Son Bir Yılın Dibindeki Hisseler 2021 Güncel Analiz!

Merhabalar arkadaşlar güncel bir analiz ile sizlerin karşınızdayım. Bugün ki kapanışı da baz alarak Son bir yılın Dibindeki hisseler ile ilgili bilgi vermek istiyorum. Özellikle kısa ve orta vadeli düşünen kişiler için bu uyuyan hisseler önemli bir veri olacaktır…

 

Borsada geçmiş verilere bakarak yatırım gerçekleştirmek çok önemlidir. Bir şirketin geçmişine bakmadan yatırım gerçekleştirmek sıkıntılı durumlar yaratabilir. Sizlere fayda sağlaması amacı ile dibe en yakın hisseler 2021 yılı güncel analizimi paylaşacağım.

Burada açıklamış olduğum Son bir yılın Dibindeki hisseler ile ilgili ufak analizler yaparak içeriğimi tamamlayacağım. Sonuna kadar takip etmenizde yarar görüyorum. Uyuyan hisseler ile ilgili detaylara geçmeden önce içeriğimi beğenerek bana destek olabileceğinizi hatırlatmak istiyorum…

Son Bir Yılın Dibindeki Hisseler Detaylı Bilgiler!

 

Burada yer vermiş olduğum yorum ve görüşlerimin bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımadığını belirtmek istiyorum. Yatırım danışmanlığı kapsamında bir hizmet almak istiyorsanız SPK tarafından onay almış olan kurumları tercih etmeniz en mantıklı tercih olacaktır…

Dibe En Yakın Hisseler 2021 Güncel Veriler!

1-QNB Finans Finansal Kiralama A.Ş. (QNBFL)

Son bir yılın Dibindeki hisseler listesinin zirvesinde QNB Finans Finansal Kiralama bulunmaktadır. Bugün ki kapanış dahil son 1 senede %44 değer kaybeden hisse senedi özellikle 1 senedir hisseyi elinde tutan yatırımcısını üzmüştür. Burada şunu belirtmek istiyorum QNBFL hisse senedi son 3 senede yatırımcısına %3000 para kazandırmıştır. 

2-Metro Yatırım Ortaklığı A.Ş. (MTRYO)

1 senedir yatırımcısını üzen hisse senetleri listesinde ikinci sırada Metro Yatırım Ortaklığı gelmektedir. 1 sene içerisinde %35 değer kaybı yaşayan hisse senedinin beklenen çıkışı bir türlü gerçekleştiremediği görülmektedir. 2020 yılı ocak ayına 7 TL değer ile giriş yapmasına rağmen hızlı düşüş gösteren hisse senedinin ne zaman yükseliş trendine gireceği merak konusu olmuştur. MTRYO hisse senedinin son 3 senedir de sadece %6’lık bir değer artışı gerçekleştirdiğini belirtelim.

 

3-İhlas Ev Aletleri İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (IHEVA)

Uyuyan hisseler listemin üçüncü sırasında IHEVA bulunmaktadır. Son bir yılın Dibindeki hisseler arasında yer alan hissenin %34’lük değer kaybı yatırımcısını hayal kırıklığına uğratmıştır. Son 3 senelik grafik baz alındığında %265 değer kazanan hisse senedinin günümüz itibari ile çok fazla stabil gittiğini belirtmek istiyorum. Yabancı oranı sadece 1,84 TL olan hissenin yükseliş trendini ne zaman başlatabileceği ile ilgili uzmanlarda net yanıtlar vermekten kaçınmaktadır.

4-Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. (VAKBN)

%27’lik değer kaybı ile Son bir yılın Dibindeki hisseler listesinde yer alan VAKBN hisse senedinin uzun vadeli düşünen yatırımcısını ciddi bir şekilde üzdüğünü rahatlıkla söyleyebilirim. Son 1 yıllık grafiğinin yanı sıra son 3 yıllık fiyat grafiğini incelediğimde %32’lik bir değer kaybı yaşattığı rahatlıkla görülmektedir. Son 10 yıllık fiyat grafiğinde çok fazla dalgalanma görülen hisse senedinin ne zaman yükseliş başlatacağı merak edilmektedir.

5-Tukaş Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (TUKAS)

Bu listede olduğuna şaşıracağınız TUKAS, son 1 sene de %26’lık bir değer kaybı yaşatmıştır. Dibe en yakın hisseler 2021 yılı verileri göz önüne alındığında uzun vadeli düşünen yatırımcısını hayal kırıklığına uğratan hissenin özellikle gıda hisselerinin epey yol aldığı bu dönemde değer artışı yaşamaması çok şaşırtıcı gözükmektedir. Hissenin son 3 senede %312’lik güzel bir kazanç bıraktığını da söylemeden geçmeyelim.

 

6-Akbank T.A.Ş (AKBNK)

Sağlam temellere dayanan bankacılık sektörüne rağmen son 1 senede en fazla zarar yaşatan hisseler bankacılık hisseleri olmuştur. Son bir yılın dibindeki hisseler arasında yer alan Akbank’ın güçlü teknolojik altyapısına rağmen bu durumda olması fazlası ile şaşırtmaktadır. Son 1 senede %20, son 3 senede ise %15’lik bir değer kaybı yaşayan hissenin normalleşme sürecinden sonra hızlı bir artış göstermesi beklenmektedir.

7-TAV Havalimanları Holding (TAVHL)

Normalleşme sürecine geçildikten sonra en hızlı şekilde yükseleceği tahmin edilen hisse senetleri arasında yer alan Tav havalimanları hisse senedi %19’luk değer kaybı ile son bir yılın dibindeki hisseler arasında yer almıştır. 2020 ocak ayına 28 TL’lerden giriş yapan hisse senedinin pandemi nedeni ile 13 TL’lere kadar düştüğünü belirtelim. Şirket normalleşme sürecinde hızlı aksiyonlar alırsa bu listeden kolaylıkla çıkabilecektir. 

8-Türkiye Halk Bankası (HALKB)

Uyuyan hisseler listesinin sekizinci sırasında Türkiye halk bankası hisse senedi bulunmaktadır. Amerika’da görülen davadan dolayı bir türlü yükselemeyen hisse senedinin hızlı bir şekilde değer kaybı yaşadığını belirtelim. Yabancı yatırımcı oranı %7’lerde gezinen hisse senedinin 1 yıllık değer kaybı %18’dir. Hissenin son 3 yıllık değer kaybı ise %44’dür. Uzun vadeli yatırımcı bu önemli hisse senedinde halen bir potansiyelin olduğunu düşünmektedir.

 

9-Türkiye Garanti Bankası (GARAN)

Son bir yılın Dibindeki hisseler listesinde yine bir bankacılık hissesi bulunmaktadır. %17’lik değer kaybı nedeni ile bu listede yer alan garanti bankası ülkemizde en fazla müşterisi bulunan ikinci banka olması ilerleyen zamanlarda düşüş trendinden rahatlıkla kurtulabileceğine dair bir izlenim uyandırmaktadır. Ancak beklenen yükselişin bir türlü gerçekleşmemesi özellikle uzun vadeli düşünen yatırımcıları kara kara düşündürmektedir. 

10-Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (RYGYO)

Yatırımcısına son 3 senede %330 kazandıran Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı 1 senedir %14 değer kaybı yaşatarak özellikle son dönemlerde hisseye yatırım gerçekleştiren kişileri düşündürmektedir. 2020 şubat ayında 12 TL’leri zorlarken bir anda değer kaybeden hissenin ne zaman düşüş trendini kıracağı merak edilmektedir. Yabancı oranı %3,65 olan hissenin eski günlerine dönebileceği özellikle uzun vadeli yatırımcıları tarafından tahmin edilmektedir.

11-Türk Hava Yolları AO (THYAO)

 

Borsamızda kime sorarsanız sorun beklentilerin hep uzağında kalmış bir hisse senedi olarak rahatlıkla gösterilebilecek olan Türk Hava Yolları hisse senedi uyuyan hisseler arasında on birinci sırada yer almaktadır. Beklentileri uzun zamandır karşılayamayan hisse senedinin son 1 yıllık değer kaybı %12’dir. Son 3 yılda da %12’lik bir değer kaybı yaşayan hissenin normalleşme döneminde nasıl bir seyir izleyeceği merak konusu olmaktadır. Hacimli bir hisse olmasına rağmen bir türü ilerlemeyen hisse senedinde beklentiler uzun bir süre de yatay bir seyir olmaktadır.

12-Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. (TUPRS)

Gerçek bir hayal kırıklığı yaratan hisse senetlerinin başında gelen Tüpraş, dibe en yakın hisseler listemin sonuncu sırasında yer almaktadır. %11’lik değer kaybı nedeni ile bu listede yer alan Türkiye petrol rafinerileri hisse senedinin son 3 senede %15 oranında uzun vadeli yatırımcısına kazanç sağladığını belirtelim. Ülkemizde bulunan enflasyonu göz önüne aldığımızda 3 senedeki bu artışta pek tatmin edici olmamıştır. Tüpraş ile ilgili beklentiler özellikle Akdeniz’deki sorunların çözülmesi halinde hızlı bir şekilde yükseliş trendine gireceğidir…

Uyuyan hisseler İle İlgili Yorum ve Görüşlerinizi Bekliyorum!

Görüldüğü üzere özellikle banka hisseleri ve havacılık sektörü hisseleri son 1 senede ciddi kayıplar yaşamıştır. Pandemi dönemini atlatmamız halinde Dibe en yakın hisseler 2021 listesinde yer alan birçok hissenin bu kategoriden çıkabileceğini düşünüyorum. Son 1 yılın dibindeki hisseler ile ilgili analizler yaparak yatırım tercihlerinizi belirleyebilirsiniz. Uyuyan hisseler ile ilgili sizlerin de görüşlerini merakla bekliyorum…

Mutlaka Oku: Bizzat Kullandığım Günlük Para Kazanma Siteleri!

Mutlaka Oku: 10 Yıldır Düzenli Temettü Veren Hisseler 33 Adet!

Mutlaka Oku: Havayolu Hisseleri Ne Durumda?

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz