Öztürk Yılmaz Alevimi? Öztürk Yılmaz Hakkında Önemli Bilgiler

Son zamanlarda CHP’den ihraç edilen Milletvekili olarak anılan Öztürk Yılmaz Kimdir? TBMM’de 26.dönem Milletvekilliğini sürdüren Yılmaz ile ilgili birçok bilinmeyeni dilimiz döndüğünce aktarmaya çalışacağız…

Öztürk Yılmaz Hakkında Önemli Bilgiler

19 Eylül 1970 tarihinde Ardahan’da doğmuştur. ODTÜ uluslararası ilişkiler mezunudur.

Baba adı Şerafettin Anne Adı ise Anahanım’dır.

1996 yılında Dışişleri Bakanlığına atanmış ve Balkanlar, AGİT, Orta Doğu, Orta Asya ve Kafkasya dairelerinde görev almıştır.

Yılmaz, Başbakanlık Dış işleri Başdanışmanlığında daire başkanlığı da yapmış önemli bir isimdir.

T.C. Bişkek Büyükelçiliği, Avrupa Birliği Daimi temsilciliği ve  T.C. Brezilya Büyükelçiliklerinde müsteşar olarak görev yapmıştır.

T.C. Musul Başkonsolosluğu ve T.C Tacikistan Büyükelçiliği görevlerini de yürütmüştür.

CHP’de dış ilişkilerden sorumlu genel başkan yardımcılığı dahi yapmıştır.

20 Kasım 2018 tarihi itibari ile CHP’den ihraç edilmiştir.

Ezanın Türkçe Okunması Gerektiğini Savunmuştur!

Öztürk Yılmaz alevimi her daim merak edilmiştir ancak Alevi olduğuna daire bir tespit yapılması şu anlık mümkün görünmemektedir. Öztürk Yılmaz nereli diye soranlara Ardahanlı’dır yanıtını verebiliriz.

11 Haziran 2014 tarihinde Mısır Başkonsolosluğuna İŞİD tarafından yapılan baskın sonucunda kaçırılan Yılmaz, tam 101 gün rehin tutulmuş. Recep Tayyip Erdoğan’ın yoğun uğraşları sonucunda serbest bırakılmıştır.

Evli ve 3 çocuk babası olan Yılmaz, oldukça iyi bir derecede Rusça ve İngilizce bilmektedir. Yılmaz Alevimi sorusuna net yanıt veremeyeceğiz bu ismi tanıyanların yapmış olduğu açıklamalar neticesinde bu soru ile alakalı cümleler kurmak daha doğru olacaktır.

Ardahanlı Olmasının Vermiş Olduğu Güçle Milletvekili Seçildi!

Öztürk Yılmaz nereli ve Öztürk Yılmaz alevimi soruları özellikle Türkçe Ezan çıkışı yapmasının ardından fazlası ile merak edilmiştir. 25 Kasım 2018 tarihi itibari ile CHP’den ihraç edilmesi de merak edilen şahsiyetler arasında olmasına neden olmuştur.

Kariyerine bakıldığında oldukça önemli görevlerde bulunmuş olan bu ismin nasıl bu statülere ulaşabildiği her daim merak edilmiştir. Hırslı bir kişilik olarak öne çıkan Yılmaz, ilerleyen zamanlarda ya bağımsız bir milletvekili olarak yoluna devam edecek yada başka bir partinin içinde yer alacaktır.

Sizlerinde Öztürk Yılmaz Alevi mi? ve Öztürk Yılmaz Nereli? soruları ile alakalı görüş ve düşüncelerini bekliyoruz. Yorumlar aracılığı ile içeriğimize katkıda bulunabilirsiniz. İlerleyen yazılarımızda bu isim ile ilgili daha kapsamlı bir içerik ile karşınıza çıkacağız.

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz