Evde Reçel Yapıp Satmak İstiyorum Diyorsan Buraya!

Evde reçel yapıp satmak istiyorum diyorsanız doğru yerdesiniz. Yakın zamanda bu işe atılacak biri olarak evden ürün satmak ile ilgili kapsamlı araştırmalar yaptım ve sizlere burada detaylı bir şekilde açıkladım. Umarım ev yapımı ürünlerin satışı ile ilgilenen kişilere oldukça faydalı bir içerik olur…

Bu Yazımızda Öğrenebileceğiniz Konular:

1- Evden Ürün Satmak İle İlgili Kapsamlı Bilgiler.
2-Evde Yemek Yapıp Satmanın Cezası Var Mı?
3-Ev reçeli arayan firmalar
4-Evde reçel üretim izni için nerelere başvurulması gerekiyor?
5-Fason reçel üretimi ile ilgili kapsamlı bilgiler..

Evde Reçel Yapıp Satmak İstiyorum Nasıl Bir Yol İzlemeliyim?

Evde Reçel Yapıp Satmak İstiyorum Diyorsan Buraya!

Evde Reçel Yapıp Satmak İstiyorum diyen birisi iseniz çok büyük bir ihtimalle uzun zamandır evden ürün satmak ile ilgili olarak ciddi araştırmalar yapmışsınızdır. Evde reçel yapım işine girişecek iseniz bu işe küçük adımlar atarak başlamanızı öneriyorum.

Mesela en iddialı olduğunuz reçel türü hangisi ise o reçeli yapın ve eşinize dostunuza oldukça uygun fiyatlarla satmaya çalışın ve geri bildirimlerini ölçün. Ayrıca küçük numuneler alıp çevre illerdeki otel ve restoranlara satmaya çalışın.

Başlangıçta yapmış olduğunuz bu girişimlerden olumlu tepkiler almaya başladıysanız çeşit yapmaya ve üretim hızınızı artırmaya başlayabilirsiniz. Reçel yapmaktan anlamıyorsanız fason reçel üretimi yaptırabilirsiniz. Yani ev hanımlarına reçel yaptırıp satış karşılığında komisyonlar elde edebilmelerine olanak tanıyabilirsiniz.

Başlangıçta Evden Ürün Satmak İçin Şirket Açmak Gerekir Mi?

Evde Reçel Yapıp Satmak İstiyorum diyen kişilerin kafalarına takılan en önemli soruların başında başlangıçta şirket açmalarının gerekip gerekmediğidir. Burada şunu belirtmek istiyorum normal şartlarda yapmış olduğunuz işten 1 TL dahi kazansanız en azından bir şahıs şirketi açmanız gerekir.

Ancak bu işi başlangıçta test etmeden şirket açma girişiminde bulunmamanızı öneriyorum. Başlangıçta işin yapılabilirliğini test etmeniz çok daha emin adımlarla evden ürün satmak girişiminde bulunmanızı sağlayacaktır. Evde reçel üretim izni için herhangi bir yere başvuruda bulunmanız gerekmemektedir. Şirket açılışlarınızı yapmanız bu hususta yeterli olacaktır.

Mutlaka Oku: Ev Hanımıyım Evde Nasıl Para Kazanabilirim?

Ev Reçeli Arayan Firmalar Var Mı? Yapmış Olduğum Reçelleri Nerelerde Satabilirim!

Evde Reçel Yapıp Satmak İstiyorum diyen kişiler ev reçeli arayan firmalar ile satışlarını gerçekleştirebileceklerini sanırlar. Ancak durum hiçte öyle değildir. Hiçbir büyük firma sizden ev reçeli talebinde bulunmaz. Yapmış olduğunuz reçelleri şu mecralarda satmayı denemeniz çok daha doğru bir tercih olacaktır;

 • Gıda satışının yapıldığı yerlerde,
 • Pazarlarda,
 • Yöresel ürünler sunan fuar benzeri yerlerde,
 • Eşinize, dostunuza akrabanıza,
 • Kahvaltı satan restoranlara,
 • Yerel gazetelere, dergilere ve internet sitelerine reklam verin.
 • Kendinize kartvizit hazırlayın ve yakın çevrenize dağıtın.
 • ve en önemlisi de internet ortamına satış gerçekleştirebilirsiniz.

Ev Yapımı Ürünlerin Satışı İçin Odaklanmanız Gereken Mecra İnternet!

Artık her türlü alışverişin döndüğü bir mecra olan internette yapmış olduğunuz reçellerin satışını gerçekleştirmeniz en doğru tercih olacaktır. Kimi zaman bu şekilde oturduğunuz yerden satış yapmanın keyfini yaşayacaksınız.

Online mecrada satış yapmak için öncelikle Facebook ve özellikle instagramı kullanmanızı öneriyorum. Bu mecralarda küçük bütçeler ile reklamlar yayınlarsanız kısa zamanda çok daha fazla potansiyel müşteriye ulaşabilirsiniz.

n11, gittigidiyor, trendyol ve hepsiburada gibi pazar yerlerine ilan açarak çok güzel satışlar gerçekleştirebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken şey organik reçel fiyat listesi doğru fiyatlama ile yapabilmenizdir. Yani pazarda sizle aynı ürünü satmaya çalışan kişilerin fiyatlarını göz önüne alarak fiyatlama yapmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Ev yapımı ürünlerin satışı için hazır e-ticaret paketleri bulunmaktadır. Bu paketleri satın alarak hızlı bir giriş yapabilirsiniz ancak bu tür hazır paketlerin oldukça pahalı olduğunu bilmelisiniz. Başlangıçta n11’i kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Mutlaka Oku: 13 Benzersiz Bayanlar İçin Para Kazanma Yolları!

Evde Yemek Yapıp Satmanın Cezası Var Mı?

Evde yemek, reçel veya pasta türü bir ürünü herhangi bir şirket açılışı yapmadan yapmanız halinde ciddi yaptırımların uygulanabileceğini unutmamalısınız. Başlangıçta herhangi bir şirket açılışı yapmanıza gerek yoktur. Ancak 2000-3000 TL’lere varan kazançlara ulaştığınızda şirket açmanızı önemle tavsiye ediyorum.

Evde reçel yapıp satmak istiyorum diyen kişiler aylık ne kadar kazanabileceklerini de merak etmektedirler. Bu işi tam zamanlı bir şekilde yapıp ciddi bir şekilde odaklanarak yapar iseniz aylık 5.000 TL’lere varan kazançlar elde etmeniz mümkün olabilmektedir. Bu işte ortalama kar marjınız %30 civarında olacaktır.

Evde Reçel Yapma İşinde Başarılı Olmak İçin Yapılması Gerekenler!

1- Mevsiminde Olan Ürünlerin Reçelini Yapmalısın!

Evde reçel yapıp satmak istiyorum diyen kişilerin başarılı olması için ilk yapması gereken şey mutlaka mevsiminde olan ürünlerin reçelini yapmalarıdır. Bu şekilde reçelleriniz çok daha lezzetli olabileceği gibi mevsiminde olan meyvelerin ucuz olmasından dolayı maliyetleriniz ciddi oranda düşecek, kar marjınız aynı oranda yükselecektir.

2-Instagram’da Aktif Olun!

Evde reçel yapıp satmak için ınstagram’ı kesinlikle kullamanız gerekmekte. Görselliğin büyük bir öneme sahip olduğu bu önemli platformda yapmış olduğunuz reçelleri görsel olarak iyi bir şekilde çekip düzenli bir şekilde paylaşırsanız geri dönüşler beklediğinizden çok daha hızlı olacaktır.

3- N11’i Kesinlikle Kullanın!

Reçel satma niyetindeyseniz başlangıçta yeni bir e-ticaret sitesi açıp buraya düzenli bir şekilde ziyaretçi çekmeye çalışmanız enerjinizi ciddi bir şekilde düşürecektir. Bunun yerine hali hazırda ziyaretçisi bulunan n11’de yapmış olduğunuz reçellerinizi ile ilgili ilan paylaşmanız çok daha sağlıklı olacaktır. Satış başına bir komisyon ödersiniz ancak çok daha zahmetsiz bir şekilde potansiyel müşterilerinize ulaşabilirsiniz.

Mutlaka Oku: Ben Nasıl Para Kazanabilirim?

4- Sağlam ve Hızlı Kargolama Yapın! 

Evde reçel yapıp satmak istiyorum diyen kişilerin lezzetli ürün ortaya koyabilmenin yanı sıra aynı zamanda sağlam ve hızlı kargolama süreci geçirmesi gerekir. Pazaryerlerinde hızlı bir şekilde satış gerçekleştirmek istiyorsanız aynı gün kargo seçeneğini sunmanız büyük bir avantaj sağlayacaktır.

5- Doğru Fiyatlama Yapın!

Ev yapımı ürünlerin satışı ile ilgili başarısızlık yaşayan kişilerin yapmış oldukları en önemli hataların başında doğru fiyatlama yapamamaları gelmektedir. Online mecralarda ev yapımı olarak satılan ürünlerin fiyatlarını ve sizin gerçekleştirmiş olduğunuz maliyetleri de göz önüne alarak en doğru kar marjı ile satış fiyatı belirlemenizi tavsiye ediyorum.

6-Müşterileriniz İle Etkileşimlerde Bulunmaya Özen Gösterin!

Mesela ınstagram hesabınızda belli günlerde çekilişler düzenleyerek yapmış olduğunuz ev reçellerini takipçilerinize hediye edebilirsiniz. Bu şekilde yeni takipçiler kazanabileceğiniz gibi buradaki takipçilerinizi satın almaya yönlendirmeyi de başarmış olursunuz.

7- Reçelin Tadını Her Zaman Aynı Kalitede Tutturmaya Çalışın!

Evde reçel yapıp satmak istiyorum diyen kişiler her reçel yapımında farklı tatlar tutturuyorlarsa bu işten uzak durmalıdırlar ya da reçel yapmayı çok iyi bilen kişilere fason reçel üretimi yaptırmalıdılar. İlk siparişinde reçelinizin tadını beğenen müşterinize ikinci siparişinde kötü bir deneyim yaşatırsanız ömür boyu o müşterinizi kaybedersiniz.

Evde Reçel Yapıp Para Kazanmak İstiyorsan Yorum Yap!

Ad Soyad / Bulunduğunuz Yer / E-Posta Adresi bilgilerinizi girip yapmak istediğiniz reçel çeşitleri ile ilgili olarak bilgileri yorum kısmına bırakmanız ev reçeli arayan firmalar ve kişilerin sizlere ulaşmasına olanak tanıyacaktır.

Mutlaka Oku: Evde Para Kazandıran İşler!

Mutlaka Oku: Evde Yapılabilecek İşler İle İlgili 18 Tavsiye!

Mutlaka Oku: Evden Çıkmadan Nasıl Para Kazanabilirim?

Böylelikle evde reçel yapıp satmak istiyorum diyen kişilere önemli bilgiler aktarmaya çalıştık. Sizlerinde ev yapımı ürünlerin satışı ile ilgili olarak deneyim ve tecrübeleri var ise lütfen yorumlar aracılığı ile belirtiniz…

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. süheyla karabulut dedi ki:

  bende evde reçel yapıp satıyorum. bögürtlen reçeli dogal dağdan topluyorum. ama çevrem olmadığı için yeterli satış yapamıyorum. 4 yıldır. müşterilerim çok memnun her yıl sezon geldiğinde
  istiyorlar

 2. İlksur karataş dedi ki:

  Merhaba ben İzmir’de evden mevsim meyvelerinden katkısız organik reçel yapmaktayım ilgilenenlere duyurulur

 3. Sevgi bicer dedi ki:

  Kendi yetistirdigimiz kabagin hatay usulu tatlisini yapip satiyorum ayrica gul receli bahcemizdeki isparta gullerinden yapiyoruz yillardir

Yorum Yaz