermaye artırım kararı alındığını da belirtelim. Bana göre bir şirketin bedelli sermaye artırım kararı alması yanlış bir durum. Tabi üstüne basarak söylüyorum bu benim görüşüm.

4-Şirket Sektördeki Diğer Rakiplerine Göre Çok Ucuz!

Sektördeki rakipleri olan Vestel, Arçelik ve Klimasan’ı dikkate aldığımda şirketin hisse senedi fiyatının çok ucuz kaldığını belirtmek istiyorum. Burada ucuzluktan kastım bir hissenin fiyatıdır. Sektörde önemli olan diğer oranlara da bakmanız bu yatırımda önemli olandır.

IHEVA Hisse Senedi İçin Yorum ve Görüşlerinizi Bekliyorum!

Bu önemli hisseye yatırım yapan uzun vadecilerin ne yazık ki son 10 yıldır adam gibi bir getiri sağlayamadıklarını görmekteyim. Ama bu durumun ilerleyen zamanlarda tersine dönebileceği ihtimalininde olduğu unutlamamalısınız…

Mutlaka Oku: Para Kazanmak İçin Okunması Gereken Kitaplar

Mutlaka Oku: Genç Yaşta Zengin Olmak İsteyene 11 Tavsiye!

Mutlaka Oku: 12 Maddede Borsada Başarılı Olmanın Yolları

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz