Bim Hisse Senedi İçin Çarpıcı 6 Detay!

Yıllık cirosu göz önüne alındığında ülkemizin en büyük perakende mağazası olan Bim, borsamızın en güvenilir şirketlerinden bir tanesi konumundadır. Bim hisse senedi son 1 senelik süreçte hızlı bir şekilde yükselmesi özellikle küçük yatırımcıların bir hayli ilgisini çekmiştir…

50.000’i aşan çalışan sayısına sahip olarak perakende sektörünün dev firması olmayı başaran Bim hisse senedi ile ilgili bilinmesi gerekenleri bu içeriğimde açıklamaya çalışacağım. İçeriğimi sonuna kadar takip ederek bu hisse ile ilgili kendi öngörülerinize dayanarak bir yatırım stratejisi belirleyebilirsiniz.

Bimas hisse senedi için burada yer vermiş olduğum yorum ve görüşlerimin bir tavsiyesi niteliği taşımadığını belirtmek istiyorum. Ayrıca her zaman hatırlatmış olduğum gibi içeriğimi beğenerek bana destek olabileceğinizi hatırlatmak istiyorum. İşte Bim hisse senedi için bilinmesi gerekenler…

Bim Hisse Senedi İçin Bilinmesi Gerekenler!

1- Hissenin Son 1 Yıllık Değişimi %47’dir!

Son kapanış verilerini dikkate alarak Bimas hisse senedi son 1 senede %47’lik bir değer kazanmıştır. Pandemi sürecinden en sağlam şekilde çıkan hisseler arasında yer almayı başaran Bimas, 1 sene önce 100.000 TL yatıran yatırımcısına 47.000 TL’lik bir getiri sağlamıştır. 

2-Bim Hisse Senedi 10 Yıl Boyunca Düzenli Olarak Temettü Ödemesi Gerçekleştirmiştir!

Bimas temettü ödemesini son 10 yıldır aralıksız bir şekilde gerçekleştirmektedir. Temettü emekliliği amacı ile hisse senetlerine yatırım yapmayı düşünenler için Bim hisse senedinin iyi bir tercih olabileceği uzmanlar tarafından dillendirilmektedir. %3,38’lik temettü verimine sahip olan hissenin önümüzdeki yıllarda da düzenli temettü ödeme politikasını değiştirmeyeceği tahmin edilmektedir.

3-Hisse 2010 Yılında 16.80 Kuruş Seviyelerindeydi!

Borsamızda uzun vadeli düşünce yapısına sahip olunması gerektiğine en güzel örneklerden bir tanesi Bimas hisse senedidir. 2010 yılında sadece 16.80 kuruş seviyelerinden işlem gören hisse günümüzde 74 TL seviyesinden işlem görerek uzun vadeci yatırımcısına güzel kazançlar bırakmıştır. 2010 yılında bim hisse senedi için 100.000 TL’lik bir yatırım gerçekleştirseydiniz ve bugüne kadar korumayı başarsaydınız paranız şuanda tam tamına 440.476 TL olurdu…

4-Hissenin 52 Günlük Ortalaması 71.02 TL Seviyelerindedir!

Bim hisse grafik incelemesi yapmak isteyenler mutlaka 20 ve 52 günlük ortalamalara göz gezdirmelidirler. Bu ortalamalara bakarak hissenin özellikle kısa ve orta vadede nasıl bir seyir izleyebileceğini öngörebilirsiniz. Bu önemli hissenin 20 günlük ortalaması 74.69 TL iken 52 günlük ortalaması 71.02 TL’dir. Bu ortalamalara bakarak hissenin son dönemlerde düşüş trendinde olduğunu söyleyebiliriz.

5-Hissenin F/K Değeri Çok Fazla Yükselmiştir!

Bim hisse senedi F/K değerine göz attığımda bu oranın 21 seviyelerinde olduğunu görmekteyim. Bir hissenin F/K değerinin yatırım yapılabilir sinyali verebilmesi için 15’in altında olması gerektiği uzman borsacılar tarafından belirtilmektedir. Önümüzdeki günlerde açıklanacak olan bilançoyu bekleyerek F/K değeri ile ilgili net bir tavır almanızı tavsiye ediyorum.

6-Şirketin Yabancı Yatırımcı Oranı Çok İyi Seviyelerdedir!

Bim hisse senedi ile ilgili olarak söylenebilecek en güzel şeylerin başında yüksek yabancı yatırımcı oranı gelmektedir. %65’lik yabancı yatırımcı oranına sahip olan hissenin gelecek yıllarda bu yabancı yatırımcı oranını daha  da fazla artırması beklenmektedir.

Bim Hisse Haberleri Yakından Takip Edilmelidir!

Bimas temettü ödemeleri 8 ocakta yapılmıştır. Bim hisse senedi temettü beklentileri için açıklanan bilançoları iyi analiz etmenizi öneriyorum.  Bim hisse haberleri yakından takip edilerek hisse ile ilgili öngörülerinizi kuvvetlendirebilirsiniz.  Son olarak Bim hisseleri neden düşüyor gibi bir soru sormamanızı bunun bir yatırım danışmanlığı kapsamında sayılabileceği için cevaplandıramayacağımı belirtmek istiyorum….

Mutlaka Oku: 200 Lirayı Nasıl Katlarım?

Mutlaka Oku: TSKB Hisse Senedi: 1 Yıllık Değişim %56!

Mutlaka Oku: RTALB Hisse Neden Düştü?

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz