Ereğli Hisse Senedi Hakkında 7 Bilgi!

Türkiye’nin en büyük yassı demir üreticisi olan Erdemir, bu yönü ile ülkemizin en önemli ihracat oyuncularından bir tanesi olmuştur. 1960 yılında devlet eliyle kurulan bu önemli şirket 2006 yılında Oyak’a devredilerek özelleştirilmiştir. Şirketin bu tarihten sonra finansal anlamda yükselişe geçmesinden dolayı Ereğli Hisse Senedi Borsa’da ciddi bir talep ile karşılaşmıştır…

Ereğli Hisse Senedi İle İlgili Bilinmesi Gerekenler!

1- Erdemir Hisse Senedi Son 10 Yıllık Süreçte Hızlı Bir Büyüme Gerçekleşmiştir!

2010 yılının başlarında 2.50 TL seviyelerinden işlem gören Ereğli Demir Çelik Hisse senedi günümüzde 8,48 TL’den işlem görmektedir. 2010 yılında bu önemli hisseye yatırım gerçekleştiren bir kişinin şuanda parası 340.000 TL olurdu. 2018 yılında 12 TL seviyelerini dahi zorlayan bu önemli hisse son 2 yıllık süreçte düşüş eğilimi göstermiştir.

2-Konut Satışları Arttıkça Ereğli Demir Çelik Hisse Senedi Yükselişe Geçmektedir!

Son zamanlardaki yükselişini konut kredilerinin oldukça uygun olması ve bunla bağlantılı olarak da konut satışlarının artmasına borçlu olan Ereğli Hisse Senedi için aracı kurumlar yatırımcılarını yükseliş beklentisi içerisine sokmuştur. Önümüzdeki 3 aylık süreçte konut satışlarının artması beklendiği için hissenin 2018 yılındaki değerine erişebileceği tahmin edilmektedir.

3- Ereğli Demir Çelik Hisse Senedi Son 3 Yıllık Temettü Geliri Oranı Ortalaması 7.43 TL’dir!

Ereğli Hisse senedi temettü verimliliği ile dikkat çeken bir hissedir. Son 3 yıllık temettü geliri oranı 7,43 TL olan bu önemli hissenin son 5 yıllık süreçte yatırımcılarına düzenli bir şekilde ödeme yaptığı görülmektedir. Ereğli hisse analiz çalışması gerçekleştirildiğinde gelecek yıllarda da önemli bir kar elde edileceği ve bu nedenle Ereğli Demir Çelik Hisse Senedi temettü dağıtmaya devam edeceği beklenmektedir.

4-Ereğli Demir Çelik Hisse Senedi F/K Oranı 11,33’dür!

Ereğli hissesi ne olur? sorusu ile alakalı bir araştırma içerisine koyulan yatırımcıların ilk bakması gereken değerlerden bir tanesi F/K oranıdır. Birçok aracı kurum F/K değeri 10’u geçmeyen hisse senetlerine yatırım yapılmasının riski azalttığını belirtmektedir. Ereğli hissesinin 11,33’lük F/K oranı yatırım yaparken iki kere düşünülmesi gereken bir hisse olduğunu göstermektedir.

5-Hissenin 52 Günlük Ortalaması 8,18 TL’dir!

Erdemir hisse senedi ile ilgili kademeli alış gerçekleştirmek isteyenler hissenin 52 ve 20 günlük ortalamalarına bakmaktadırlar. Bu önemli hissenin 52 günlük ortalaması 8,18 TL iken 20 günlük ortalaması ise 8,44 TL’dir. Bu ortalamalara bakarak hisseye yatırım kararlarınızı gözden geçirebilirsiniz.

6- Ereğli Demir Çelik Hisse Senedi Ciddi Bir Yabancı Yatırımcıya Sahiptir!

Bu önemli hisse senedine %62 gibi oldukça yüksek bir oranda yabancı yatırımcı ilgi göstermiştir. Yabancı yatırımcıların borsamızdaki en fazla ilgi gösterdiği hisseler arasında yer alan Erdemir Hissesi bu yönü ile spekülatif hareketlerin en az yaşanabileceği hisse olarak ön plana çıkmaktadır.

7- Son Açıklanan Bilançoda Önemli Bir Kar Açıklanmıştır!

Dünya’nın son dönemlerde ciddi bir ekonomik kriz ile boğuşmasına rağmen bu önemli hisse senedi son açıklanan bilançosunda önemli bir kar açıklamıştır. 300 Milyon TL kar açıklayan şirketin ikinci dönemde bu karlılığını daha fazla artıracağı tahmin edilmektedir…

Böylelikle Ereğli Demir Çelik Hisse Senedi  ile ilgili 7 önemli bilgi aktardım. Sizlerinde bu önemli hisse senedi ile ilgili gelecek beklentilerini almak istiyorum. İçeriğimi beğenerek bana destek olabileceğinizi unutmayınız…

Mutlaka Oku: EKGYO hisse senedi ile ilgili 6 Detay!

Mutlaka Oku: İş Bankası C Hisse Senedi İle İlgili 8 Bilgi!

Mutlaka Oku: Halkbank Hisse Senedi İçin 6 Kritik Detay!

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz