Mutfak Alışverişinde Tasarruf Etmek İçin 7 Altın Tüyo !

Tasarruf yapmak isteyenler ilk olarak işe mutfak masraflarını kısmakla başlar. Bu nedenle sizlere mutfakta tasarruf yöntemleri adı altında mutfak alışverişinde tasarruf etmek için 7 altın tüyo vereceğiz. Mutfakta tasarruf nasıl yapabilirim ve ve hesaplı mutfak alışverişi için yapılması gerekenler bu yazımızda…

Mutfak Alışverişinde Tasarruf Etmek İçin 7 Altın Tüyo !

Mutfak Alışverişinde Tasarruf Etmek İçin 7 Altın Tüyo !

1-Markete Haftanın Sadece 1 Günü Gidin !

Markete haftanın sadece 1 günü gidin. Liste yaparak ihtiyaçlarınızı bilerek gitmeniz haftada sadece 1 kere markete uğramanızı sağlayacaktır. Mutfak alışverişinde tasarruf etmek için bu kural altın değerindedir.

2- Mevsiminde Olan Ürünleri Satın Alın !

Bildiğiniz gibi mevsimi dışında raflara konulan her şey pahalıdır. Bu nedenle mevsimlik ürünleri tercih etmeniz mutfak alışverişinde tasarruf etmek için yeterli olacaktır. Örneğin kışın domates satın almak size pahalıya mal olacakken yazın aynı ürünü tercih etmek çok daha hesaplı bir hal alacaktır.

3-Market İndirimlerini Mutlaka Takip Edin !

Market indirimlerini mutlaka takip edin. Ayrıca marketlerin kartlarından edinmeniz mutfakta tasarruf yöntemleri arasında işinize en fazla yarayacak maddedir. Mutfakta tasarruf nasıl yapabilirim diye soruyorsanız mutlaka market indirimlerini takip edin ve marketlerin promosyon kartlarından edinin.

4- Protein Değeri Yüksek Besinleri Satın Alın !

Etin özellikle ülkemizde ne kadar pahalı olduğunu söylememize gerek yok sanırım. Pahalı etin yerine protein değeri yüksek olan baklagillerin tüketilmesi hem sağlığınız hem de cebiniz için oldukça yararlı olacaktır.

5-Market Markalarını Tercih Edin !

Ulusal markalar her daim pahalıdır. Bu nedenle daha uygun olan market markalarını tüketmeniz mutfak alışverişinde tasarruf etmeniz için oldukça yararlı olacaktır. Birçok perakende alışveriş merkezi kendi markalarını üreterek bu konuda tüketiciye fazlası ile yardımcı olmaktadır. Emin olun ulusal markalar ile market markaları arasında hiçbir fark yok.

6-Toptan Alın !

Yıllardır gıda tasarrufu nasıl yapılır sorusunun karşılığı olarak verilen cevaptır toptan almak veya toptan pişirmek. Bu nedenle mutfakta tasarruf yöntemleri içerisinde yer alan bu maddemiz üzerinde fazla durmamıza gerek yok ama mutlaka en azından temel ihtiyaç ürünlerini (şeker, un, tuz, çay gibi) toptan alın.

7- Market Alışverişine Tok Gidin !

Yapılan birçok araştırma alışverişe aç gidenin tok gidenden çok daha fazla alışveriş yaptığını göstermiştir. Mutfakta tasarruf etmenin yolları arasında bence en kilit madde bu maddemizdir. Buna dikkat ettiğiniz takdirde market harcamalarınızın %15 e kadar azalış gösterdiğini göreceksiniz…

 

mutfakta tasarruf yöntemleri ile ilgili daha fazla bilgi için tıklayınız..

Elektrikten sudan ve paradan tasarruf yapmak için tıklayınız

Evde Tasarruf Etmenin 45 Yolu İçin Tıklayınız

Böylelikle mutfak alışverişinde tasarruf ile ilgili siz değerli okurlarımıza 7 tane önemli madde aktardık. Mutfakta tasarruf yöntemleri ile alakalı benzersiz tavsiyeler için bizleri takibi bırakmayın. Evde tasarruf etmenin pratik yolu ve gıda tasarrufu nasıl yapılır çok daha kapsamlı yazılara ilerleyen günlerde sitemizden ulaşabilirsiniz.

Sizde para biriktirme yolları ile veya hesaplı mutfak alışverişi ile alakalı görüşlerinizi bizlere mutlaka aktarınız. Yorumlarınızı bekliyoruz…

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz