Üniversite Öğrencisiyim Nasıl Para Kazanabilirim

Bizzat kendimde üniversite öğrencisi olduğumdan dolayı Üniversite Öğrencisiyim Nasıl Para Kazanabilirim başlıklı bir yazı kaleme almak istedim. Bu yazı sayesinde birçok üniversite öğrencisi arkadaşım para kazanmanın yollarını bulabilecek…

Üniversite Öğrencisiyim Nasıl Para Kazanabilirim

Üniversite Öğrencisiyim Nasıl Para Kazanabilirim sorusunu eminim birçok öğrenci arkadaşım arama motorlarına sormakta. Bende bu amaçla 2017 yılı itibari ile en güncel para kazanma yollarını siz değerli ziyaretçilerime aktarmaya çalışacağım. Laf kalabalığı yapmadan sizlere Üniversite Öğrencisiyim Nasıl Para Kazanabilirim sorusunun yanıtlarını vermeye çalışacağım…

1- Youtube İle Para Kazan

Üniversite öğrencisiyim nasıl para kazanabilirim diye soranlara yorulmadan para kazanmanın yolu olan youtube ile para kazanmayı öneriyorum. Tabi çok kolay para kazanma gibi bir durum söz konusu değil fakat ilk zamanlarda çok çalışıp diğer zamanlarda haftada 1 video çekseniz dahi mükemmel paralar kazanabilirsiniz. Önemli olan insanların ilgisini çekebilecek içerikler üretebilmektir. İnanın bunu başarırsanız ayda 20000-30000 TL kazanmanız içten bile olmayacaktır.

2- Yazı Yazarak Para Kazan

Birçok para kazanma yolunda sıklıkla yazı yazarak para kazanma fikrini önermekteyim çünkü günümüz itibari ile bir üniversite öğrencisinin yapabileceği en iyi iş yazı yazmaktır. Oldukça kazançlı bir para kazanma yöntemi olan yazı yazarak para kazanma bir kariyer hedefi de olabilmektedir. Kendinizi bu alanda geliştirdiğiniz takdirde dergi ve gazetelere dahi yazı yazabilirsiniz. Bionluk sitesine üye olarak  makale almak isteyen kişilere ulaşabilirsiniz…

Makale yazarak para kazanmak ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız

Makale yazarak para kazandıran siteler için tıklayınız

3- Garsonluk Yaparak Para Kazan

Üniversite öğrencisiyim nasıl para kazanabilirim diye soranların en çok başvurduğu yöntemlerin başında gelen garsonluğu yapmanızı tavsiye ediyorum. Sıcak para için en azından hafta sonları garsonluk yaparsanız üniversite hayatınızda maddi açıdan gül gibi geçinirsiniz.Etrafınızdaki restoranlara garson veya komi olarak çalışabilirim diye başvurmanız halinde mutlaka yardımcı olacaklardır.

4- Anketörlük Yaparak Para Kazan

Anketörlük yaparak para kazanmak üniversite öğrencilerinin en eski para kazanma yöntemleri arasında yer almaktadır. Özellikle internette bu alanda eleman arayan birçok firmayı bulabilirsiniz. Anket doldurarak para kazanmak ile ilgili yazımızı okumak için tıklayınız

5- Çevirmenlik Yaparak Para Kazan

Makale yazarak para kazanmaya benzeyen çevirmenlik yaparak para kazanmak, oldukça kazançlı bir para kazanma yöntemidir. Sadece 1 sayfalık çevirilerde 50-60 lira kazanabileceğinizi düşünün. Özellikle yabancı dil ile alakalı bölümlerde okuyan üniversite öğrencisiyim nasıl para kazanabilirim diyen öğrencilere bu para kazanma yöntemini şiddetle öneriyorum. 

6- Gezi Düzenle Para Kazan

Üniversite öğrencisiyim nasıl para kazanabilirim diye soran arkadaşlara  organizatörlük yapmalarını tavsiye ediyorum. İnsanların ilgisini çekebilecek tarihi mekanlara veya turistik yerlere düzenleyecek olduğunuz gezilerde kişi başına belli bir komisyon kazanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken minibüs ve şoför kiralamaktır.

7- Halı Saha Turnuvası Düzenleyerek Para Kazan

Özellikle erkek üniversite öğrencilerinin yapabileceği bir iş olan halı saha turnuvası düzenleyerek para kazanmak oldukça karlı bir iştir. Birçok erkek üniversite öğrencisi haftada en az 1 kere halı sahaya gider. Bu ilgiyi fırsata çevirebilir, turnuva düzenleyebilirsiniz. Halı saha işletmecisi ile anlaşarak turnuvadan belirlediğiniz komisyonlarla gelir elde edebilirsiniz.

8- Kredi Kartı veya Banka Kartı Satarak Para Kazan

Üniversite öğrencisiyim nasıl para kazanabilirim diyen öğrenci arkadaşlarıma hemen bir bankaya part-time çalışmak istediklerini bildirmelerini öneriyorum. Daha sonrasında büyük ihtimalle size kredi kartı veya banka kartı satma karşılığında belli bir komisyon verebileceklerini söylerler sizde etrafınızdaki arkadaşlarınıza kartları satarak karşılığında güzel komisyonlar kazanabilirsiniz. 

9- Süpermarketlerde Part-Time Çalışarak Para Kazan

Özellikle a101, Bim veya Migros gibi süpermarketlere part-time çalışmak istediğinizi belirtmeniz halinde güzel paralar kazanabilirsiniz. Bu tür kurumsal süpermarketlerin her daim part time çalışacak elemana ihtiyacı bulunmaktadır. Başvurunuz büyük bir ihtimalle kabul edilecektir.

10- Okulda Yarı Zamanlı Çalışarak Para Kazan

Okullar üniversite öğrencisiyim nasıl para kazanabilirim diye soran öğrenciler için en güzel para kazanma yerleridir. Okul kantininde, kütüphanede veya yazı işlerinde dönem dönem öğrenciler çalıştırılmaktadır. Öğrenci işlerine çalışmak istediğinizi iletmeniz halinde bu konuda size yardımcı olacaklardır. 

11- İkinci El Eşya Satarak Para Kazan

Evde kalan bir öğrencinin en çok ihtiyacı olan şeylerin başında ikinci el ev eşyaları gelmektedir. Ucuza bulmuş olduğunuz ikinci el eşyaları stoklayarak özellikle dönem başlarında çok iyi fiyatlardan satışa sunabilirsiniz. 

12- Özel Ders Vererek Para Kazan

Üniversitede almış olduğunuz eğitimi anında paraya çevirebilirsiniz. Yabancı dil veya matematik gibi derslerde oldukça iyi olduğunuzu düşünüyorsanız arkadaşlarınıza veya sizden yaşça küçük olan öğrencilere ders vererek güzel kazanç elde edebilirsiniz.

13- Web Sitesi Tasarlayarak Para Kazan

Özellikle bilgisayar ile alakalı bölümlerde okuyan öğrencilere web sitesi tasarlayarak para kazanmalarını öneriyorum. Birçok kurumsal firma özgün bir tasarıma sahip web sitesi istemektedirler. Sizde kendinizi web sitesi tasarlama konusunda geliştirerek güzel paralar kazanabilirsiniz. Üniversite öğrencisiyim nasıl para kazanabilirim diyenlere bu para kazanma yöntemini fazlası ile öneriyorum.

14-Balık Yetiştirerek Para Kazan

Çevredeki akvaryumcular vasıtası ile evinizde kuracak olduğunuz akvaryumlar sayesinde güzel paralar kazanabilirsiniz.Akvaryumcuların istediği cinslerde balıklar yetiştirerek güzel kazançların sahibi olabilirsiniz. Bu iş tam zamanlı olarak dahi yapan kişiler de bulunmaktadır. 

15- Bakıcılık Yaparak Para Kazan

Üniversite öğrencisiyim nasıl para kazanabilirim sorusunu soran öğrenci arkadaşlarıma bakıcılık yaparak para kazanmalarını öneriyorum. Köpek bakıcılığı, çocuk bakıcılığı veya yaşlı bakıcılığı olabilir. Her türlü bakıcılık size çok güzel gelir kazandıracaktır. 

16- Geçici Dövme Yaparak Para Kazan

Geçici dövme yaparak üniversite hayatınızda güzel paralar kazanabilirsiniz. Geçici dövme yaptıracak birçok öğrenci arkadaşınızı bulabilirsiniz. Önemli olan pazarlama yeteneğinizdir. Yukarıda saymış olduğumuz birçok işten çok daha kazançlı bir para kazanma yöntemi olan geçici dövme işini denemenizi tavsiye ediyorum…

Böylelikle üniversite öğrencisiyim nasıl para kazanabilirim diye soran öğrenci arkadaşlarıma 16 tavsiyede bulunduk. Sizinde üniversite öğrencisiyim nasıl para kazanabilirim sorusunu soranlara makalemizde ki tavsiyelerden farklı görüşleri var ise yorum kısmından iletebilirsiniz…

İlerleyen günlerde internetten makale yazarak para kazanmak, kolay para kazanma teknikleri, lise öğrencisi nasıl para kazanır, lisede para kazanma yolları, öğrenciye para yardımı, lise öğrencisiyim nasıl para kazanabilirim, internet makale yazarlığı ve evden para kazanma ekşi konu başlıkları ile karşınıza çıkacağız…

Kısa Yoldan Para Kazanma Yöntemleri İçin Tıklayınız

Para Kazanmak İçin 10 Yol Tıklayınız

İnternetten Para Kazanmak Önümüzdeki 10 Yılın İşleri İçin Tıklayınız

Satış Ortaklığı İle Para Kazanmak İçin Tıklayınız

Anket Doldurarak Para Kazanmak İçin Tıklayınız

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz