Fitness Eğitmeni Olmak İçin Yapılması Gerekenler

Spor yapmanın insan vücuduna katkıları anlaşıldıkça giderek önemi artan meslek gruplarından bir tanesi olan fitness eğitmenliği ile ilgili bilgiler aktaracak olduğum bu içeriğimde, fitness eğitmeni olmak için ne yapmak gerekir? Fitness eğitmeni maaşları ne kadar? ve Fitness antrenörlük belgesi nasıl alınır? gibi soruların cevaplarını aktarmaya çalışacağım…

Fitness Eğitmeni Olmak İçin Yapılması Gerekenler

Fitness Eğitmeni Olmak İçin Yapılması Gerekenler

Fitnes antrenörü, fitness salonlarında kişinin fiziksel yapısını göz önüne alarak belli bir program doğrultusunda daha verimli bir vücuda sahip olması için yol gösteren nitelikli elemanlara denmektedir.

Fitness eğitmeni olmak için herhangi bir lisans programı okumanıza gerek yoktur. Lise mezunu olmanız Fitness antrenörlüğü yapmak için yeterli olmaktadır. Ancak fitness eğitmeni olmak için lisans programı okumak fitness eğitmeni maaşları üzerinde doğrudan etkiye sahiptir.

Fitness eğitmeni olmak için lisans programı okuyan kişiler iş başvurularında daha tercih edilebilir bir konumda yer almaktadırlar. Fitness eğitmeni olmak için Vucut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu tarafından uygulanan sınavları başarı ile geçmek gerekmektedir. 2 haftalık verilen kurs sonucunda fitness eğitmeni olabilirsiniz.

Fitness Antrenörlük Belgesi Nasıl Alınır?

Fitness Eğitmeni Olmak İçin Yapılması Gerekenler

Fitness antrenörlük belgesi nasıl alınır? sorusuna yukarıda da değinmiş olduğum gibi Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu tarafından yapılan 2 haftalık kursu başarı ile tamamlamanız halinde antrenör belgesi almaya hak kazanabilirsiniz. 2.Kademe Antrenör belgesi ile spor salonu açma yetkisine sahip olursunuz.

Aynı zamanda Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’ndan yani BESYO’dan da mezun olan kişiler fitness eğitmeni olmak için gerekli şartları taşımış olurlar. Fitness antrenörlük belgesi nasıl alınır? sorusunu milli sporcular sorar ise herhangi bir şart gerektirmediğini söyleyebilirim.

Fitness antrenörlük belgesi için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir. Bu belgeyi almaya hak kazananlar genellikle özel sektörde çok rahat bir şekilde iş bulmaktadırlar. Fitness eğitmenliği konusunda kendi markasını oluşturan kişiler uzun yıllar ekmek yiyebilecekleri bir meslek sahibi olmuş olurlar.

Fitness Eğitmeni Maaşları Ne Kadar?

Fitness Eğitmeni Olmak İçin Yapılması Gerekenler

Yukarıda belirtmiş olduğum gibi Fitness eğitmeni olmak için çok teferruatlı şartlar gerekmemektedir. Bu nedenle hızlı bir şekilde fitness antrenörü olmak isteyen insanlar türemektedir ve çok kolay bir şekilde bu mesleğe adım atabilmektedir.

Fitness eğitmeni maaşları da bu kadar kolay bir şekilde başlangıç yapıldığından dolayı çokta iç açıcı değildir. Başlangıçta asgari ücretlere kadar düşen fitness eğitmeni maaşları tamamen kendi markanızı yaratıp yaratmadığınıza bağlı olarak değişkenlikler göstermektedir.

Kısaca fitness eğitmeni maaşları tamamen kişinin kendisini geliştirip geliştirmemesine bağlıdır. Asgari ücret ile hayatını idame ettiren de bulunmakta 10.00 hatta 15.000 TL aylık gelire sahip fitness antrenörleri de bulunmaktadır.

MUTLAKA OKU > > DİPLOMA GEREKTİRMEYEN MESLEKLER

Sizlerinde fitness antrenörlük belgesi nasıl alınır? Fitness eğitmeni maaşları ne kadar? ve Fitness eğitmeni olmak için gerekli şartlar nedir? soruları ile alakalı görüş ve düşüncelerini bekliyorum.

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz