Zengin Olmanın Yolları Sakıp Sabancı’dan Müthiş Tavsiyeler

Zengin Olmanın Yolları Sakıp Sabancı’dan Müthiş Tavsiyeler başlıklı bu yazımızda sizlere Türkiye’nin gelmiş geçmiş en dürüst, en efendi zenginlerinden biri olan merhum Sakıp Sabancı’dan önemli tavsiyeleri aktaracağız. İşte Zengin Olma Yolları….

Zengin Olmanın Yolları Sakıp Sabancı’dan Müthiş Tavsiyeler

1- Eşini iyi seçemeyen, işini de iyi seçemez

Zengin olmanın en önemli kurallarından bir tanesi de eşinizi iyi seçmek gelmektedir. Çünkü bütün hayatınızı geçireceğiniz insan ile hayat görüşleriniz maddi ve manevi uyuşmuyorsa asla zengin olamazsınız hatta maddi ve manevi yönden ciddi olumsuz durumlar ile karşılaşabilirsiniz.

2- Başkasından, özellikle politikacıdan medet, ummayın

Başkasından medet ummamayı öğrenmek hayattaki en önemli gayeniz olmalıdır. Zengin olmanın yolları Sakıp Sabancı tavsiyeleri arasında bu madde bence oldukça önemli çünkü bir insan başkasından medet umduğu anda kendi çabası ile yapabileceklerini de yapamayacak bir hale gelir.

3- Adil olun. Her işte, her konuda, her fırsatta ve herkese karşı adil olun

Adil olmak iş hayatında başarının en temel yapı taşlarından biridir. Adil olmayı başarır iseniz zengin olmak sizin için daha da kolaylaşacaktır.

4- Ayaklarız her zaman yere bassın. Hiçbir zaman havalarda dolaşmayın. Kendinizi kimseden üstün görmeyin

Zengin olmanın yolları Sakıp Sabancı tavsiyeleri arasında yer alan ayaklarınız her zaman yere sağlam bassın sözü başarılarınız karşısında böbürlenmemek ve kibir taşımamak gerektiğini ifade etmektedir.

5- Hiçbir işi ”Kıyısından Köşesinden Tutmayın”. Yapacağız iş ne ise, küçümsemeden ona sahip çıkın

Yapacak olduğunuz her ne iş varsa en iyi şekilde yapmaya çalışın. Bu şekilde her daim tercih edilebilir olur ve zengin olmanın kapılarını sonuna kadar açmış olursunuz.

6- Aç gözlü olmayın. ”Allah’ıma Şükür” demesini bilin

Aç gözlü olmamak aza şükür etmek zengin olmanın yolları Sakıp Sabancı tavsiyeleri arasında yer almaktadır. Her zaman şükretmesini bilin.

7- Hiç ölmeyecek gibi çalışın. Yarın ölecekmiş gibi hazırlıklı olun

Bu hayatta huzurun ve maddi zenginliğin kilit anahtarıdır. Hiç ölmeyecek gibi çalışmak ve yarın ölecekmiş gibi hazırlıklı olmak. Eğer hayat felsefesini bu maddemiz üzerine inşa ederseniz inanın çok başarılı ve zengin olursunuz.

8- Dostluğa ve arkadaşlığa önem verin

Dostluğa ve arkadaşlığa önem vermek paranın araç olarak kullanılması büyük bir önem taşımaktadır. Bu şekilde dünya üzerinde mükemmel bir maddi zenginlik elde edeceğinizden ve olası olumsuz durumlardan dost ve arkadaşlarınız sayesinde kurtulabileceğinizi unutmamalısınız.

9- Karınıza ve çocuklarınıza vakit ayırın. Ne kadar yoğun programınız olursa olsun, Karınıza ve çocuklarınıza zaman ayırmalısınız. Bu bir zorunluluk değil bir zevktir

Zenginliğinizin uzum ömürlü ve kalıcı olmasını istiyorsanız bu zengin olmanın yolları Sakıp Sabancı tavsiyesini hayatınıza uygulamanız büyük bir önem arz etmektedir.

10- İşbirliği yapacağız insanları, birlikte çalışacağız kişileri ve ortaklarınızı seçerken dikkatli olun

Bu madde de oldukça kilit bir noktadır. iş yapacağınız insanlar sizin başarınızı ve zengin olup olamama durumunu doğrudan etkileyen insanlardır. Çalışacak olduğunuz insanları seçerken seçici olmaya özen gösterin.

Zengin Olmanın Yolları Forum Tavsiyeleri İçin Tıklayınız

Zengin Olmanın Yolları Uzman TV Tavsiyeleri İçin Tıklayınız

Zengin Olmanın Yolları Ekşi Sözlük Tavsiyeleri İçin Tıklayınız

Zengin Olmak İçin Ne Yapmalı Tıklayınız

Zengin Olma Yolları Sözlük Tavsiyeleri İçin Tıklayınız

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz