imeim klonlanmış Ne Yapacağım?

Her yeni telefon alan kişinin başına gelebilecek durumlardan bir tanesi imei klonlanmasıdır yani cihazınızın imei numarasının 3.şahıslar tarafından başka bir telefonda kullanılmasıdır. imeim klonlanmış ne yapacağım? diyorsanız içeriğimizi dikkatli bir şekilde takip ediniz…

imeim klonlanmış Ne Yapacağım?

imeim klonlanmış Ne Yapacağım?

imei numaranızın çalınması durumunda yapabileceklerinizi aktaracağımız bu içerik sonrasında hızlı bir şekilde ilgili mercilere durumu bildirmelisiniz. Günlük hayatımızın vazgeçilmezi olan akıllı telefonlar kimi zamanda bu tür sorunlar ile karşılaşıp ciddi mağduriyetler yaşamamıza neden olmaktadırlar..

İmei numarası bir nevi telefonunuzun kimliğidir.15 haneli olan imei kodunun kötü niyetli kişilerin eline geçmesi telefonunuzun kapanma riski ile karşı karşıya kalmasına neden olmaktadır.

imeim klonlanmış diyorsanız yapmanız gereken ilk iş cihazı aldığınız yere gidip durumu kontrol ettirmenizdir. Bu tür mesajlar kimi zamanlarda trol amaçlı da atılabilmektedir. Yada kullandığınız eski cihazınızın imeisinin başka bir cihazda kullanılıyor olmasından da bu mesaj sizlere gelebilir…

Klonlanmış imei Nasıl Düzelir?

imeim klonlanmış diyorsanız hızlı bir şekilde cihazı satın aldığınız yere faturası ile götürmelisiniz. Cihazı distribütörden aldıysanız oradaki yetkililer ile iletişime geçiniz. Burada çalışan kişiler sizi yapmanız gerekenler hususunda yönlendireceklerdir.

Kimlik fotokopisi, imei numarası, fatura, cep telefonunun marka ve modeli yazılı bir dilekçe ile yetkili servise fax göndermeniz işlerinizi hızlandıracaktır. Bizzat kendinizin yetkili servise gitmesi işleri daha da hızlandırır. 

İmeisi klonlanmış cihazınızda ki sıkıntıyı halen gideremedi iseniz tüketici hakem heyetine gidip dava açmanız en mantıklı seçenek olacaktır. Açmış olduğunuz dava sürecini takip ederek hakkınızı arayabilirsiniz.

Bu Tür Durumlara Maruz Kalmamak İçin Almanız Gereken Önlemler

  • Cihazınızı yeni aldığınızda arkasında yer alan imei numarasının bulunduğu etiketi kaldırın.
  • Cihazınızın kutusunu çöpe atmayın. Odanızın güvenilir bir yerinde faturası ile birlikte saklayın.
  • Telefonu ikinci el bile olsa faturalı olmasına dikkat edin.
  • Cihazlarınızı mümkün olduğunca resmi bayilerden örneğin ”Samsung Bayisi’nden almanız çok daha sağlıklı olacaktır.
  • Telefonu ulu orta bir yerde bırakmayın. Hatta erişemediğiniz noktalarda cihazınızı şarja bile takmayın.
  • Cihazınızda oluşan sorunları yetkili servisten başka bir yerde yaptırmayın.

imei Klonlanmış telefon kapanır mı? Evet, eğer yukarıda belirtmiş olduğumuz süreçleri takip etmez iseniz telefonunuz bir süre sonra bir daha açılmayacak bir şekilde kapanacaktır.

Böylelikle imeim klonlanmış ne yapacağım diye soran kişilere klonlanmış imei nasıl düzelir ve yapılması gereken süreçleri aktarmaya çalıştık. Sizlerinde imeim klonlanmış ne yapacağım? sorusunu soran kişilere aktarmak istediğiniz görüş ve düşünceler var ise mutlaka belirtiniz…

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz