Youtuber olmak isteyenlere tavsiyeler 10 Kilit Tavsiyem

Tartışmasız bir şekilde son zamanların en popüler meslek gruplarından bir tanesi Youtuberlık’tır. Özellikle 2000 sonrası doğan gençlerin sabah 8 akşam 5 mesaisi olan bir işte çalışmama arzusu youtuberlığa olan ilgiyi her geçen gün artırmaktadır. Bende bu amaçla youtuber olmak isteyenlere tavsiyeler de bulunacağım…

Youtuber olmak isteyenlere tavsiyeler 10 Kilit Tavsiyem

Gün geçtikçe televizyonlardan daha popüler olmaya başlayan youtube, gelişimini hızlı bir şekilde sürdürmekte ve youtuberlara çok ciddi paralar kazandırmaktadır. TV programlarının ve ünlü kişiliklerin youtube mecrasında kanal açması da bu mecranın ne denli kıymetli olduğunu göstermektedir…

Youtuber olmak isteyenlere tavsiyeler arasında özellikle youtuber olmak için gereken ekipmanlar ve youtuber olmak isteyen bir kişide bulunması gereken özelliklere değineceğim…

Google ve Facebook’tan sonra en popüler sosyal medya platformu olan youtube’dan gelir elde etmek için içeriğimde yer alan youtuber olmak isteyenlere tavsiyeler adı altında sıralamış olduğum maddeleri dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ediyorum…

1- Tamamen Bilgi Sahibi Olduğun Bir Alanda Kanal Aç!

Youtuber olmak isteyenlere tavsiyelerim arasında en birincil maddem bilgi sahibi olduğun bir alan ile ilgili bir kanal açmandır. Reel hayatta kazanç elde ettiğiniz bir meslek dalı ile ilgili olabilir veya okuduğunuz bölüm ile alakalı faydalı bilgiler sunabileceğiniz bir kanal açın.

2- Doğal Ol

Kameranın karşısına geçtiğinizde robot gibi konuşuyorsanız asla youtuber olamazsınız. Youtuber nasıl olunur? sorusuna verebileceğim en basit yanıt samimi ve doğal olunması gelmektedir. Bu özelliğe sahip biri değilseniz kanalınıza abone toplamanız hayalden öteye gidemeyecektir.

3- Popüler Youtube Kanalları İle Etkileşimde Bulun

Hızlı bir şekilde youtube’dan gelir elde etmek istiyorsanız yapmanız gereken en önemli şey diğer kanallar ile etkileşimde olmalısınız. Mesela popüler bir kanal sahibi ile arkadaşlık kurup birbirinize misafir olabilir bu sayede hızlı bir şekilde popülerleşmeye başlayabilirsiniz.

4- Kanalıma Hoşgeldiniz Gibi Klişe Cümleler İle Giriş Yapma!

Youtuber olmak isteyenlere tavsiyeler arasında özgün ve yaratıcı olmanız gerektiğini söyleyebilirim. Her youtuber gibi kanalıma hoş geldiniz cümlesi yerine daha yaratıcı cümleler ile videonuza başlamanız fark yaratan bir youtuber olmanızı sağlayacaktır.

Sosyal Medya Uzmanı Nasıl Olunur? Tıklayınız

5- Kaliteli Ekipmanlar Kullan

Youtuber olmak isteyenlere tavsiyeler arasında mutlaka kaliteli ekipmanlar kullanılması gerektiğini söyleyebilirim. Başlangıçta akıllı telefonunuz yeterli olacakken takipçi sayınız arttıkça telefon yeterli olmayacaktır. İlerleyen içeriklerimde youtuber olmak için gereken ekipmanlar ile ilgili detaylı bir içerik ile karşınızda olacağım…

Youtuberların kullandığı programlar için tıklayınız

6- Gelen Yorumları Mutlaka Önemse!

Gelen yorumları önemseyerek gelecek videolarınızın konusunu belirleyebilirsiniz. Bu yorumları önemseyerek de abonelerinizi kanalınızda daha fazla tutabilme olanağına erişmiş olursunuz. 

7- Para İçin Youtuber Olma!

Youtuber olmak isteyenlere tavsiyeler arasında bu işi para için yapmamanız gerektiği vardır. Severek yapmaz iseniz bir süre sonra birçok youtube kanalı gibi çöp bir kanalı arkanızda bırakırsınız.

8- Düzenli İçerikler Üret

Youtube algoritması düzenli içerik üreten yayıncıları sever bu nedenle her gün 1 videoyu düzenli bir şekilde yayınlayarak beklediğinizden daha hızlı bir şekilde abone toplayabilirsiniz. Youtuber olmak isteyenlere tavsiyeler arasında en kilit tavsiyem bu maddemdir.

9- Yabancı Kanalları Takip Et

Türk youtube kanalları ne yapıyor diye bakmak yerine yabancı kanalları özellikle ingilizce içerik üreten kanalları takip etmeniz ve benzeri olmayacak bir şekilde yayınlanan videolardan esinlenerek içerikler üretmeniz Youtube da başarılı olmanın kilit anahtarlarından bir tanesidir. 

10- Asla Geleceğini Youtuber Olmak Üzerine Şekillendirme!

Yarın Youtube’ın kapanmayacağını veya engellenmeyeceğini bilemezsin. Bu nedenle asla hayatını sadece youtuber olmak üzerine konumlandırma. Reel hayatta para kazanabileceğiniz bir iş edinin aksi takdirde yaşanılacak ufak bir olumsuzluk tüm hayatınızı karartabilir. 

Asla youtuber olmak için eğitiminizi yarıda kesmeyin veya gelir elde ettiğiniz işinizden ayrılmayın. İnternet dünyasında yarın ne olacağını asla bilemezsiniz. Youtuber nasıl olunur? sorusunu soran özellikle gençlerimize youtube dışında gelir elde edebilecekleri bir meslek edinmeleri gerektiğini söyleyebilirim.

Böylelikle youtuber olmak isteyenlere tavsiyeler ile alakalı 10 madde sıralamış bulunmaktayım. Sizlerinde youtube olmak isteyenlere tavsiyeler vermenizi, youtuber olmak için gereken ekipmanlar ile ilgili ve youtuber nasıl olunur? sorusu ile alakalı görüş ve düşüncelerini bekliyoruz…

Diploma Gerektirmeyen Meslekler İçin Tıklayınız

Lise Öğrencisiyim Nasıl Para Kazanabilirim Diyorsanız Tıklayınız

Okumadan Yapılabilecek İşler 17 Öneri İçin Tıklayınız

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz