Tekfen Hisse Senedi İçin Önemli 7 Detay! (Sonuna Kadar İzle)

Ülkemizin en önemli şirketlerinden bir tanesi olan Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş. nin hisse senetleri ile ilgili olarak burada önemli detaylar paylaşacağım. Tekfen Hisse senedi ile ilgili olarak burada yer vermiş olduğum görüşlerin bir yatırım tavsiyesi olarak algılanmaması gerektiğini hatırlatmak istiyorum. Burada yer alan bilgiler doğrultusunda hisse ile ilgili olarak öngörü kabiliyetinizi geliştirebilirsiniz…

 

Tekfen Hisse senedi son zamanlarda borsamızın en hacimli hisse senetleri arasında yer almaktadır. Özellikle küçük yatırımcıların büyük bir ilgi gösterdiği TKFEN Hisse senedi ile ilgili olarak gelecekte beklentilerin çok fazla olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Tekfen hisse senedi için önemli detaylara geçmeden önce her zaman hatırlatmış olduğum gibi içeriğimi beğenerek bana desteklerinizi iletebileceğinizi hatırlatmak istiyorum. İşte Tekfen Holding hisse senedi ile ilgili bilinmesi gerekenler…

Tekfen Hisse Senedi İçin Önemli Detaylar!

 

1- Tekfen Hisse Senedi Son 1 Yılda %15 Değer Kaybı Yaşamıştır!

Genellikle bu maddede hisse senetlerinin son 1 yıldaki artışlarına yer verirdim ancak Tekfen Hisse Senedi için bu durum söz konusu olmadı. Son 1 sene içerisinde yatırımcısını üzen Tekfen, %15’lik bir değer kaybı yaşayarak hayal kırıklığı yaşatmıştır. Bundan 1 yıl önce bu önemli hisseye 100.000 TL para yatırsaydınız paranız ne yazık ki 85.000 TL’ye düşerdi…

2-Tekfen Hissesi Son 10 Yılda Yatırımcısına Güzel Bir Kazanç Bırakmıştır!

Tekfen hisse senedi grafiği ile ilgili olarak inceleme yaptığımda hissenin son 1 sene içerisinde yatırımcısını üzmesine rağmen son 10 yılda önemli bir getiri sağladığını görmekteyim. Bu durum aslında borsamızda 1 yıllık uzun vadeli yatırımcı olmak yerine en az 10 yıllık bir yatırım stratejisi belirlenmesi gerektiğini gözler önüne sermektedir. 2010 yılında 4.95 TL seviyelerinden işlem gören TKFEN Hisse senedi için 100.000 TL’lik bir yatırım yapsaydınız paranız şuanda tam tamına 337.000 TL olurdu. Bu getirinin Dolar ve Altın getirisi ile kıyaslama yapıldığında pek tatmin edilebilecek bir getiri olmadığını da çok iyi biliyorum.

3-Hissenin F/K Oranı Çok Yüksektir!

130 Milyon TL kar açıklayan Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş.’nin hisse senetlerinin F/K oranı çok yüksektir. Bu denli yüksek bir F/K oranı hisseye yatırım yaparken iki kere düşünülmesi gerektiğini gözler önüne sermektedir. Bilindiği gibi borsa uzmanları F/K oranı 15’i geçmeyen şirketlere yatırım yapmanın çok daha mantıklı olduğunu belirtmektedirler.

 

4-Hisse Senedinin Yabancı Yatırımcı Oranı %19’dur!

Tekfen Hisse senedi için yabancı yatırımcı sayısına göz attığımda Borsa ortalamamızın üzerinde bir yabancı yatırımcı sayısına sahip olduğunu görmekteyim. %19 gibi ortalamanın üzerinde bir yabancı yatırımcı sayısına sahip olan TKFEN Hisse senedi bu sayede gelecekte büyüme beklentilerini korumakta hem de hissede manipülatif hareketlerin yaşanmasının önüne geçmektedir. Şirketin yurtdışı bağlantılarının oldukça iyi olması yabancı yatırımcı sayısını artırmıştır.

5-Şirketin 833 Milyon TL NET BORCU Bulunmaktadır!

Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş. son açıklamış olduğu bilançoda 833 Milyon TL’lik yüksek bir borç açıklamıştır. Ukrayna’dan Azerbaycan’a, Irak’tan Yemen’e kadar inşaat ve mühendislik projeleri alan bu önemli şirketin var olan bu borcunu önümüzdeki süreçte ciddi bir şekilde azaltabileceği öngörülmektedir.

6-Hissenin 52 Günlük Ortalaması 15.03 TL’dir!

TKFEN hisse senedi için kısa ve orta vadeli yatırım yapma düşüncesinde iseniz 20 ve 52 günlük ortalamaları iyi bir şekilde takip etmelisiniz. Bu önemli hissenin 20 günlük ortalaması 15.68 TL iken, 52 günlük ortalaması ise 15.03 TL’dir. 16.69 TL seviyelerinden işlem gören hisseye son 1 ay içerisinde yatırım yapan kişilerin önemli bir kazanç elde ettiklerini bu ortalamalara bakarak söyleyebiliriz. 

 

7-Tekfen Hisse Senedi Düzenli Bir Şekilde Temettü Ödemesi Yapmaktadır!

Bu önemli hissenin düzenli bir şekilde temettü ödemesi gerçekleştirmesi ülkemiz borsasına yatırım gerçekleştiren kişileri cezbeden en önemli detaydır. Temettü emekliliği için borsamıza yatırım yapmak isteyenlerin bu hisseyi yakın takibe alması önemli bir aksiyon olabilir. Şirket hemen hemen her sene temettü dağıtmıştır.

TKFEN Hisse senedi İçin Yorumlarınızı Bekliyorum!

Böylelikle TKFEN hisse senedi ile ilgili olarak 7 önemli detay aktardım. Tekfen hisse senedi neden düşüyor? veya Tekfen hedef Fiyat 2021 beklentisi nedir? gibi sorular sormamanızı rica ediyorum. Tekfen hisse Forum araştırmaları yaparak bu önemli hisse ile ilgili olarak öngörülerde bulunabilirsiniz…

Mutlaka Oku: Akçansa Hisse Senedi Hakkında 6 Önemli Detay!

Mutlaka Oku: Otokar Hisse Senedi İçin 7 Kritik Bilgi!

Mutlaka Oku: Yeni İş Kuracaklara Fikirler 2021 Tavsiyeleri

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz