En iyi Freelance Siteleri | Freelancer Türkçe Siteleri

2019 yılı itibari ile freelance yani serbest çalışmak giderek popülerleşmekte bende bu amaçla sizlere en iyi freelance siteleri ile ilgili bilgi vereceğim. Burada yer alan siteler Freelancer olarak çalışanlar tarafından en çok tercih edilen sitelerdir. Sizlerinde en iyi freelance siteleri ile ilgili görüş ve önerilerini bekliyorum…

En Çok Tercih Edilen En iyi Freelance Siteleri!

1- Freelancer.com

Freelancer Türkçe desteği sunan ender platformlardan bir tanesi olan Freelancer ile dünyanın her yerinden müşteri bulabilirsiniz. 25 milyona yakın kullanıcısı bulunan sektörün tartışmasız bir şekilde en kaliteli platformlarından bir tanesi olan Freelancer sitesi ile  döviz cinsi üzerinden para kazanabilirsiniz. Bu sayede Freelancer Türkçe Siteleri ile aynı zorlukta iş yapmanıza rağmen cebinize Freelancer.com ile çok daha iyi para girecektir. 

2- Sadeceon.com

Freelancer Türkçe siteleri arasında oldukça önemli bir konumda yer alan SadeceOn , en çok kullanılan freelancer siteleri arasında yer almaktadır. Komisyon oranı kategori bazlı olarak değişmektedir. Aynı müşterinin birden fazla sipariş vermesi durumunda %7 gibi düşük bir komisyon oranı sunması siteyi oldukça avantajlı hale getiriyor. Hizmetin ana sayfada yer alması veya reklamlarının yapılması için ücret talep etmeyen site, tüm yetenekleri ücretsiz şekilde destekliyor.

3- Upwork.com

Dünya genelinde en çok kullanılan freelancer sitesi olan Upwork ile dünyanın birçok yerinden müşteri bulabilirsiniz. Üstelik yabancı para birimi üzerinden ödeme yapılabilmesi ülkemizdeki freelancerlar tarafından da fazla bir şekilde tercih edilmesini sağlamıştır. Eğer ingilizceniz var ise bu platformdan oldukça iyi kazançlar elde edebilirsiniz. 

4-Guru.com

Guru ile freelancer olarak iş bulmanız oldukça kolay olmaktadır. Siteyi binlerce kişinin ziyaret etmesi sayesinde zorlanmadan müşteri bulabilirsiniz. Kazançlarınızda banka hesabınıza döviz cinsi üzerinden aktarılmaktadır. 

5-Fiverr.com

internetten para kazanma yolları arayışında olan kişilerin mutlaka kullanması gereken platformlardan bir tanesi olan Fiverr, benim en iyi freelance siteleri listemdeki en favori platformdur. Diğer freelancer sitelere nazaran kullanıcı odaklı bir tasarıma sahip olan site ile iş ilanı oluşturup müşteri bulmak oldukça kolaydır. Paranızı da Euro veya Dolar üzerinden alabilirsiniz.

6- Bionluk.com

En iyi freelance siteleri listeme bionluk’u katmasam ayıp olurdu. Yaklaşık olarak 5 yıldır düzenli bir şekilde gelir elde ettiğim bionluk ile çok ciddi kazançların sahibi olabilirsiniz. Freelancer türkçe platformları arasında yerini yıllardır çok sağlam bir şekilde koruyan bu önemli siteyi para kazanmak istiyorsanız mutlaka kullanın…

7- Toptal.com

Toptal’da satıcı olabilmek için ciddi bir mülakata girmeniz gerekir. Eğer bu önemli kadroya girmeyi başarırsanız kurumsal firmalardan çok önemli işler alabilirsiniz.

8- Projekurdu.com

Özellikle freelancer işlere yeni başlayan kişilerin denemesi gereken en iyi freelance siteleri arasında projekurdu gelmektedir. Site yönetimine atılan mesajlara oldukça hızlı cevap verilmesi freelance memnuniyetini çok ciddi bir şekilde artırmaktadır. 

9- Uzmankirala.com

Freelancer Türkçe siteleri arasında ilk açılan site olmasına rağmen ne yazık ki beklenen gelişmeyi gösteremeyen uzmankirala ile genellikle web tasarımcılar iş bulmaktadır. Makale yazarlığı yapmayı düşünüyorsanız bu freelancer türkçe siteden uzak durmanızı tavsiye ediyorum…

10- Eleman.net

Genel iş ilanlarının yer aldığı bir site olan eleman.net ile artık freelancer iş ilanlarını da bulabilirsiniz. Çok ciddi bir trafiğe sahip olan eleman.net ile tecrübeli, tecrübesiz birçok freelancer çalışan iş bulabilir.

11-icerikbulutu.com

En iyi freelance siteleri arasına icerikbulutu.com’u katmamın en önemli nedeni sadece makale yazarlarına yönelik bir site olmasıdır. Kaliteli bir yazarıysanız bu önemli freelancer Türkçe platformu aracılığı ile ciddi kazançlar elde edebilirsiniz.

12- sahibinden.com

Türkiye’nin en çok ziyaretçi çeken siteleri arasında yer alan sahibinden ile internetten para kazanma yolları bulabilirsiniz. Freelance pazarlamacı, freelance web tasarımcı veya freelance makale yazarı iseniz sahibinden ile reel hayatta önemli işler bulabilirsiniz.

13-Armut.com

En iyi freelance siteleri listemdeki son tavsiyem armut.com’dur. Armut.com freelancerlar için adeta bulunmaz bir fırsattır. Günden güne hızlı büyümeye devam eden armut.com ile aklınıza gelen birçok freelancer işi yapabilirsiniz.

Böylelikle sizlere en iyi freelance siteleri ile ilgili tam 13 tavsiyede bulundum. Sizlerinde en iyi freelance siteleri ile ilgili tavsiyeleri var ise yorumlar aracılığı ile belirtebilirsiniz…

Mutlaka Oku: Freelancer Makale Yazarlığı Eğitimi

Mutlaka Oku: Makale Yazarlığı Yapmak İstiyorum Diyenler Buraya!

Mutlaka Oku: Makale Başına Ücret Ne Kadar Olmalıdır?

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz