Garanti Hisse Senedi İçin 5 Önemli Detay!

Ülkemizin en fazla müşteri sayısına sahip bankaları arasında yer alan Garanti Bankası, borsamızın en fazla işlem gören hisseleri arasında yer almaktadır. 1946 yılında Ankara’da kurulan bu önemli banka son zamanlardaki yurtdışı ortaklıkları ile ciddi bir büyüme potansiyeline sahiptir. Garanti hisse senedi ile ilgili yoğun bir araştırmanın yapılmasının asıl sebebi de bu büyüme potansiyelidir…

Garanti Hisse Senedi Hakkında Önemli Detaylar!

1- Bankanın Kuvvetli Vadesiz Mevduat Hesabı Büyümesini Tetikliyor!

Garanti hisse senedi ile ilgili olarak büyüme potansiyelinin görülmesinin en önemli sebebi bankanın güçlü bir  mevduat hesabına sahip olmasıdır. Bu mevduat hesaplarını oldukça başarılı bir şekilde yönetmeyi başaran garanti bankası, önümüzdeki senelere en hızlı büyüyen Türk Bankası olarak öne çıkacaktır. Bankanın teknolojik gelişmelere ciddi bir yatırım gerçekleştirdiğini de hatırlatalım…

2-Küçük İşletmelere En Fazla Krediyi Garanti Bankası Vermektedir!

Kobilere desteği ile öne çıkan Garanti Bankası, perakende alanında en fazla kredi sunan banka olarak öne çıkmaktadır. Garanti hisse senetleri ile ilgili yatırım düşüncesinde olanlar bu tür detaylara güvenerek de yatırım yapmaktadırlar.

3-Son Açıklanan Bilançoda Önemli Bir Kar Açıklanmıştır!

Net karını 6 milyar 68 milyon 244 Bin olarak açıklayan bu önemli bankanın Sermayesi ise 4 milyar 99 milyon TL’dir. Bu veriler göz önüne alındığında garanti hisse senetleri ile ilgili birçok aracı kurum getiri potansiyeli beklentilerini %30’lara kadar çıkarmıştır. 

4- Garanti Hisse Senedi Yabancı Oranı %60’dır!

Garanti Hisse Senetleri ile ilgili olarak yatırımcının gözünün korkmamasının en önemli sebebi yabancı oranıdır. Tam %60’lık bir yabancı payına sahip olan bu önemli banka bu sayede hissenin diğer banka hisselerine nazaran çok fazla oynaklık göstermesinin önüne geçmektedir. Unutmayın borsamızda yabancı oranının fazla olduğu hisseler uzun vadede ciddi bir büyüme gerçekleştirir.

5-Hissenin 52 Günlük Ortalaması 8,08 TL’dir!

Bir hisse senedine yatırım gerçekleştirmek isteyen kişilerin bakması gereken en önemli verilerin başında 20 ve 52 günlük ortalamalar gelmektedir. Garanti hisse senetleri için 20 günlük ortalama 8,04 TL iken 52 günlük ortalaması 8,08 TL olmuştur. Bu verilere bakarak garanti hisse senedi için kademeli veya toplu alışlar gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceğinize karar verebilirsiniz.

Garanti hisse senetleri için en son 2018 yılında temettü ödemesi gerçekleştirilmiştir. Garanti hisse yorum incelemesi yaptığımda yatırımcılarının %80’inin uzun vadeli düşünenlerden oluştuğunu görmekteyim. Garanti hisse forum sitelerine göz atarak yatırımcılarının hisse ile beklentilerini görebilirsiniz.

Garanti hisse grafik incelemesi için aracı kurumların sitelerine göz atmanızı tavsiye ediyorum. Garanti hisse analiz çalışmaları içinde profesyonel kurumlardan destek alabilirsiniz. Garanti hisse senedi ile ilgili olarak sizlerinde yorum ve görüşlerini almak istiyorum…

Mutlaka Oku: Kardemir Hisse Senedi Hakkında İnce Detaylar!

Mutlaka Oku: Fener Hisse Senedi İle İlgili Bilmeniz Gerekenler!

Mutlaka Oku: Pegasus Hisse Senedi İçin Kritik Bilgiler!

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz