Freelance Para Kazanma Yolları | Kazançlı Fikirler

İnternetten para kazanmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sizlere burada Freelance Para Kazanma Yolları ile ilgili bilgiler vereceğim. Burada yer vermiş olduğum online para kazanma yolları halen geçerliliğini koruyan ve oldukça kazançlı iş fikirleridir…

11 Önemli Freelance Para Kazanma Yolları

Freelance Para Kazanma Yolları ile ilgili bir araştırma yapıyorsanız muhtemelen ana işinizden kazandığınız para size yetmiyordur. Burada şunu söylemek istiyorum internetten para kazanma yolları gün geçtikçe daha fazla artış gösteriyor. Ancak bununla doğru orantılı bir şekilde dolandırıcılık olayları da önemli bir artış göstermiştir.

Freelance Para Kazanma Yolları | Kazançlı Fikirler

Burada yer vermiş olduğum online para kazanma yolları oyun oyna veya anket doldur para kazan gibi saçma fikirler olmayacaktır. Burada internetten para kazanma kesin yollarını yani gerçekten emek ve zaman harcayıp gelir elde edebileceğiniz yöntemleri açıklıyorum… Çok fazla uzatmadan hemen Freelance Para Kazanma Yolları ile ilgili tavsiyelerime geçmek istiyorum…

1-Web Sitenizi Satın!

Freelance Para Kazanma Yolları ile ilgili olarak verebileceğim ilk tavsiye web sitenizi satmanızdır. Yani bir blog sitesi açıp buraya düzenli bir ziyaretçi kazandırabilir iseniz web sitenizi forum ve pazar yerleri aracılığı ile ciddi rakamlara satabilirsiniz.

Satacak olduğunuz rakam sitenizin yaşına, domain otoritesine ve gelir çeşitliliğine göre farklılık gösterecektir. Mesela sitenizden adsense reklamları aracılığı ile aylık 200 TL düzenli bir gelir elde ediyorsanız bu gelirinize istinaden 12 ile 30 kat daha yüksek fiyata satış gerçekleştirebilirsiniz. Bu rakam da en düşük 2400 TL olur.

2- Blog Sitenizden Gelir Elde Edin!

Freelancer olarak yapılabilecek en kolay işlerden bir tanesi de blog ile para kazanmaktır. Bir alana yönelik olarak açmış olduğunuz blog sitenize ciddi bir hit kazandırabilir iseniz adsense reklamları, backlink satışları ve sponsorluk anlaşmaları sayesinde önemli bir gelirin sahibi olabilirsiniz. Evde para kazanmanın yolları arasında yer alan blog iş fikrinde uyurken dahi para kazanabilme olanağına erişebilirsiniz.

Online para kazanma ile ilgili olarak ilk defa araştırma yapıyorsanız bu kazanç fikri gözünüzü korkutmasın blog açma ile ilgili olarak internette yüzlerce kaliteli kaynak bulunmaktadır. Sadece 1 saat içerisinde kendi blog sitenizi açarak çalışmaya başlama olanağına erişebilirsiniz.

Mutlaka Oku: Evde Para Kazanmanın 21 Yolu!

3-E-Posta Pazarlayarak Kazanç Elde Edin!

Belki de geleceğin en garanti Freelance Para Kazanma Yolları arasında yer alacak olan e-posta pazarlamasından hayal ettiğinizden çok daha fazlasını kazanabilirsiniz. Niche bir alana yönelik olarak site açıp gelen ziyaretçilerinizi e-posta listenize kayıt olma hususunda ikna edebilirseniz oluşturmuş olduğunuz kaliteli e-posta listesi aracılığı ile dijital ürünler ve sponsorluk satabilir, abonelerinize affiliate teklifler sunabilir ve abonelik dersleri teklif edebilirsiniz.

4- Sanal Asistanlık Yapabilirsiniz!

internetten para kazanma 2020 listelerinde sıklıkla görebileceğimiz gelir elde etme yöntemi sanal asistanlık olmaktadır. Planlama ve organizasyon konuların da tecrübeli iseniz bu işi evden çıkmadan rahatlıkla yapabilirsiniz.

Bir konuda araştırma, veri girişi yapma, ön muhasebe ve e-posta yönetimi gibi hususlarda iş adamlarının iş yüklerini evlerinden çıkmadan hafifletebilirsiniz. Özellikle bayanlar için harika bir gelir kapısı olan bu yöntemde iş bulmak için kariyer sitelerini ziyaret etmenizi öneriyorum.

5- Makale Yazarlığı Yaparak Kazanç Elde Et!

Freelance Para Kazanma Yolları ile ilgili bir içerik üretirken makale yazarlığını tavsiye etmemek benim açımdan büyük bir ayıp olurdu. Çünkü ben yıllardır makale yazarlığı yaparak geçimimi sağlıyorum. Düşüncelerinizi kaleme dökme hususunda başarılıysanız ve araştırmayı seven biri iseniz makale yazarlığı yaparak dışarıda kazanmış olduğunuz paradan çok daha fazlasını kazanabilirsiniz.

Bionluk.com, sadeceon.com ve fiver.com gibi siteler aracılığı ile makale siparişi vermek isteyen birçok kişiye ulaşabilirsiniz. Günde 2-3 saatinizi ayırarak bu yöntemle evinizin kirasını çok rahat bir şekilde çıkarabilirsiniz.

Mutlaka Oku: İşsiz Kalmak İstemiyorsan Bu 10 Tavsiyeye Kulak As!

6- Youtube Kanalı Açarak Kazanç Elde Edin!

Dünya’nın en popüler ikinci arama motoru olan youtube ile gelir elde etmek sandığınız gibi zor değil. Kişisel olarak kendisini çok fazla geliştirmemiş olan insanların dahi para kazanabildiği bu ortamdan sizlerde çok güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

Freelance Para Kazanma Yolları arasında önemli bir yeri olan youtuberlık sayesinde mevcut işinizi dahi bırakabilirsiniz. Youtube kanal açma ile ilgili olarak online dünyada birçok kaliteli içerik bulunmaktadır. Bu içeriklere göz gezdirerek hızlı bir şekilde youtube ile para kazanmak için çaba harcamaya başlayabilirsiniz.

7-Online Kurs Satarak Para Kazanın!

Bir alanda kaliteli bir bilgi birikimine sahip olduğunuzu düşünüyorsanız online kurs satarak önemli bir kazanç elde edebilirsiniz. Sağlık, kişisel gelişim, fitness, beslenme, yazılım, eğitmenlik, seyahat, finans ve pazarlama konularında online kurslar satabilirsiniz.

Online kurs gelir elde etmek için önerebileceğim en kaliteli alışveriş platformu udemy.com’dur. Bu site aracılığı ile kaliteli bir şekilde oluşturmuş olduğunuz online kurslarınızı sizi tatmin edecek rakamlar ile satabilme imkanına erişebilirsiniz.

8- Affiliate Marketing Yaparak Para Kazan!

Freelance para kazanma yolları arasında şiddetle tavsiye ettiğim bir gelir yöntemi olan Affiliate Marketing ile şuana kadar saymış olduğumuz online para kazanma yöntemlerinden çok daha fazla kazanç elde edebilirsiniz.

Mesela amazon.com’da yer alan ürünlerin satış linklerini blog sitenize yerleştirerek önemli komisyonlar elde edebilirsiniz. Başkalarının ürünlerini belli bir komisyon alarak satmanız halinde kargolama dahil hiçbir sürece karışmadan gelir elde etme imkanına sahip olursunuz.

Mutlaka Oku: Üniversite Öğrencisiyim Nasıl Para Kazanabilirim?

9- Stok Fotoğraf Satarak Para Kazan!

Online para kazanma adına günümüzün en popüler kazanç fırsatlarından bir tanesi de stok fotoğrafçılığıdır. Bu işi cep telefonunuz ile dahi kolaylıkla yapabilirsiniz. Kaliteli bir şekilde fotoğraf çekebiliyorsanız stok satış sitelerine görsellerinizi ekleyerek telif ücreti alabilirsiniz.

123RF, Istock ve Shutterstock siteleri aracılığı ile stok fotoğraf satarak gelir elde edebilirsiniz. İnsanlar neden bu tür görsellere ihtiyaç duymaktadır diye soruyorsanız bunu da hemen belirtmek istiyorum; Google geçtiğimiz yıllarda politikalarını değiştirdi. Artık kopyala yapıştır yapan sitelerin gelir elde etmesine ve arama motorlarında yer almasına izin vermiyor. Bu nedenle de birçok site sahibi telif ücreti ödeyerek özgün fotoğraf satın alma yolunu tercih ediyor.

10- Sesli Kitap Seslendirmesi Yaparak Gelir Elde Edebilirsiniz!

Freelance Para Kazanma Yolları arasında yer alan seslendirme işinde çok ciddi kazançlar bulunmaktadır. Çünkü herkesin kaliteli bir şekilde seslendirme yapabilecek bir diksiyonu bulunmamaktadır. Sesli e-kitaplara olan talep günden güne artış gösterdiğinden dolayı seslendirme işi ile hatırı sayılır kazançlar elde edebilmeniz mümkün olabilmektedir.

Seslendirme ile online para kazanma için bionluk.com, sadeceon.com, proje kurdu.com ve armut.com gibi siteleri tavsiye edebilirim.

Mutlaka Oku: Zengin Olmak İstiyorum Diyorsanız Bu 10 Hareketi Yapın!

11- Ses Kayıtlarını Deşifre Ederek Kazanç Elde Edebilirsiniz!

Evde para kazanmanın yolları arasında da sayabileceğimiz ses kayıtlarını deşifre etme yani yazıya dökme işinde güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Özellikle doktorlar, gazeteciler, avukatlar ve akademisyenler yapılan röportajları kaydederek yazıya dökebilecek insanlara ihtiyaç duyarlar.

Bu işe başlamak için uzman olmanıza gerek yoktur. Başlangıçta düşük ücretler ile deşifre yazacak ilanlar paylaşabilir, ciddi referanslar toplayarak ücretinizi zaman geçtikçe artırabilirsiniz. Yine bu iş için önerebileceğim en iyi alışveriş platformu bionluk.com’dur.

Böylelikle Freelance Para Kazanma Yolları ile ilgili olarak 11 tane kaliteli iş fikri sundum. Sizlerinde Freelance Para Kazanma Yolları ile ilgili tavsiye ve önerilerini bekliyorum…

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz