Egeplast Hisse Senedi İçin 8 Önemli Detay!

Merhabalar arkadaşlar sizlere burada başlıktan da görmüş olduğunuz üzere Egeplast hisse senedi ile ilgili olarak bilgilendirmelerde bulunmak istiyorum. Eplas hisse senedi ile ilgili olarak burada yer vermiş olduğum yorum ve görüşlerimin bir yatırım tavsiyesi olarak algılanmaması gerektiğini hatırlatmak istiyorum….

Hisse senetleri ile ilgili olarak yatırım danışmanlığı hizmeti almak isteyenler SPK’nın onay vermiş olduğu aracı kurumlardan bu tür destekler talep edebilirler. Ben burada Egeplas hisse senedi ile ilgili olarak bilgiler derledim ve herhangi bir tavsiye niteliği taşımamaktadır.

Egeplast hisse senedi ile ilgili olarak detaylara geçmeden önce içeriğimi beğenip kanalıma abone olarak bana destek olabileceğinizi hatırlatmak istiyorum. Sizlerden de Ege Plastik hisse yorumları almak istiyorum. Görüşleriniz ve öngörüleriniz benim için gerçekten çok önemli…

Egeplast Hisse Senedi İçin Bilinmesi Gerekenler!

1- Hisse 1 Sene içerisinde %183’lük Bir Değer Kazanmıştır!

Eplas hisse senedi ile ilgili olarak söylenebilecek en önemli şeylerin başında hissenin son 1 sene içerisindeki hızlı yükselişidir. %183 gibi çok ciddi bir değer kazanan Egeplast Hisse Senedi, yatırımcısını enflasyona karşı korumasının yanı sıra ciddi bir getiri de kazandırmıştır. Tam 1 sene önce Egeplast hisse senedine 100.000 TL para yatıran bir kişi hisse senetlerini bugüne kadar korumayı başarsaydı parası tam tamına 283.604 TL olurdu. Bu denli yüksek bir karı altın, dolar veya euro son 1 sene içerisinde kazandırmamıştır.

2-Hisseye Uzun Vadeli Yatırım Gerçekleştirenlerde Kazanmıştır!

Ege plastik hisse senedine 10 yıl parasını bağlayan kişilerin de önemli kazançlar elde ettiklerini görmekteyiz. 10 sene önce 0.82 TL seviyelerinden işlem gören bu hisse senedine 100.000 TL para yatıran bir kişinin parası da şuanda 2.763.000 TL olurdu. 10 senelik getirisi de gerçekten inanılmaz. Şu ana dek açıklamış olduğum 2 madde aslında borsamızda doğru şirketlere uzun vadeli yatırım gerçekleştirmenin ne denli kazançlı olduğunu gözler önüne sermektedir.

3-Egeplast Hisse Senedi 52 Günlük Ortalaması 19.04 TL’dir!

Orta vadeli bir yatırım yapma düşüncesinde olan kişiler için 20 ve 52 günlük ortalamalar çok önemlidir. Bu ortalamalara bakılarak kademeli alışlar gerçekleştirilmesi güzel getiriler sağlanması için yeterli olacaktır. Egeplast Hisse Senedi 20 günlük ortalaması 19.03 TL iken 52 günlük ortalaması da 19.04 TL’dir. Bu ortalamalar hisse senedinin özellikle son günlerde yatay seyrinden uzak hızlı bir yükseliş gerçekleştirdiğini göstermektedir. 

4-Eplas Hisse Senedi İçin 1997 ve 1998 Yıllarında Temettü Dağıtımı Gerçekleştirilmiştir!

Ege plastik hisse yorumları incelemesi yaptığımda yatırımcılarının bir temettü dağıtım beklentisi olduğunu görmekteyim. Ancak Eplas hisse senedi için temettü ödemeleri son 22 yıldır maalesef gerçekleştirilmemektedir. Temettü emekliliği için yatırım gerçekleştirmek isteyen kişiler için Eplas hisse senedi uygun olmayabilir. Hisse senedi yatırımcıları 1997, 2000 ve 2005 yılındaki bedelsiz sermaye artırımları ile önemli kazançlar elde etmiştir. 2000 yılında ise şirket bedelli sermaye artırımı kararı almıştır.

5-Ege Plastik Hisse Senedinde Yabancı Yatırımcı Oranı %0’dır!

Egeplast hisse senedi için söylenebilecek kötü şeylerden bir tanesi de hissenin yabancı yatırımcı oranıdır. Herhangi bir yabancı yatırımcının parasını bu hisse senedine bağlamaması bir dezavantaj olarak görülebilir. Eplas hisse grafik incelemesi yaptığımda hisse senedinin ciddi yükselişler gerçekleştirmesi yabancı yatırımcıların ilgisini çekebilecektir. 

6- Hissenin F/K Oranı 11,9’dur!

Eplas hisse F/K oranı %11.9’dur. Bu oran hissenin değerinin beklenen seviyelerde yükseldiğini göstermektedir. F/K oranının %15’in altında olması uzman borsacılar tarafından her daim istenmektedir. Eplas hisse senedi yatırımı gerçekleştirirken bu oranın %15 seviyelerine çıkıp çıkmadığını kontrol etmenizde fayda vardır.

7- Şirket Son Açıklanan Bilançoda 38 Milyon TL Kar Elde Ettiğini Beyan Etmiştir!

Şirket hissesinin son zamanlarda hızlı bir yükseliş gerçekleştirmesinin ana nedeni açıklanan güzel bilançodur. Şirketin net borcunun 2.6 milyon TL olduğu göz önüne alındığında 38 milyon TL’lik bu kar şirketin gelecek zamanlar için ciddi yükseliş atakları gerçekleştirebileceği öngörülmektedir.

8- Şirket Hisseleri Kaliteli Kişilerin Elinde Bulunmaktadır! 

Egeplast Hisse Senedi Kemal zorlu, Nafiz zorlu, Mazhar zorlu ve Erol Başaran gibi ülkemizin en önemli girişimcilerinin elinde bulunmaktadır. Eplas Hisse Senedi halka açıklık oranı ise %25’tir.

Böylelikle Egeplast Hisse Senedi için 8 önemli madde aktardım. Eplas hisse forum ve twitter incelemeleri yaparak yatırımcıların görüşlerini göz önüne alarak yatırımlar gerçekleştirebilirsiniz. Son olarak Ege plastik hisse yorumları yaparak içeriğimize katkı sağlayabileceğinizi belirtmek istiyorum…

Mutlaka Oku: Odas Hisse Senedi İçin Çarpıcı 7 Gerçek!

Mutlaka Oku: Selec Hisse Senedi İçin 6 Önemli Madde!

Mutlaka Oku: Petkim Hisse Uzun Vadede Ne Olur?

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz