Youtuber Olmak için Gereken Ekipmanlar Hemen Göz At!

Youtuber olmak ve bu yolla para kazanmak için yanıp tutuşan bir nesil ile karşı karşıyayız. Youtuberlık o kadar kazançlı bir meslek ki yapılacak olan her yatırımın geri dönüşü çok kısa sürede olmaktadır. Bende bu amaçla youtuber olmak için gereken ekipmanlar nelerdir ve youtuber olmak için gereken programlar ile ilgili bilgiler aktarmaya çalışacağım…

Youtuber Olmak için Gereken Ekipmanlar

Artık bu yola baş koydunuz ve youtuber olarak hayatınızı idame etmek veya ek bir gelir kapısı açmak istiyorsunuz. Kanalınızın konusunu, temasını ve nasıl bir yol izleyeceğinizi karar verdikten sonra youtuber olmak için gereken ekipmanlar konusunda da bir araştırma yapma ihtiyacı hissettiniz.

Sizlere burada youtuber olmak için gerekenler konusunda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım. Bu mesleği icra eden kişiler youtuber olmak için gereken ekipmanlar hususunda yorum yaparak içeriğimize katkıda bulunabilirler. Kullandığınız ekipmanları marka ve fiyatı ile bildirir iseniz içeriğimizi okuyan youtuber adaylarına oldukça faydanız dokunacaktır.

Kamera

Başlangıç için akıllı telefon kamerası yeterli olurken abone sayınız arttıkça bunun yetmeyeceğini anlamanız çok kısa sürecektir. Profesyonel çekimler yapmak için bir youtuberın olmazsa olmaz ekipmanları arasında yer alan Kamera, izlenme sayınızı doğrudan etkileyecek en önemli unsurlar arasında yer almaktadır. Kamera ile ilgili sizlerden gelen yorumlar ve araştırmalarım sonucunda bir tavsiyede bulunacağım…

Mikrofon

Youtuber olmak için gereken ekipmanlar arasında olmazsa olmazlardan bir tanesi de mikrofondur. Kimi youtuberlar mikrofonun kamera’dan daha önemli olduğunu belirtmişlerdir. Sesin cızırtısız bir şekilde videoda oynatılabilmesi için mikrofon ekipmanınızın da kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. Mikrofon tavsiyemi sizlerden gelen öneriler ve kendi araştırmalarım sonucunda karar verip yine buradan yayınlayacağım.

Tripot

Youtuber olmak için gereken ekipmanlar arasında sizi maddi olarak sarsmayacak olan tripotu da kaliteli bir şekilde almaya özen göstermelisiniz çünkü kalitesiz tripotlar görüntünüzün titremesine neden olur ve izlenmelerinizin olumsuz yönde etkilenmesine neden olur.

Aydınlatma Sistemi

Başlangıç için gerekli olmayan ekipmanlardan bir tanesi de aydınlatma sistemleridir. Abone sayınız arttıkça gerekliliğini hissedebileceğiniz aydınlatma sistemi videolarınızın kalitesi için doğrudan bir etkiye sahiptir. Aydınlatma sistemi ile ilgili tavsiyelerinizi bekliyoruz.

Drone Kamerası

İlerleyen zamanlarda youtuberların olmazsa olmaz ekipmanları arasında yerini alacağını fazlası ile hissettiren drone kamerası video çeşitliliğini artırmanız ve kaliteli çekimler üretebilmeniz için harika bir araçtır. Drone kameralarına yapacak olduğunuz yatırım 200 TL’den başlar ve 30 Bin TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Sabit Disk

Sabit Disk’in youtuberlıkla ne alakası var diyebilirsiniz oysa bir youtuber için olmazsa olmaz ekipmanlardan bir tanesidir. Youtube beklenmedik zamanlarda ihlal yaptığınız gerekçesi ile kanalınızı kapatabilir ve emeğiniz bir anda yok olabilir. İşte buna karşı bir önlem almak için youtube’a yüklediğiniz her videoyu sabit diskinize yükleyerek gelir kaynağınızı garanti altına alabilirsiniz. 

Masaüstü Bilgisayar

Masaüstü Bilgisayar youtuber olmak için gereken ekipmanlar listemizin tartışmasız bir şekilde en favori ekipmanıdır. Çektiğiniz videoları editleyemedikten sonra şimdiye kadar saymış olduğumuz hiçbir ekipmanın önemi olmayacaktır. En az i5 işlemcili ve 8GB ram’a sahip olan masaüstü bilgisayar almanız youtuberlık mesleğini icra etmeniz için yeterli olacaktır. Masaüstü bilgisayar tavsiyemi araştırmalarım ve sizlerden gelen tavsiyeler sonucunda açıklayacağım.

Youtuber olmak için gereken ekipmanlar konusunda sizlere verebileceğim en önemli tavsiye ekipmanlara başlangıçta çok büyük yatırımlar yapmamanızdır. ilerleyen zamanlarda yapacak olduğunuz ekipman yatırımını artırabilirsiniz ancak başlangıçta bu hatayı yapmayınız.

Diploma Gerektirmeyen Meslekleri Öğrenmek İçin Tıklayınız

Youtuber Olmak için Gereken Programlar

Adobe After Effect

Bir youtuber için olmazsa olmaz programlar arasında yer alan ADOBE AFTER EFFECTS’i satın almanız bu işi ne kadar ciddiye aldığınızı gösterecek en önemli unsurlar arasında yer alacaktır. Youtuber olmak için gereken programlar arasında yer alan bu programı satın almak işinizi ne kadar ciddiye aldığınız gösterecektir.

Camtasia

Youtuberlık mesleğini yeni yeni icra etmeye çalışan biri iseniz Camtasia programı işinizi fazlası ile görecektir. Video düzenleme işlemlerinizi rahat bir şekilde halledebilmenize olanak tanıyan bu programı mutlaka kullanmalısınız.

Youtuber olmak için gereken programlar ile ilgili çok daha detaylı bilgi almak için tıklayınız

Youtuber Olmak İsteyenlere 10 Kilit Tavsiye İçin Tıklayınız

Youtuber olmak için gereken ekipmanlar ve youtuber olmak için gereken programlar ile ilgili bilgiler vermeye çalıştım. Sizlerinde youtuber olmak için gerekenler hakkında görüş ve önerilerinizi bekliyorum…

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz