Tavuk Çiftliği Nasıl Kurulur? Tavuk Çiftliği Getirisi!

Arkadaşlar sizlere bu içeriğimde Tavuk Çiftliği Nasıl Kurulur? Tavuk çiftliği kurma maliyeti 2019 yılında nedir? ve Tavuk çiftliği getirisi ne kadardır? sorularının cevaplarını vermeye çalışacağım. Sizlerinde tavuk çiftliği kurma ile ilgili fikirleri var ise lütfen bizlerle paylaşınız…

Tavuk Çiftliği Nasıl Kurulur?

Tavuk çiftliği kurmak günümüzün en kazançlı iş fikirleri arasında yer almaktadır. Para kazanma tavsiyeleri verdiğim birçok içeriğimde tavuk yetiştiriciliğini fazlası ile önermiştim. Bu amaçla tavuk çiftliği nasıl kurulur? sorusunun cevabını burada aktarmaya çalışacağım…

Tavuk çiftliği getirisi günümüzde oldukça iyidir çünkü talep artmasına rağmen tavuk üretimi çok ciddi bir düşüş göstermiştir. İstekli ve kararlı olmanız halinde tavuk çiftliği projesi ile çok güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

Tavuk çiftliği kurma maliyeti 2019 yılı itibari ile 20 Bin TL’den 100 Bin TL’ye kadar değişkenlikler gösterebilmektedir.Benim size tavsiyem tavuk yetiştirme işine ufak adımlar ile başlamanızdır. Bu sayede riskinizi de ciddi oranlarda düşürmüş olursunuz.

Mutlaka Oku: Az Sermayeli Çok Kazandıran İşler

Tavuk Çiftliği Kurmak İstiyorum Diyorsanız Bunları Bilin!

 • Tavuk yetiştirme işi sanıldığı kadar kolay değildir. Gün içerisinde neredeyse hiç boş vaktiniz olmaz. 
 • Yoğun bir çalışma gerektiren bu işi severek yapmaz iseniz asla güzel paralar kazanamazsınız. 
 • Bu işin riskli olduğunu da unutmayın. Bir anda bütün tavuklarınızın hastalanıp telef olması da söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle tavuk çiftliği nasıl kurulur? sorusunu sormadan önce bu tür risklere karşı hazırlıklı olup olmadığınızı sorgulayın!
 • Ek sermayesiz bu işe başlamanız çok büyük bir risk olacaktır. 
 • Tavuk çiftliği açmadan önce mutlaka bir çiftlikte çalışın.
 • Tavuk çiftliği açacak olduğunuz şehrin ağır kış şartlarının olmaması işin riskini düşürecektir.
 • Tavuk çiftliği kuracak olduğunuz alanın size ait olması ileride oluşabilecek taşınmalar sonrasında ciddi bir masrafın altına girmenizin de önüne geçecektir.
Tavuk Çeşitleri

Tavuk çiftliği nasıl kurulur? sorusunun en önemli kısmı yetiştirilecek olan tavuğun çeşididir. Tavuk çiftliği getirisi ile doğrudan alakası olan tavuğun cinsi sizin bu işte başarılı olup olmamanızı belirleyecek en önemli etmenler arasında yer almaktadır.

1- Lohman Brown

Tavuk çiftliklerinde en çok kullanılan tavuk türü olan Lohman Brown, en iyi verimi sağlayan tavuk çeşididir. 19 hafta sonra yumurta vermeye başlayan Lohman Brown tavuk cinsi yılda ortalama olarak 280 yumurta verir. Günlük tüketmiş olduğu yem miktarı ise 105 gramdır. Bu tavuk türünün en büyük dezavantajı oldukça hassas canlılar olmalarıdır.

2- Ataks Tavuk

Bu tavuk türü Türkiye tescillidir. Özellikle yumurta üretimi konusunda oldukça kaliteli bir cins olan Ataks Tavuk türü 19. haftada yumurtlamaya başlar 21. haftada tavukçuluğa uygun bir hale gelir. Yıllık yumurta üretimi ise 270 yumurtadır. Oldukça dayanıklı bir yapıya sahip olan Ataks Tavuk türü bu işteki riskinizi de düşüren önemli tavuk cinsleri arasında yer almaktadır.

3- Nick Brown

Nick Brown tavuk cinsi 19. haftada tavukçuluğa uygun bir hale gelmektedir. Ortalama olarak yıllık yumurta üretimi 260’dır.  Tavuk çiftliği getirisi doğrudan artırılmak isteniyorsa bu cins tavukların yetiştirilmesi çok daha mantıklı olacaktır.

4-Ligorin Tavukları

Ligorin tavukları ortalama olarak yılda 330 tane yumurta üretmektedir. Bu türün en büyük dezavantajı ise sadece beyaz yumurta üretmesidir. Beyaz yumurtalar doğal bir görünüme sahip olmadıkları için krem rengi yumurtalara nazaran biraz daha uygun fiyatlardan satılmaktadır.

Tavuk çiftliği kurmak istiyorum maliyeti 2019 yılı itibari ile nedir? sorusunu soran kişilerin en çok dikkat etmesi gereken hususların başında yetiştirilecek tavuğun cinsi gelmektedir. Doğru seçim yapılacak olan tavuk cinsi ile bu işteki başarınızı önemli bir ölçüde artırabileceğiniz gibi yanlış tercih yapılacak olan tavuk cinsi ile bu işte başarısız olmanız kaçınılmaz bir hal alacaktır. 

Mutlaka Oku: Kafayı Kullanarak Para Kazanmak için 14 Yol!

Tavuk Çiftliğinde Bulunması Gereken Malzemeler

 • SULUK
 • YEMLİK
 • AYAKLI KAFES
 • CİVCİV BÖLMELERİ
 • TÜY YOLMA EKİPMANLARI
 • KONTEYNER KASA
 • ASKILI SERPME YEMLEME
 • HİJYENİK PLASTİK PALET
 • YUMURTA VAKUM PLASTİĞİ
 • YUMURTA KASASI
 • TAVUK TAŞIMA KAFESİ
 • KULUÇKA MAKİNESİ
 • ASKILI SULAMA MAKİNESİ
 • SOĞUTMA SİSTEMLERİ
 • HAVALANDIRMA FANI
 • TAVUK EŞİLEME PLASTİKLERİ
 • AYDINLATMA SİSTEMLERİ
 • İLAÇLAMA SİSTEMLERİ
 • ISITMA SİSTEMLERİ
 • AŞILAMA SİSTEMLERİ

Tavuk çiftliği nasıl kurulur? sorusu ile alakalı verilen cevaplar gözünüzü çok fazla korkuttuysa bu konuda hazır çiftlik projesi ile anahtar teslim çiftlikler kuran şirketler bulunmaktadır. Bu şirketler ile iletişime geçerek ortalama olarak 50.000 TL’ maliyetle ile bu işe başlayabilirsiniz. 

Tavuk Çiftliği Getirisi Ne Kadar?

Tavuk çiftliği nasıl kurulur? sorusu ile alakalı faydalı bilgiler verdikten sonra gelelim tavuk çiftliği getirisi ile ilgili bilgiler vermeye… Çok fazla laf salatası yapmadan açıklayayım 2019 yılı itibari ile 1000 tavuğu olan bir tavuk çiftliğinin aylık geliri 3000-4000 TL civarındadır. Ne kadar fazla  tavuğunuz varsa kazancınız aynı şekilde artış gösterecektir. 10 Bin tavuğu olan bir çiftliğin aylık kazancı 50.000 TL’lere kadar çıkmaktadır.

Mutlaka Oku: Ticarette en çok para kazandıran işler

Tavuk çiftliğinizi mutlaka sigortalatmayı unutmayınız. Olası risklere karşı önleminizi bu şekilde alarak batma gibi bir durumu yaşamanız da söz konusu olmayacaktır. Ayrıca bir veteriner ile düzenli bir şekilde çalışmanız en mantıklı tercih olacaktır. 

Tavuk çiftliği nasıl kurulur? sorusunu bana soran kişilere öncelikle şunu söylüyorum. Bu işte kararlı mısınız? Gerçekten bu işi yapabileceğinize inanıyor musunuz? ve Köy hayatına alışık mısınız? sorularını yöneltmekteyim. Bu sorulara verilecek cevaplar olumsuzsa hiçbir şekilde bu işe bulaşılmamasını öneriyorum. 

Tavuk Çiftliği Hibe Desteği Var Mı?

Tavuk Çiftliği nasıl kurulur? sorusunu soran kişilerin en çok yönelttiği soruların başında tavuk çiftliği hibe desteği var mıdır? sorusu gelmektedir. Devlet KOSGEB destekleri vermektedir. Bulunduğunuz bölgedeki en yakında bulunan tarım il müdürlüğüne giderek destekler ile ilgili en güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Mutlaka Oku: 28 Müthiş Para Kazandıran İş Fikirleri

Tavuk Çiftliği Kurmak İsteyenlere Önemli Tavsiyeler

Tavuk çiftliği nasıl kurulur? sorusunu soran kişilere bu soruyu sormadan önce mutlaka işe nakit para ile girmeye çalışmalarını öneriyorum. Birçok kişi bu işe kredi ile girmeye çalışmaktadır. Kredi maliyetlerinin oldukça yüksek olması bu işten elde edilecek kazancın küçülmesine neden olur.

Bu işe girmek isteyenlere en önemli tavsiyem kendi markalarını oluşturmaya çalışmalarıdır. Kaliteli bir marka yaratırsanız hızlı bir büyüme sürecine girersiniz ve kar marjınız da oldukça yüksek olacaktır. Marka olabilmek aracısız bir şekilde ürünlerinizi satabilmek demektir.

Tavuk çiftliği kurmak istiyorum maliyeti 2019 yılı itibari ile nedir? diye soru soran kişilere öncelikle şunu söylüyorum. Oldukça geniş bir yelpazede düşününüz. Bu işe giriş maliyeti ortalama olarak 20.000 TL ile başlamaktadır. Burada önemli olan başlangıç yatırımı değildir işin sürekliliğidir. Satışların sürekli bir hale gelebilmesi için ne yapılması gerekli onu tam olarak oturtmanız gerekmektedir.

İnternete Yönelin!

Tavuk çiftliği getirisi artırmanın en iyi yolu internet satışlarına yönelmektedir. Kaliteli bir SEO ajansı ile birlikte online ortamda reklam stratejileri belirlemeniz bu işteki başarınızı çok ciddi bir şekilde artıracaktır…

Mutlaka Oku: 1 Gecede Zengin Olmak Hayal Mi?

Mutlaka Oku: Kuran’da Zengin Olmanın 10 Yolu!

Mutlaka Oku: Sıfırdan Zengin Olmanın 10 Müthiş Yolu!

Tavuk çiftliği Nasıl Kurulur? sorusu ile alakalı olarak detaylı bilgiler paylaşmaya çalıştım. Sizlerinde tavuk çiftliği getirisi nedir? Tavuk çiftliği kurmak istiyorum maliyeti 2019 yılında nedir? ve Tavuk çiftliği hibe destekleri var mıdır? sorularının cevapları ile alakalı olarak görüş ve düşünceleri var ise lütfen yorumlar aracılığı ile bizlerle paylaşınız. 

Sizlerin Tavuk Çiftliği Nasıl Kurulur? sorusu ile alakalı olarak verecek olduğu cevaplar doğrultusunda içeriğimizin sürekli olarak güncelleneceğini hatırlatmak istiyorum..

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz