Türkiye’de Para Kazanmanın Yolları

Türkiye’de Para Kazanmanın Yolları başlıklı yazıma hoş geldiniz. Bu yazımda özellikle ülkemizde olan para kazanma yollarını sizlere aktaracağım. Aşağıda sıralamış olduğum Türkiye’de Para Kazanmanın Yolları genellikle sermayesiz iş fikirleridir. İşte o yollar…

Türkiye’de Para Kazanmanın Yolları

1- Ev Yapımı Konserveler Yaparak Para Kazanmak

Günümüz kadınlarının çalışması bu tür konserveleri yapacak zamanlarının olmamasına neden olmaktadır. Birçok kişi doğallıktan yana olduğu halde konserveli ürünleri sağlıklı ve doğal yollardan temin edememektedir. İşte burada insanların ihtiyaçlarına cevap vererek ev yapımı konserveler yapıp satışa sunabilirsiniz. Bu tür ürünleri yerelden satabileceğiniz gibi Türkiye geneline de rahatlıkla satabilirsiniz. Gittigidiyor, n11, sanalpazar ve hepsiburada gibi sitelerde rahatlıkla satışa sunabilirsiniz. 

2- Butik Sabunlar İle Para Kazanmak

Günümüzün en popüler Türkiye’de Para Kazanmanın Yolları arasında butik sabun yapıp satmak gelmektedir. Renk renk olan sabunlar kimi zaman banyoların süs eşyasıdır. Sağlıklı olmaları ile de birçok derde deva olan butik sabunları kendi sosyal medya hesaplarınızda, internet sitenizden hatta pazarda ufak bir tezgah açarak dahi satış yapabilirsiniz. 

İnternette Butik Sabun yapma ile ilgili birçok makale okuyabilir sizde oldukça kolay bir şekilde bu sabunlardan yapabilirsiniz. Özellikle insanlar bu tür sabunları hediye olarak sevdiklerine vermektedir. 

3- Akvaryum Balığı Üreterek Para Kazanmak

Günümüzün en kazançlı Türkiye’de Para Kazanmanın Yolları arasında  Akvaryum balığı üreterek para kazanmak gelmektedir. Balıkları seviyor ve akvaryumların işleyişinden iyi anlıyorsanız sadece 1 odaya kuracak olduğunuz akvaryumlar ile ayda 3000-5000 TL arasında para kazanabilirsiniz. 

Üretmiş olduğunuz balıkları internett üzerinden sahibinden, gittigidiyor ve sanalpazar gibi sitelerde satabileceğiniz gibi bulunduğunuz bölgelerde bulunan akvaryumcular ile anlaşarak da satabilirsiniz.

4- Özel Ders Vererek Para Kazanmak

Özel ders vererek para kazanmak Türkiye’de para kazanmanın yolları arasında en köklüsüdür. Yıllardır bu yolla gelir elde eden birçok kişi bulunmaktadır. Matematik dersinden tutun, word eğitimlerine kadar uzman olduğunuz alanlarda dersler verebilirsiniz. Çok güzel bir ek gelir fırsatı olan özel ders vermek ile ayda 3000-4000 TL civarlarında kazançlar elde edebilirsiniz. 

5- Arabanızı Kiraya Vererek Para Kazanmak

Arabanızı işinizden dolayı çok fazla kullanamıyorsanız ve gereksiz vergiler ödüyorsanız çevrenizde bulunan rent a car şirketlerine giderek aracınızı komisyon karşılığında çalıştırmalarını isteyin. Eğer çalışacak olduğunuz rent a car şirketi güvenilirse ayda 1500-2000 liraya kadar oturduğunuz yerden gelir elde edebilirsiniz. Aracınızı kiraya verirken mağdur olmamak için tüm prosedürleri iyi bilmeli buna göre tüm şartları yerine getirmelisiniz. Arabayı kiraya vermek Türkiye’de para kazanmanın yolları arasında en kazançlı yöntemlerden bir tanesidir.

6-  Blog Açarak Para Kazanmak

Sermayesiz iş fikirleri arasında oldukça kazançlı bir yöntemde blog açarak para kazanmaktır. Yazmayı seven ve bu yazma işine sadık kalan biri iseniz 1 yıllık bir çalışmanın sonunda aylık 1500-2000 TL’ye varan oranlarda kazançlar elde edebilirsiniz. Blogunuzu ciddi bir ziyaretçi ile buluşturduktan sonra google reklamları ile para kazanabilir, tanıtım yazıları yayınlayabilir veya reklam alanlarını kiraya vererek gelir elde edebilirsiniz. 

7- Yaşlı Bakıcılığı Yaparak Para Kazanmak

Dünyada giderek artan yaşam süresi yeni bir iş kolunun ortaya çıkmasını sağlamıştır. Bunlardan bir tanesi de yaşlı bakıcılığıdır. Yaşlı bakıcılığı ile iş bulmak oldukça kolaydır. Özellikle büyük şehirlerde bu konuda hizmet veren birçok kurumsal firmanın bulunduğunu söyleyelim.

Yaşlı bakımı ile ne kadar para kazanabilirim diye soruyorsanız hemen söyleyelim. Günlük 200 Liraya varan ücretler ile gelir elde edebilirsiniz. Tabi yaşlılar ile uğraşmayı seven biri iseniz bu size çok cazip gelebilir. Aksi halde bu işe hiç bulaşmamanızı tavsiye ediyorum çünkü yaşlı bakımı biraz zahmetlidir.

8- Satış Ortaklığı İle Para Kazanmak

Satış ortaklığı ile para kazanmak blog açıp gelir elde etmeye çalışmaktan çok daha kolaydır. Blog açıp para kazanmak için binlerce kişiyi sitenize çekmeniz gerekliyken satış ortaklığı sisteminde sadece 100 kişi sitenizi ziyaret etse dahi müthiş gelirler elde edebilirsiniz. Satış ortaklığı sisteminde size verilen satış linki üzerinden satış yapmanız istenir. Ürünün ödemesinden tutunda kargolanmasına kadar hiçbir işlem ile uğraşmazsınız.  Satış ortaklığı yaparak ayda 10.000 TL kazanan arkadaşlarımın olduğunu sizlere gönül rahatlığı ile söyleyebilirim.

9- Editörlük Yaparak Para Kazanmak

Türkiye’de para kazanmanın yolları arasında en yeni mesleklerden bir tanesi de editörlüktür. İnternet sitelerinin ve blogların büyük bir artış göstermesi, bu alanda olan ciddi rekabetin oluşmasını sağlamıştır. Bu rekabette birçok site özgün ve akıcı yazı yazabilecek elemanlar aramaktadır.

Editörlük yapabilmek için yazmayı seven, araştıran ve sabırlı bir kişiliğe sahip olmanız gerekmektedir. Yazarlık konusunda kendinizi geliştirir iseniz çok büyük paralar kazanabilirsiniz. Forum sitelerine göz atarak editör arayan birçok kişinin olduğunu göreceksiniz.

10- Yemek Yaparak Para Kazanmak

Yemekleriniz dilden dile dolaşıyorsa çevrenizdeki insanların özel günlerine, doğum günlerine ve kutlamalarına yemek yaparak çok önemli gelirler elde edebilirsiniz. Kutlamalar için özel kurabiyeler yapabilir hatta doğum günlerine pasta yaparak güzel paralar kazanabilirsiniz. Yemek yaparak para kazanmak için öncelikle elinizin yemek yapmaya yatkın olması gerekir aksi halde bu yolla para kazanmanız hayal olacaktır. Uzun süre bozulmayacak yemekler yaparak internetten de satış yababilirsiniz. Ciddi bir talep ile karşılaşıp önemli gelirler elde ettiğinizde bu işe kendinizi adadığınızı göreceksiniz. 

Böylelikle Türkiye’de Para Kazanmanın Yolları neler olduğunu aktardık. İlerleyen yazılarımızda zengin olma yolları ile ilgili oldukça önemli tavsiyeler vermeye devam edeceğiz…

Kısa Yoldan Zengin Olmanın Püf Noktaları İçin Tıklayınız

Zengin Olmanın Yolları İçin Tıklayınız

Zengin Olmak İçin Okunacak Dua Tıklayınız

Nasıl Zengin Olurum Diyorsanız Tıklayınız

Zengin Olmanın En Basit Yolu İçin Tıklayınız

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz