Kartonsan Hisse senedi İçin Bilinmesi Gereken 7 Nokta!

Yine çok fazla konuşulan ve araştırılan bir hisse senedi ile karşınızdayım. Borsamızın en hızlı şekilde büyüyen hisse senetleri arasında yer alan Kartonsan Hisse senedi ile ilgili olarak önemli detaylar paylaşacağım. KARTN Hisse senedi ile ilgili olarak burada yer vermiş olduğum yorum ve görüşlerimin bir yatırım tavsiyesi olarak algılanmaması gerektiğini hatırlatmak istiyorum…

Ani yükselişleri ile dikkat çeken Kartonsan Hisse senedi, yükselişi ile birçok borsa yatırımcısına vahlar çektirmiştir. Türkiye’nin lider kuşeli karton üreticisi olan KARTONSAN KARTON SANAYİ VE TİCARET A.Ş. ile ilgili kaliteli araştırmalarda bulundum ve burada sizlere aktarmak istedim.

Kartonsan Hisse senedi ile ilgili 7 önemli detaya geçmeden önce her zaman yapmış olduğum gibi içeriğimi beğenerek bana destek olabileceğinizi hatırlatmak istiyorum. İşte KARTN Hisse senedi için bilinmeyenler…

Kartonsan Hisse Senedi Hakkında Önemli Detaylar!

1- Hisse Senedinin 10 Yıllık Getirisi Muazzam Seviyelerdedir!

Kartonsan Hisse senedi ile ilgili olarak şu söylenebilir; borsamızın en fazla araştırılan ve konuşulan hisse senedi olmasının temel sebebi yatırımcısına hayale dahi sığmayacak bir oranda kazanç sağlamasıdır. Bundan 10 yıl öncesine kadar bu denli bir yükseliş kesinlikle beklenmiyordu. 10 sene önce 112 TL seviyelerinden işlem gören Kartonsan Hisse senedi şuanda 3.264,80 TL seviyelerinden işlem görmektedir. 10 sene önce kartonsan hisse senedine 10.000 TL para yatırsaydınız şuanda paranız tam tamına 290.000 TL olurdu. Bu denli bir kazancı 10 yıllık süreçte Euro, Dolar veya Altın kazandırmamıştır. 

2- Kartonsan Hisse senedi Son 1 Senede %681 Değer Kazanmıştır!

Kartonsan hisse grafik incelemesi yaptığımızda hisse senedinin özellikle son 1 sene içerisinde muazzam bir artış yaşadığını görmekteyiz. Pandemi başlamadan önce 337 TL seviyelerinden işlem gören Kartonsan hisse senedi %681’lik artışla bugün ki seviyelerine gelmiştir. Çok uzaklara gitmeden 9 ay önce 10.000 TL’lik Kartn hisse senedi yatırımı gerçekleştirseydiniz bu süreçte paranız tam tamına 95.000 TL olurdu. Bu denli kısa bir süre içerisinde elde edilen bu kazanç hayallerin çok ötesindedir.

3-Hissenin F/K Değeri Çok Fazla Yükselmiştir!

Pandemiden dolayı paket servis ve kargo süreçlerinin artmasıyla karına kar katmayı başaran KARTONSAN KARTON SANAYİ VE TİCARET A.Ş. bu denli hızlı yükselişinden dolayı F/K oranı çok fazla yükselmiştir. Pandemiden sonra 78’lere kadar yükselen F/K oranı hissenin son zamanlarda çok fazla değerlendiği yorumlarının yapılmasına sebep olmuştur. Bilindiği gibi uzman yorumcular F/K oranı düşük olan hisselere her daim yatırım yapılması gerektiği tavsiyesinde bulunmaktadırlar.

4-Şirket Düzenli Bir Şekilde Temettü Ödemeleri Gerçekleştirmiştir!

Türkiye’nin lider, Avrupa’nın dördüncü büyük kuşeli karton üreticisi olan KARTONSAN KARTON SANAYİ VE TİCARET A.Ş. yatırımcısının yüzünü her sene güldürmeyi başarmıştır. 1997 yılından bu yana istikrarlı bir şekilde yatırımcılara temettü ödemeleri gerçekleştirilmiştir. 

5-Hisse Kısa ve Orta Vadeli Düşünen Yatırımcısına da Kazandırmıştır!

Kartonsan Hisse senedi yatırımı gerçekleştiren hemen hemen herkes kazançlı çıkmıştır. Hissenin 20 günlük ortalamasının 2006.36 TL, 52 günlük ortalamasının ise 2820.11 TL olduğu göz önüne alındığında kısa ve orta vadede hisseye yatırım yapan kişilerinde bu süreçten kazançlı çıktıklarını rahatlıkla görebiliriz. 

6-Şirket Son Bilançosunda 96.455,820 TL Kar Açıklamıştır!

Kartonsan hisse grafik incelemesi yaptığımızda şirketin değeri göz önüne alındığında beklenilen kar rakamının son çeyrekte açıklandığını görmekteyiz. 96 milyon TL’lik kar açıklayan şirketin önümüzdeki yıllarda bu karını daha da yukarılara çekebileceği tahmin edilmekte.

7-KARTN Hisse Senedi Yabancı Yatırımcı Oranı Oldukça Düşüktür!

Kartonsan Hisse senedi ile ilgili olarak dikkatimi çeken en önemli şey hisseye yabancı yatırımcı ilgisinin düşük olmasıdır. %1’lerde dahi olmayan yabancı yatırımcı oranının neden bu kadar düşük olduğunu bir türlü anlayamadım. Ülkemiz borsasının bu denli değerli bir şirketinin yabancı yatırımcı oranının düşük olmasının altında hangi sebeplerin olduğunu çok merak etmekteyim.

KARTN Hisse Senedi Yorum ve Görüşlerinizi Bekliyorum

Kartn hisse yorum incelemesi yaptığımda yatırımcılarının birçoğunun bedelsiz sermaye artırımı beklentisi içerisinde olduğunu görmekteyim. Kartn hisse forum araştırmalarını takip ederek bu hisseye yatırım yapan kişilerin görüşlerini rahatlıkla öğrenebileceğinizi de belirtmek istiyorum…

Böylelikle Kartonsan Hisse senedi ile ilgili olarak 7 önemli madde aktardım. Sizlerin de Kartn hisse senedi ile ilgili görüş ve düşüncelerinizi bekliyorum. Son olarak içeriğimi beğenip kanalıma abone olmayı unutmamanızı rica ederim. Şimdiden teşekkürler…

Mutlaka Oku: Kervan Gıda Hisse Senedi İçin Önemli Detaylar!

Mutlaka Oku: Egeplast Hisse Senedi İçin Çarpıcı Detaylar!

Mutlaka Oku: Odas Hisse Senedi için 7 Gerçek!

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz