5 Sene Biriktirilecek, Borçsuz, Yükselecek Borsa Hisseleri

Arkadaşlar selamlar. Son zamanlarda finansal bilançosu kuvvetli, küçük sermayeli şirketler ile ilgili araştırma gerçekleştiriyorum. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde büyük sermayeli hisselere nazaran oldukça iyi bir şekilde değer kazanacağını düşündüğüm Yükselecek Borsa Hisseleri seçtim ve sizlerle paylaşmak istedim…

Burada yer vermiş olduğum şirketlerin özellikle faaliyet göstermiş oldukları sektörleri çok beğendim. Finansal altyapıları da mevcut büyüklüklerini dikkate aldığımda güven verdiğini söyleyebilirim. Henüz gidilecek çok yolları olan bu şirketlerin gelecek bilançolarının iyi bir şekilde takip edilmesi gerekmekte.

Borçlanmalarında da anormal durumlar yaşanmayan bu şirketler bana büyük sermayeye sahip, finansal durumu güçlü olan şirketler kadar güven verdiler. Tabi bu şirketlerden tam anlamıyla emin olmak için gelecek 3 veya 4 bilançoyu beklemekte yarar görüyorum…

Yükselecek Borsa Hisseleri

Burada yükselecek borsa hisseleri olarak açıkladığım şirketleri takip etmem amacıyla ufak alımlar gerçekleştireceğim. Emin olmadığım şirketlere bütün sermayem ile kesinlikle girmem. Sizde kendi araştırmalarınızı ve incelemenizi yapıp, bir hissede emin olduğunuzda yatırım gerçekleştirin, aksi takdirde beklemediğiniz kayıplar ile karşı karşıya kalırsınız.

Yükselecek Borsa Hisseleri olarak nitelendirdiğim şirketlerin piyasa değerleri düşük, örnek olması ve sizlerinde benzer hisseleri bulabilmeniz amacıyla hisseleri paylaşıyorum. Bu şirketlerin satışlarına, döviz pozisyonlarına ve borçluluk durumlarına kısaca değineceğim.

Yükselecek Borsa Hisseleri ile ilgili detaylara geçmeden önce kemik kitlemden bu önemli içeriğe 500 beğeni atmasını rica edeceğim. Destekleriniz ile daha kaliteli içerikler üretmeye devam edeceğim. Burada paylaştığım hisselerden beğendiklerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz…

İşte Yükselecek Borsa Hisseleri

5 Sene Biriktirilecek, Borçsuz, Yükselecek Borsa Hisseleri

1-Ege Seramik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (EGSER)

Seramik sektörünün önemli oyuncularından bir tanesi olan Ege Seramik, 1972 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren ve 1992 yılından bu yana da halka arz olmuş bir şirkettir. Son 10 senede ciddi getiriler kazandıran bu önemli hissenin önümüzdeki 5 yıllık süreçte de yatırımcısını sevindireceğini öngörüyorum.

Son çeyrekte %308 artışla 50 Milyon TL net kar ve %84 büyüme ile 257 Milyon TL satış geliri elde ettiğini açıklayan şirketin 136 Milyon TL döviz fazla pozisyonu ve kasasında 35 Milyon TL nakdi bulunmakta. Bu güçlü finansal yapı şirketin kaliteli bir şekilde yönetildiğini net bir şekilde göstermektedir.,

Yabancı yatırımcı oranı %5 olan şirket 2011 yılından bu yana da temettü dağıtma başarısı göstermekte. %67’lik güzel bir ihracat oranına sahip olan şirket son dönemde özkaynaklarını da %6 oranında artırdı. Özsermaye karlılığı %43, yıllık net kar marjı ise %21 olan Ege seramik önümüzdeki dönemlerde güçlü finansal durumunu artırması halinde önemli bir yol kat edecektir.

Mutlaka Oku: Para Biriktirme Yolları

2-Gediz Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. (GEDZA)

Finansal durumunu çok beğendiğim Gediz Ambalaj hisse senedi Yükselecek Borsa Hisseleri arasında önemli bir konumda yer almakta. Üretilen ürün gamı sayesinde sektöründe rakibi bulunmayan şirket finansal durumunu giderek güçlendirmeyi başarmaktadır.

Son çeyrekte %94 artışla 8 Milyon TL net kar ve %77 büyüme ile 30 Milyon TL satış geliri elde eden şirket, 65 Milyon TL döviz fazla pozisyona ve 53 Milyon TL nakde sahiptir. Kasasındaki bu nakit miktarına istinaden herhangi bir net borca sahip olmadığını söyleyebilirim.

%35 ihraca oranına sahip olan Gediz Ambalaj son dönemde %7.3 oranında özkaynak artışı yaşadı. %39 özsermaye karlılığına ve %31 yıllık net kar marjına sahip olan şirket 2018 ve 2021 yıllarında bedelsiz sermaye artırım kararı alarak yatırımcısını sevindirmiştir.

3-Orge Enerji Elektrik Taahhüt A.Ş. (ORGE)

Yükselecek Borsa Hisseleri arasında yer alan Orge, çok önemli projelerin altına imzasını atmaktadır. 55 yıllık tecrübeye sahip olan şirket, özellikle inşaat alanında yapmış olduğu projeler ile sektöründe önemli bir konuma ulaşmıştır.

Açıklanan bilançoda net kar da %67 artış kaydedilerek 17 Milyon TL net kar ve %79 büyüme ile 76 Milyon TL satış geliri elde edildiği açıklandı. 24 Milyon TL döviz fazla pozisyona sahip olan şirketin kasasında 19 Milyon TL nakdi bulunmakta.

Özsermaye karlılığı %26, yıllık net kar marjı ise %30 olan Orge Enerji şirketinin son 3 çeyrekteki özkaynak artışı %10 oldu. Yabancı yatırımcı oranı %8 olan şirket 2018 ve 2021 yıllarında bedelsiz sermaye artırım kararları alarak yatırımcısının yüzünü güldürmüştür.

Mutlaka Oku: Son 5 Yılda Dolar Bazlı En Çok Kazandıran Hisseler

4-Bantaş Bandırma Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BNTAS)

Yükselecek Borsa Hisseleri arasında yer verdiğim Bantaş Ambalaj, son dönemlerde güçlü finansal yapısı ile dikkat çekmekte. Düşük bir piyasa değerine sahip olan şirketin üretmiş olduğu ürünleri baz aldığımızda sektöründe güçlü bir rakibi olmaması büyüme potansiyeline sahip olması için fazlası ile yeterli…

Son açıkladığı bilançoda %198 artışla 13 Milyon TL net kar ve %45 büyüme ile 51 Milyon TL satış geliri elde edildiği belirtildi. 61 Milyon TL döviz fazla pozis”yona sahip olan şirketin kasasında 73 Milyon TL nakdi bulunmakta. Kasadaki bu paraya istinaden şirketin net borca sahip olmadığı söylenebilir.

Özsermaye karlılığı %21, yıllık net kar marjı ise %22 olan şirketin ihracat oranı %13 ve özkaynak artış oranı ise %20 gibi müthiş bir seviyededir. Yabancı yatırımcı oranı %3 olan Bantaş şirketinin yakın zamanda açıklayacak olduğu bilançoları yakın takibimde olacak…

5-Alkim Kağıt San. ve Tic. A.Ş. (ALKA)

Üretmiş olduğu ürünlere talebin gelecek yıllarda da azalmayacağını düşündüğüm Alka hisse senedi bana göre Yükselecek Borsa Hisseleri arasında potansiyel olarak en güçlülerinden. Son 10 yılda yatırımcısına önemli getiriler kazandıran şirketin önümüzdeki 5 senelik süreçte de önemli getiriler kazandırabileceğini düşünüyorum.

Şirket son çeyrekte %54 azalışla 11 Milyon TL net kar ve %29 büyüme ile 143 Milyon TL satış geliri elde ettiğini açıkladı. 55 Milyon TL döviz fazla pozisyonu bulunan Alkim Kağıt şirketinin kasasında 9 Milyon TL nakdi bulunmakta.

%6 ihracat oranına sahip olan Alka hisse özsermaye karlılığı %40, yıllık net kar marjı ise %16. Son dönemde özkaynaklarında bir değişim yaşanmayan şirketin yabancı yatırımcısı da bulunmamakta. Hissenin şuan ki temettü verimliliği %6.30…

6-Fade Gıda Yatırım Sanayi Ticaret A.Ş (FADE)

Kurutulmuş domates üretimi ve satışı gerçekleştiren Fade Gıda aynı zamanda fide faaliyetlerinde de bulunmakta. Sahip olduğu üretim mekanizmasına sahip şirket sayısı oldukça az olmasından dolayı Fade hisse senedini Yükselecek Borsa Hisseleri arasında görüyorum.

Son çeyrekte %132 artışla 6 Milyon TL net kar açıklayan şirket %87 büyüme ile 21 Milyon TL’lik satış geliri elde etti. 5 Milyon TL döviz fazla pozisyona sahip Fade Gıda, borcunu %100 oranında azaltarak 71 Bin TL seviyesine geriletmeyi başardı.

%35 gibi önemli bir ihracat oranına sahip olan şirket %4.5’luk özkaynak artışı yaşadı. Özsermaye karlılığı %17, yıllık net kar marjı ise %49 olan şirketin yabancı yatırımcısı bulunmamakta. Bu önemli şirketin gelecek 4 bilanço dönemini yakın markaja alarak bir yatırım kararı alıp almayacağıma karar vereceğim…

Mutlaka Oku: Genç Yaşta Zengin Olmak

7-E-Data Teknoloji Pazarlama (EDATA)

Finansal durumunu beğendiğim yeni halka arz olmuş şirketlerden bir tanesi olan E-data, bana göre Yükselecek Borsa Hisseleri arasında yer almakta. Önümüzdeki 5 sene içerisinde ciddi bir yükseliş beklediğim şirket, teknoloji sektörüne yeni bir soluk kazandırdı.

Son açıklanan bilançoda %16 artışla 2.75 Milyon TL net kar ve %88 büyüme ile 30 Milyon TL satış geliri elde edildiği belirtildi. 42 Milyon TL döviz fazla pozisyona sahip şirketin kasasında 25 Milyon TL nakdi bulunuyor. Hissenin F/K ve PD/DD değerinin çok fazla yükseldiğini de belirtmeden geçemeyeceğim…

Sadece %4 ihracat oranına sahip olan E-data, %39 özsermaye karlılığına ve %13 yıllık net kar marjına sahip. Bu önemli şirket hissesinin yükselişe geçmesi için PD/DD değerini ve F/K oranını mutlaka düşürmesi gerekiyor. Bilançoda istikrarlı bir net karın olması da kritik bir öneme sahip….

Yükselecek Borsa Hisseleri İle İlgili Görüşlerim!

Ege Seramik ve Bntas hisselerinden beklentim çok yüksek. Bu şirketlerin üretim kapasiteleri ve ihracat rakamları beni fazlası ile tatmin etti. Kademeli alımlar gerçekleştirerek şirketlerdeki lot sayımı artıracağım ancak tabiki bilançoları da yakından takip edeceğim.

E-data hisse senedindeki cari değerlerin çok yüksek olduğunu düşündüğümden dolayı tereddütlerim oldu. Bu hisse için alım yapmayarak bilançoyu bekleyeceğim. Fade hissesindeki son zamanlardaki düşüşü bir türlü anlamadım ancak şirketin yüksek bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyorum.

Yükselecek Borsa Hisseleri için yatırım yaparken kendi analizlerinizi de hesaba katmayı unutmayın. Benim bu listede favori iki şirketim var ancak diğer şirketler için tam anlamıyla emin olamadım. Bekleyip görmekte yarar olduğunu düşünüyorum.

Yükselecek Borsa Hisseleri İçin Yorum ve Görüşlerinizi Bekliyorum!

Böylelikle Yükselecek Borsa Hisseleri ile ilgili sizlere 7 şirket hissesi aktardım. Sizlerinde Yükselecek Borsa Hisseleri ile ilgili yorum ve görüşlerinizi bekliyorum. İçeriğimi beğenmeyi unutmayınız. Söylediklerim kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir…

Mutlaka Oku: Yeni Başlayanlar İçin Borsa

Mutlaka Oku: Türkiye’de Temettü Emeklisi Olanlar

Mutlaka Oku: Borsacı Dede Hisseleri

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz