26 Adet Liseliler için Para Kazanma Yolları

Burada oldukça faydalı liseliler için para kazanma yolları önereceğim. Aktarmış olduğum para kazanma yolları öğrenci arkadaşların 2019 yılı itibari ile halen para kazanabileceği yöntemlerdir. Bu tavsiyeler içinde internetten para kazanma yolları da bulunmaktadır…

Liseliler için Para Kazanma Yolları 26 Kaliteli Tavsiye!

Günümüz ekonomik koşulları o kadar fazla bozuldu ki geçim sıkıntısı çekilmeden okumak neredeyse imkansızlaştı. Bu amaçla liseliler için para kazanma yolları hakkında burada bilgilendirmelerde bulunacağım.

Genellikle internetten para kazanma yolları ile ilgili bilgilerim aktarıldığı bu içeriğimde reel hayatta da para kazanılabilecek yöntemleri elimden geldiğince aktarmaya çalışacağım. Sizlerinde para kazanma yolları öğrenci arkadaşlara tavsiyeleri var ise lütfen yorumlar aracılığı ile bizlere aktarınız.

Burada değindiğim liseliler için para kazanma yolları bizzat benim 2019 yılı itibari ile gelir elde ettiğim yöntemlerdir. Yani günümüz itibari ile halen bu para kazanma yolları ile gelir elde edilebilmesi mümkün olmaktadır. Çok fazla laf salatası yapmadan liseliler için para kazanma yolları ile ilgili tavsiyelerime geçmek istiyorum…

Para Kazanma Yolları Öğrenci Arkadaşlara Kaliteli Tavsiyelerim

1-Avon İle Para Kazan

Eğer kızsan avon ile para kazanman biraz daha kolay olacaktır. Yıllardır Avon ile para kazanan birçok öğrenci bulunmaktadır. Avon affiliate sistemine üye olarak çevrendeki arkadaşlarına bu avon ürünlerini satarak gelir elde edebilirsin. Liseliler için para kazanma yolları arasındaki ilk tavsiyem olan avon satış ortaklığı sistemi ile ilgili detaylı bilgi almak için Avon resmi satış kanalını ziyaret ediniz.

2- Komilik Yaparak Para Kazan

Para kazanma yolları öğrenci tavsiyeleri denilince akla gelen ilk para kazanma yöntemlerinden bir tanesi de komiliktir. Çevrendeki restoranlara komilik yapmak istediğini belirtmen halinde çok büyük bir ihtimal ile sana olumlu yanıt vereceklerdir. Üstelik bu iş fikrinde part time çalışmak daha kolaydır.

Mutlaka Oku: Evde Para Kazanmanın 21 Yolu

3-Organizasyon Şirketlerinde Çalışarak Para Kazan

Liseliler için para kazanma yolları arasında şiddetle tavsiye etmiş olduğum organizasyon şirketlerinde çalışma fikri en kazançlı yöntemler arasında yer almaktadır. Çevrenizden veya internetten görüşecek olduğunuz organizasyon şirketlerinde palyaçoluk, stant elemanı veya düğünlerde komilik yaparak kazanç elde edebilirsiniz.

4- Anketörlük Yaparak Para Kazan

Anketörlük yaparak para kazanmak diğer kazanç yöntemlerine nazaran biraz daha fazla çalışıp düşük ücretler alabileceğiniz iş fikridir. Ancak zor durumda kalmanız halinde internetteki anketörlük ilanlarına müracaat ederek gelir elde edebilirsiniz. Liseliler için para kazanma yolları arasında yer alan bu yöntemde büyük şehirde yaşıyorsanız gelir elde ihtimaliniz daha fazla olmaktadır.

5- Makale Yazarlığı İle Para Kazan

Benim en çok uyguladığım para kazanma yöntemi makale yazarlığıdır. Evinizden çıkmadan da gelir elde edebileceğiniz bu harika yöntem ile günde 2-3 saat çalışarak ayda 1000 TL’ye varan kazançlar elde edebilirsiniz. 2019 yılı düşünüldüğünde liseli bir öğrenci için 1000 TL çok iyi paradır. internetten para kazanma yolları arasında yer alan bu yöntemi bilgisayar başında durmayı seven ve düşüncelerini yazıya dökebilme kabiliyetine sahip herkes deneyebilir.

Mutlaka Oku: Haftalık Ödeme Yapan Makale Siteleri

6- Udemy İle Online Kurs Satarak Para Kazan

Liseliler için para kazanma yolları arasında önerebileceğim altıncı tavsiyem udemy ile online kurs satarak para kazanmaktır. Okumuş olduğunuz bölüm ile ilgili yeterli bilgi ve birikime sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ve video karşısında kendinizi anlatabilme yeteneğiniz de var ise udemy ile kurs satarak sadece öğrencilik hayatınızda değil ilerleyen zamanlarda da para kazanabilirsiniz.

7-Twitch İle Para Kazan

Twitch ile para kazanmak öğrenciler arasında giderek yaygınlaşan bir para kazanma yöntemidir. Oyun oynayarak veya kaliteli sohbetler ederek twitch ile para kazanabilirsiniz. Burada önemli olan nokta izleyenlerinize kendinizi sevdirmenizdir. Gerisi çorap söküğü gibi gelecektir.

8- İnstagram Fenomeni Olarak Para Kazan

internetten para kazanma yolları arasında yer alan instagram fenomenliğinde belirli bir yeteneğinizin olması  ve birde şansınızın yaver gitmesi halinde hatırı sayılır kazançların sahibi olabilirsiniz. Şuandaki fenomenlere baktığınızda sadece 1 sene içerisinde büyük bir üne kavuştuklarını görürsünüz.

9-Stok Fotoğrafçılığı Yaparak Para Kazan

Bir başka internetten para kazanma yolları arasında yer alan stok fotoğrafçılığı da liseliler için para kazanma yolları arasında önemle üzerinde durduğum kazanç yöntemi olmuştur. Shutterstock sitesine üyelik gerçekleştirip buraya çekmiş olduğunuz fotoğraflarınızı yüklemeniz ve bu fotoğraflarınızın indirilmesi halinde güzel kazançların sahibi olabilirsiniz. Akıllı telefonunuzun ve biraz da fotoğraf çekme kabiliyetinizin olması halinde hatırı sayılır kazançlar elde edebilirsiniz.

Mutlaka Oku: Üniversitede nasıl para kazanılır?

10- Grafik Tasarımcılık Yaparak Para Kazan

Bionluk.com, sadeceon.com ve armut.com gibi sitelerde grafik tasarımcılık alanındaki yeteneklerinizi satarak para kazanabilirsiniz. Lisede grafik tasarım bölümü okuyorsanız bu yolla para kazanmanız çok daha kolay olacaktır.

11- Sanal Asistanlık Yaparak Para Kazan

Liseliler için para kazanma yolları arasında önerebileceğim kazanç kapısı da sanal asistanlıktır. Özellikle bayansanız bu yolla iş bulmanız daha da kolaylaşacaktır çünkü bayanların telefon ile konuşma kabiliyetleri erkeklere nazaran biraz daha iyidir. Sanal asistanlıkta gelen telefonlara bakmak, mailleri kontrol etmek, cevaplamak ve günlük iş rutinlerini takip etmeniz yeterli olacaktır. Liseliler için para kazanma yolları arasında yer alan sanal asistanlık ile iş bulmak için armut.com’u deneyebilirsiniz.

12-Blog Sitesi Açarak Para Kazan

internetten para kazanma yolları arasında çok fazla yorulmadan para kazanabileceğiniz iş fikirleri arasında blog sitesi açmak gelmektedir. Bu iş fikrinde kısa vadede kazanç elde edemezsiniz. Uzun vadeli bir çalışma azmi göstermeniz halinde yani sitenize düzenli içerik üreterek kazanç elde edebilirsiniz. Benim acil paraya ihtiyacım var diyorsanız liseliler için para kazanma yolları arasında yer alan makale yazarlığı ile gelir elde yöntemini deneyebilirsiniz.

13-Domain Ticareti Yaparak Para Kazan

Liseliler için yorulmadan para kazanma yolları arasında domain ticareti gelmektedir. Yaratıcı ve niş alan adlarını yakalarsanız bu iş ile zengin olmanız bile mümkündür. Liseliler için para kazanma yolları arasında tavsiye ettiğim bu iş fikri ile geçmişte milyon dolarlar kazanan birçok insanın olduğunu görürsünüz.

Mutlaka Oku: 18 yaşından küçükler için para kazanma yolları

14- Satış Ortaklığı İle Para Kazan

Liseliler için para kazanma yolları arasında önerebileceğim önemli bir iş fikri de satış ortaklığıdır. Bu yöntem ile gelir elde etmek için ciddi bir hite sahip olan blog sitesine veya popüler bir facebook hesabına sahip olmanız gerekmektedir.

15- Backlink Satışı Yaparak Para Kazan

Liseliler için para kazanma yolları arasında önerebileceğim harika iş fikirleri arasında backlink ile satış yapmak gelmektedir. Günde 500-1000 ziyaretçi arasında bir trafiğe sahip olan site aracılığı ile backlink satışı yaparak önemli bir kazanç elde edebilirsiniz.

16- Çeviri Yaparak Para Kazan

Liseliler için para kazanma yolları arasında yer alan bu tavsiyemi özellikle ingilizce bölümünde okuyan kişiler için öneriyorum. Sadeceon.com, bionluk.com ve armut.com aracılığı ile çeviri işi yapabileceğiniz birçok iş ilanını bulabilirsiniz.

17- Özel Ders Vererek Para Kazan

Özellikle matematik ve ingilizce alanlarında kaliteli bir bilgi birikimine sahipseniz liseliler için para kazanma yolları arasında yer alan bu tavsiyemi kulak arkası etmemenizi öneriyorum. Özel ders vererek sadece öğrencilik yıllarınızda değil ilerleyen zamanlarda da güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

Mutlaka Oku: 18 mükemmel garanti para kazandıran işler

18- Kurye İşi Yaparak Para Kazan

A2 ehliyete sahip bir öğrenciyseniz lokantaların servis elemanlığını veya kargo şirketlerin kuryeliğini yaparak önemli kazançlar elde edebilirsiniz. Liseliler için para kazanma yolları arasında yer alan bu tavsiyemi çok zor durumda kaldığınız durumlarda denemenizi tavsiye ediyorum çünkü bu yöntem ile gelir elde etmek biraz tehlikelidir.

19- İkinci El Eşya Satarak Para Kazan

Letgo’dan kullanmadığın eşyaları satarak gelir elde edebilirsiniz. Bu işi iyi bir şekilde becerirseniz etrafınızdaki insanların eşyalarını da satarak önemli kazançlar elde edebilirsiniz. Sahibinden.com da denenebilir.

20- Burs Almaya Çalışarak Para Kazan

Derslerinizde oldukça iyiyseniz mutlaka şirketlere burs almak için başvurularda bulununuz. Birçok şirket derslerinde başarılı olan öğrencilere burs vermektedir. İyi bir araştırma sonucunda burs alarak güzel bir gelirin sahibi olabilirsiniz.

21- Youtuberlık Yaparak Para Kazan

Para kazanma yolları öğrenci arkadaşlara tavsiye etmesem olmayacak kazanç yöntemlerinden bir tanesi de youtuberlıktır. Zaten birçok liseli bu yola paranın nasıl kazanılacağını çok iyi bilmektedir. Hemen bir youtube kanalı açarak bu yolla kazanç elde etmeye çalışmanızı tavsiye ediyorum…

Mutlaka Oku: Az sermayeli çok kazandıran işler

22- Ders Notlarını Satarak Para Kazan

Liseliler için para kazanma yolları arasında yer alan ders notu satma işinde fotokopiciler ile aranızı iyi tutarak önemli kazançlar elde edebilirsiniz. Derslere düzenli bir şekilde giren ve yüksek notlar alan bir öğrenciyseniz ders notlarınıza talep bir hayli fazla olacaktır.

23- Hayvan Bakıcılığı Yaparak Para Kazan

Liseliler için para kazanma yolları arasında önerebileceğim bir başka önemli iş fikri de hayvan bakıcılığı yapmaktır. Büyük şehirde yaşıyorsanız ve kalabalık bir sitede oturuyorsanız bu yolla gelir elde etmeniz kaçınılmaz olacaktır.

24- E-Kitap Yazarak Para Kazan

internetten para kazanma yolları arasında şiddetle tavsiye ettiğim iş fikirleri arasında e-kitap yazıp satışını gerçekleştirmek gelmektedir. Yetkinliğe sahip olduğunuz bir konuda e kitap yazıp amazon, google play store ve ios store aracılığı ile satışını gerçekleştirerek önemli bir pasif kazancın sahibi olabilirsiniz.

Mutlaka Oku: internetten para kazanma yolları 2019 yılı tavsiyeleri

25- İnternet Sitesi Alıp Satarak Para Kazan

Hali hazırda kurulu olan bir siteyi satın alıp biraz daha fazla geliştirdikten sonra satışını gerçekleştirerek ciddi kazançlar elde edebilirsiniz. Mesela 300-500 hite sahip olan bir siteyi 1000-1500 hite sahip bir siteye dönüştürüp satışını gerçekleştirmeniz halinde çok güzel kazançların sahibi olabilirsiniz.

26- Ödev Yaparak Para Kazan

Liseliler için para kazanma yolları arasında çok fazla tavsiye etmediğim kazanç yöntemi de olsa bu listeme eklemek durumunda kaldığım ödev yaparak para kazanma işini çok acil paraya ihtiyacınız olmadan yapmayınız.

Mutlaka Oku: Kafayı Kullanarak Para Kazanmak

Mutlaka Oku: Diploma Gerektirmeyen Meslekler

Mutlaka Oku: internetten helal para kazanma yolları

Böylelikle 26 adet liseliler için para kazanma yolları tavsiyesinde bulundum. Sizlerinde para kazanma yolları öğrenci arkadaşlara önerileriniz var ise yorumlar aracılığı ile bu tavsiyelerinizi aktararak içeriğimize katkıda bulunabilirsiniz.

Liseliler için para kazanma yolları arasında yer alan bu tavsiyelerimden deneyimlediğiniz iş fikirleri var ise bu deneyimlerinizi bizler ile paylaşmanızı rica ediyorum. internetten para kazanma yolları ile ilgili de elimden geldiğince ilerleyen zamanlarda en güncel iş fikirleri ile karşınızda olacağım…

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz