Üniversitede Nasıl Para Kazanılır? (hem okuyup hem para kazanmak)

Merhabalar bu içeriğimde hem okuyup hem para kazanmak isteyenlere oldukça önemli bilgiler aktaracağım. Üniversitede nasıl para kazanılır? ve Öğrencinin evde yapabileceği işler nelerdir? sorularının cevaplarını arıyorsanız doğru yerdesiniz demektir…

 

Önemli Bilgiler Üniversitede Nasıl Para Kazanılır?

Üniversite okumak günümüzdeki ağır ekonomik koşullar nedeni ile oldukça zorlaştı. Zorlaşan bu ekonomik ortamda birçok üniversite öğrencisi de üniversitede nasıl para kazanılır? ve öğrencinin evde yapabileceği işler nelerdir? sorularının cevaplarını bulmaya çalışmakta…

Hem okuyup hem para kazanmak gelecekte size çok büyük faydalar sağlayacaktır. Benden size tavsiye kız peşinde koşacağınıza veya boş zamanlar geçireceğinize para kazanmaya çalışmanız gelecekteki hayatınızı çok daha kolay bir şekilde şekillendirmenize olanak tanıyacaktır.

 

Burada üniversitede nasıl para kazanılır? ve öğrencinin evde yapabileceği işler nelerdir? sorularının cevaplarını aktaracağım. Sizlerinde bu cevaplara ek olarak eklemek istediğiniz iş fikirleri var ise mutlaka yorumlar aracılığıyla bizlere iletiniz…

Mutlaka Oku: 18 Garanti Para Kazandıran Yöntem

Hem Okuyup Hem Para Kazanmak İçin 25 Müthiş Yöntem

1- Part Time Komilik Yapmak

Bir üniversite öğrencisinin yapabileceği en kolay işlerden bir tanesi komiliktir. Okuduğunuz bölgede bulunan restoranlara giderek çalışmak istediğinizi belirtmeniz halinde çok büyük ihtimalle size olumlu yanıt vereceklerdir. 2019 yılı şartları baz alındığında komi olarak part time çalışarak aylık 1500 liraya varan kazançlar elde edebilirsiniz.

 

2- Makale Yazarlığı

Öğrencinin evde yapabileceği işler arasındaki en favori tavsiyem makale yazarlığıdır. Makale yazarlığında çalışma saatlerinizi kendiniz belirlersiniz. Bu sayede okuldaki derslerinizi aksatmadan gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Ben üniversitede iken makale yazarlığı ile ayda 800-1000 TL arasında bir gelir elde ediyordum. bionluk.com ve sadeceon.com gibi sitelerden çok kolay bir şekilde makale yazdırmak isteyenleri bulabilirsiniz. 

Mutlaka Oku: Haftalık Ödeme Yapan Makale Siteleri

3- Özel Ders Verin

Üniversite nasıl para kazanılır? sorusuna en güzel cevaplardan bir tanesi de ilk okul öğrencilerine veya lise öğrencilerinize yetkin olduğunuz bir derste eğitim vermektir. Bilgileriniz taze olacağından dolayı bu yolla para kazanmak sandığınızdan çok daha kolay olacaktır. Armut.com aracılığı ile özel ders almak isteyen kişilere ulaşabilirsiniz. Bu yolla aylık 2000 TL’ye varan kazançlar elde edebilirsiniz. 

4- Blog Yazarlığı

Blog yazarlığı iş fikri makale yazarlığı ile benzerlik gösteren bir iştir. Ancak bu yolla gelir elde etmek için uzun bir süre çalışmanız gerekmektedir. Google reklamları sayesinde gelir elde etmeniz sayesinde üniversiteden sonra da pasif bir kazancın sahibi olabilirsiniz. Mesela üniversitenin ilk yılında site üzerinde ciddi bir şekilde çalışarak kalan 3 senede çok fazla yorulmadan siteye sadece günde 1 içerik girerek mükemmel kazançların sahibi olabilirsiniz.

5- Çeviri Yaparak Para Kazan

 

Eğer İngilizce ile alakalı bir bölüm okuyorsanız çeviri yaparak gelir elde etmek sizin için çok zor olmayacaktır. Hem okuyup hem para kazanmak isteyen yabancı dili kuvvetli öğrenciler bu yolla ayda 1500-2000 TL’ye varan kazançlar elde edebileceklerdir. Sadeceon.com, bionluk.com ve armut.com gibi sitelerden müşteriler bulabilirsiniz.

6- Gezi Düzenle Para Kazan

Üniversitede nasıl para kazanılır? sorusuna en güzel cevaplardan bir tanesi de gezi düzenleme iş fikridir. Bu iş daha çok girişimci ve atılgan öğrencilerin yapabileceği bir iştir. Çevrenizin geniş olmasının gerektiği bu iş fikrinde tur şirketleri ile iyi bir pazarlık yapmanız gerekir. Planlamayı doğru yaparak bu iş fikri sayesinde hem okuyup hem para kazanmak mümkün bir hale gelecektir.

Mutlaka Oku: 18 Yaşından Küçükler İçin Para Kazanma Yolları

7- Work and Travel

Work and Travel üniversitede nasıl para kazanılır? sorusunu soran kişilerin en çok yapmak istediği iş fikirleri arasında yer almaktadır. Yaz aylarında yabancı ülkelerde part time çalışarak ingilizcenizin de gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Work and Travel hakkında mutlaka detaylı bilgiler alın ve yabancı ülkeye giderek deneyim ve güzel kazançlar elde edin.

 

8- İnternetten Satış Yaparak Para Kazan

Öğrencinin evde yapabileceği işler arasında da yer alan internetten satış yapma iş fikrinde kampanyalar ile mesela %50 indirim ile ürünler alıp bu ürünleri kampanya bitiminden sonra gittidiyor veya sahibinden gibi sitelerde satmak gelmektedir. Bu size uzunca bir süre önemli kazançlar sağlayacaktır.

9- Not Satarak Para Kazan

Üniversitede her derse aksatmadan giriyor ve pür dikkat hocanın söylediklerini not alıyorsanız notlarınızı satarak önemli kazançlar elde edebilirsiniz. Hem okuyup hem para kazanmak için harika bir iş olan bu yöntem ile derslerinizi aksatma gibi bir durum söz konusu olmayacaktır 🙂 

10- Hayvan Bakıcılığı Yapın

Öğrencilerin en kolay para kazanabileceği yöntemlerden bir tanesi de hayvan bakıcılığıdır. Özellikle büyük şehirde okuyan bir öğrenci iseniz bu yolla fazlası ile müşteri bulabilirsiniz. armut.com’dan hayvan bakıcılığı için eleman arayan kişilere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

11- Bol Bol Burs Başvurusu Yapın

Üniversitede nasıl para kazanılır? sorusunu soran kişilere burs başvurusu yapmayı ihmal etmemelerini tavsiye ediyorum. Ailenizin yaşadığı ilçede burs veren özel şirketlere başvuru yaparak hem devletin verdiği hemde bursu hem özel şirketin verdiği bursu kullanmanızı öneriyorum. İnternetten burs veren kurumlar ile ilgili birçok güncel bilgiyi bulabilirsiniz.

Mutlaka Oku: Öğrenciler İçin Mükemmel 14 Para Kazanma Yolu

12- Animatörlük Yapın

Hem okuyup hem para kazanmak deyince eğlenceli iş fikirleri arasında animatörlük yer almaktadır. Özel günlerde palyaçoluk ve Noel babalık yaparak hatırı sayılır kazançlar elde edebilirsiniz. Sosyalleşmek içinde oldukça güzel bir iş fikridir.

 

13- Figüranlık Yapın

Üniversitede nasıl para kazanılır? sorusunu soran büyük şehirde yaşayan bir öğrenci iseniz Figüranlık mesleği sizin için çok güzel bir kazanç kapısı olacaktır. Ajanslara başvuruda bulunarak Figüran rollerinde oynayabilirsiniz. Bakarsınız belki de bu yolla ünlü bile olabilirsiniz.

14- Youtuberlık

Youtuberlık Üniversitede Nasıl Para Kazanılır? sorunu soran öğrencilerin zengin olmasını sağlayacak ender iş fikirleri arasında yer almaktadır. Belli bir alana yönelik yetenekleriniz varsa bunu kamera karşısında çok iyi bir şekilde ifade edebiliyorsanız youtuberlığı yapmanızı tavsiye ediyorum.

15- Stok Fotoğrafçılığı

Üniversitede Nasıl Para Kazanılır? sorusuna zorlanmadan gelir elde etmek isteyenlere verebileceğim en güzel cevaplardan bir tanesi de stok fotoğrafçılığıdır. Kaliteli fotoğraflar çeken bir telefona sahip olmanız ve biraz da fotoğraf çekme kabiliyetine sahip olmanız halinde stok fotoğraf satış siteleri sayesinde çok güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

Mutlaka Oku: Kafayı Kullanarak Para Kazanmak

16- Sanal Asistanlık

 

Son zamanlarda öğrencinin evde yapabileceği işler arasındaki popülerliğini artırmayı başaran sanal asistanlık ile Üniversitede nasıl para kazanılır? sorusunu soran birçok öğrenci para kazanabilir. Randevuları takip etme, mail yazma, telefonlara cevap verme gibi işleri yaparak ayda 1000 TL’ye varan kazançlar elde edebilirsiniz. Üstelik evinizden çıkmadan…

17- Satış Ortaklığı

Satış ortaklığı iş fikrinde başkalarının ürünlerini satarak komisyon elde edersiniz. Facebook, instagram veya blog siteniz aracılığı ile yapacağınız satışlar sizin için önemli bir gelir kaynağı olacaktır. Yüksek hite sahip olan bir blog sitesine sahipseniz satış ortaklığı ile güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Üniversitede Nasıl Para Kazanılır? sorusuna soran kişilerin mutlaka araştırması gereken iş fikirleri arasında yer almaktadır.

18- Web Sitesi Hazırlayarak Gelir Elde Et

Okuduğunuz bölgedeki dükkanlara giderek web sitelerini belli bir ücret karşılığında açabileceğinizi söylemeniz ve bu sayede satışlarının artacağı hususunda ikna etmeniz halinde web sitesi hazırlayarak hatırı sayılır kazançlar elde edebilirsiniz. Web sitesi hazırlayarak gelir elde etme iş fikri hem okuyup hem para kazanmak isteyenler için önemli bir kazanç kaynağıdır.

Mutlaka Oku: Zekayla Para Kazanmak

19- Ütü Yaparak Para Kazan

Kız öğrenciler için yapılacak en şahane öğrencinin evde yapabileceği işler arasında yer alan ütü işinde güzel kazançlar bulunmaktadır. Özellikle Üniversitede Nasıl Para Kazanılır? sorusunu soran büyük şehirde yaşayan bir öğrenciyseniz zorlanmadan müşteri bulabilirsiniz. Facebook’a ilan verebilir, armut.com’da ilan açabilir veya dükkanlara ilanınızı asarak önemli kazançlar elde edebilirsiniz.

 

20- Sabun Yaparak Gelir Elde Edin

Yine kız öğrenciler için kolay para kazanma yolları arasında yer alan sabun işinde güzel kazançlar bulunmaktadır. Youtube’da sabun yapımı ile ilgili birçok video bulunmaktadır. Bu videolar aracılığı ile sabun yapımına başlayabilirsiniz. gittigidiyor, eBay ve Etsy gibi sitelerde yapmış olduğunuz sabunları satabilirsiniz.

21- E-Kitap Yazın

Üniversitede Nasıl Para Kazanılır? sorusuna verilebilecek en güzel cevaplardan bir tanesi de e kitap işidir. Zaten hali hazırda yazma ve okuma yeteneğinizin kuvvetli olduğu öğrencilik döneminde hem okuyup hem para kazanmak istiyorsanız e-kitap satma işi sizin için benzersiz bir kazanç kaynağı olacaktır. 

Mutlaka Oku: Blog Yazarak Para Kazanmak

22- Udemy İle Kurs Satın

Üniversitede Nasıl Para Kazanılır? sorusunun cevabını arayan birçok öğrencinin kullanmış olduğu para kazanma yöntemlerinden bir tanesi de udemy ile online kurs satma iş fikridir. Bu iş fikrinde yetkin olduğunuz bir alan ile ilgili kurs hazırlamanız yeterli olacaktır. Başarılı olursanız bu yolla zengin olabilmeniz dahi mümkündür.

23- Seslendirme İşleri Yapın

Sesiniz iyiyse öğrenciyken fazla yorulmadan yapabileceğiniz harika işlerden bir tanesi de seslendirme işidir. Youtube veya radyo reklamları için yapacak olduğunuz seslendirme işlerinden çok kısa zamanda güzel kazançlar alırsınız. Üniversitede Nasıl Para Kazanılır? sorusunu soran öğrencilerde seslendirme işi yapacaksa Upwork, BiOnluk, Fiverr, Voices.com gibi sitelerden müşteri bulabilirler.

24- İnternet Sitesi Alın Satın

 

Hali hazırda kurulu olan ve hit alan web sitelerini uygun fiyatlardan satın alıp iyi bir fiyattan satabilmek öğrencilik yıllarınızı krallar gibi yaşamanızı sağlayacaktır. Öğrencinin evde yapabileceği işler arasında yer alan internet alım satım işleri yapmak için wmaracı, r10, iyinet gibi forum sitelerine göz atabileceğiniz gibi bionluk, sadeceon ve armut gibi sitelere de göz atabilirsiniz.

25- Fenomen Olun

Üniversitede Nasıl Para Kazanılır? sorusunu soran kişilere son olarak verebileceği önemli tavsiyeler arasında fenomenlik yer almaktadır. İnstagram, facebook veya youtube gibi sosyal medya platformlarında ciddi bir kitleye hitap etmeyi başararak reklamlar vasıtası ile gelir elde edebilirsiniz. 

Mutlaka Oku: 7 Güvenilir Para Kazanma Sitesi

Mutlaka Oku: Üniversite öğrencisiyim nasıl para kazanabilirim?

Mutlaka Oku: Satış Ortaklığı İle Para Kazanmak

Böylelikle Üniversitede Nasıl Para Kazanılır? sorusunu soran siz değerli öğrenci arkadaşlarıma 25 tane önemli tavsiyede bulundum. Sizlerinde Üniversitede Nasıl Para Kazanılır? ve Öğrencinin evde yapabileceği işler nelerdir? soruları ile alakalı görüş ve düşüncelerini bekliyorum. Hem okuyup hem para kazanmak isteyen kişilere tavsiyelerinizi lütfen yorumlar aracılığı ile belirtiniz..

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz