Dövmeci Olmak için Yapılması Gerekenler

Son 5 yılın en popüler meslek gruplarından bir tanesi olan dövmecilik ile ilgili bilgiler aktaracağım. Dövmeci olmak için yapılması gerekenler, dövmeci olmak için ne okunmalı ve en önemlisi de dövmeciler ne kadar kazanır hepsi bu yazımda…

Dövmeci Olmak için Yapılması Gerekenler

Özellikle yaz aylarının en popüler meslek gruplarından bir tanesi olan dövmecilik birçok gencin hayallerini süsleyen bir meslek dalı olarak ön plana çıkmaktadır. Ancak ülkemizde ve İslam dininde dövmeciliğin çok iyi anılmaması mesleğin en kötü yanlarından bir tanesidir.

Tüm bu olumsuzluklara rağmen kısa bir sürede ciddi kazançlar elde edilebilmesine olanak tanıyan bir meslek olması dövmeciliği gittikçe popülerleşen bir meslek yapmıştır. Lafı çok dallandırıp budaklandırmadan dövmeci olmak için yapılması gerekenler neler olduğuna değinelim.

Dövmeci olmak için yapılması gerekenler arasında ilk olarak kalfalık ve ustalık sınavlarına girmek vardır. Tabi bu sınava girmeden önce bir ustanın yanında çalışmanız gerekir. Uzun bir süre çalıştıktan sonra da ustanın referansı ile derneğe üye olmak ve daha sonra ustalık ve kalfalık sınavlarına girip başarılı olmanız gerekmektedir. 

Bir Dövme Dükkanı Açmak İçin Maliyet ise yaklaşık olarak 20 bin TL civarlarındadır. Bir dövmecinin günlük çalışma süresi de 10-12 saat arasındadır.

Dövmeci Olmak İçin Ne Okunmalı?

Dövmeci olmak için yapılması gerekenler sorgulanırken sorulan sorulardan bir tanesi de dövmeci olmak için ne okunmalı? sorusudur. Dövmeci olmak için herhangi bir okul okunmasına gerek yoktur.

Ancak bilindiği gibi dövmecilikte el yeteneği oldukça önemlidir. Güzel sanatlar fakültesini okumak el becerinizi geliştirmek için size önemli katkılar sağlayacaktır. Siz yinede dövmeci olmak için ne okunmalı diye sorarsanız yakın zamanda dövmecilik ile ilgili çıraklık okulu açılacağı konuşulmaktadır. Bu okulu okuyarak da dövmecilik mesleğini başarılı bir şekilde icra edebilirsiniz. 

Dövme sanatçısı olmak için resim yeteneğinizin olması gerektiğini unutmayın. Bu yeteneğinizi geliştirmek için özel kurslara gidebilirsiniz ancak bu kursların saatlik ücretlerinin de kabarık olduğunu unutmayın.

Dövmeciler Ne Kadar Kazanır?

Dövmeciler ne kadar kazanır? sorusu tamamen ucu açık bir sorudur. Çünkü hiçbir dövmecinin sabit bir kazancı bulunmamaktadır. Her dövmeci müşterisine göre bir fiyat belirlemektedir.

Ortalama olarak özellikle yaz aylarında bir dövmecinin kazancının 10 Bin TL civarlarında olduğu da bilinmektedir. Kış aylarında işleri oldukça düşen dövmeciler özellikle instagram paylaşımları ile müşteri portföyünü genişletmeye çalışmaktadırlar.

Kısaca özetlemem gerekirse;  dövmeciler ne kadar kazanır? sorusu ucu açıktır. Kimi dövmeci 2 bin lira kazanırken kimi dövmeci de aylık 50 bin TL kazanabilmektedir. Bu tamamen kişinin kendi markasını oluşturup oluşturamaması ile alakalı bir durumdur. 

Böylelikle dövmeci olmak için yapılması gerekenler ile ilgili bilgiler aktarmaya çalıştım. Sizlerinde dövmeciler ne kadar kazanır ve dövmeci olmak için ne okunmalı gibi kısaca dövmeci olmak için yapılması gerekenler ile ilgili görüş ve düşüncelerini bekliyorum…

Mutlaka Oku >>> Diploma Gerektirmeyen Meslekler

Mutlak Oku > > > Dövme Dükkanı Açmak İçin Gerekenler

Mutlaka Oku >>> Dövmeciler Ne Kadar Kazanır?

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz