İşyeri Açmak İstiyorum Ne Açabilirim? İş Yeri Açma Fikirleri!

İşyeri Açmak İstiyorum Ne Açabilirim? sorusunun cevabını arıyorsanız doğru yerdesiniz. Sizlere burada oldukça önemli iş yeri açma fikirleri vereceğim. Yer vermiş olduğum bu bilgiler doğrultusunda aklınızda bir takım fikirlerin oluşacağını tahmin ediyorum…

İşyeri Açmak İstiyorum Ne Açabilirim?

İşyeri Açmak İstiyorum Ne Açabilirim? İş Yeri Açma Fikirleri!

İşyeri Açmak İstiyorum Ne Açabilirim? sorusunu sormadan önce kendinize bir takım sorular yöneltmelisiniz. Bu sorulara verecek olduğunuz cevaplar sizin için iş yeri açmanın mantıklı olup olmadığını belirleyecek en önemli etkenlerdir. Bu soruları kısaca şu şekilde açıklamak istiyorum…

1-Tecrübeniz Var Mı?

İşyeri Açmak İstiyorum Ne Açabilirim? sorusunu soran kişilerin öncelikle belli bir tecrübeye sahip olması gerekir. Aksi takdirde çok büyük risk alınmış olur. Mümkünse daha öncesinden işçi olarak çalışmış olduğunuz alanda iş yeri açma fikirleri düşünmelisiniz.

2-Sermayeniz Var Mı?

Bana dükkan açmak istiyorum sermayem yok diye gelenlere kesinlikle bir işletme açmalarını tavsiye etmiyorum. Zaten bir dükkan açmak ve o dükkanın kar ettirecek kadar satış yapmasının beklenmesi en büyük stresi doğurmaktadır.

Bunların üzerine bir de kredi ödeme gününün gelmesi sizi büyük bir strese sokacak ve bu durum gerçek potansiyelinizi yansıtmanızında önüne geçecektir. 

Mutlaka Oku: 10 Adet Az Sermaye İle Yapılabilecek İşler!

3-Doğru Lokasyon Buldunuz Mu?

Mahalle arasında ne dükkanı açılır? gibi bir soru ile sık sık karşılaşıyorum. Burada öncelikle şunu belirtmek istiyorum; mahalle arasında bir dükkan açmak her zaman bir risktir. Ara mahallelerde açacak olduğunuz dükkan için ciddi reklam gideri yapmanız gerekir.

Mutlaka insanların geçiş güzergahında olan bir yerde dükkan açmanızı öneriyorum. 

4-Nitelikli Personel Seçebilecek Misiniz?

Bana işyeri açmak istiyorum ne açabilirim? sorusunu soran kişilerin öncelikle nitelikli personel seçebilmekte başarılı olup olmadıklarını sorgulamalarını öneriyorum. Birçok dükkan sahibi çok fazla eleman değiştirdiği için gerçek potansiyelini hiçbir zaman yakalayamaz.

İş yapmış olduğunuz alanda tecrübeli, diksiyonu düzgün ve çalışmayı seven bir eleman bulduğunuz takdirde o elemanı kaybetmemeniz için ekstra çaba sarf etmenizi öneriyorum. Çünkü günümüzde gerçekten nitelikli eleman bulma hususunda ciddi sıkıntılar vardır. 

5-Reklam Bütçesi Ayırabilecek Misiniz?

İş yeri açma fikirleri ile ilgili araştırma yapan kişilerin mutlaka reklam gideri yapabilecek kadar bir parayı kenarda ayırdıktan sonra iş yeri açmaya karar vermesi gerekir. Reklam, dükkanınıza daha fazla kişinin gelmesini sağlayacak ve dükkanınızın kar etme sürecini hızlandırmasına büyük katkı sağlayacaktır.

Mutlaka Oku: Günde 100 Lira Para Kazanmak İsteyenler Buraya!

6- Farklı Düşünceler Üretebilme Kabiliyetiniz Var Mı?

Çok büyük ihtimalle açacak olduğunuz iş yerinin faaliyet gösterdiği alanlarda rakipleriniz olacaktır. Rakiplerinizden sıyrılıp girişimcilik yolculuğunda gerçek başarıyı yakalamak için ise mutlaka farklı düşünme kabiliyetine sahip olmalısınız.

Rakiplerinizden farklı bir şey yapmadığınız sürece ayakta kalmanız imkansızdır.

7- Çabuk Pes Ediyor Musunuz?

Sabırsız ve çabuk pes eden bir kişiliğe sahipseniz işyeri açmak istiyorum ne açabilirim? sorusu ile ilgili bir araştırma yapmaktan uzak durmanızı, işçi olarak hayatınızı devam ettirmenizi tavsiye ediyorum. Çünkü girişimcilik çok çalışmayı ve her olumsuz durum karşısında ayakta durma zorunluluğunu gerektirir.

Bu özelliklere sahip değilseniz girişimcilik maceralarına girmemenizi öneriyorum.

Mutlaka Oku: 18 Garanti Para Kazandıran İşler!

Dükkan Açmak İstiyorum 2020 De Ne Yapılabilir?

1- Temizlik Şirketi Açın!

Ne Dükkanı Açabilirim 2020 de? sorusunu soran kişilere temizlik şirketi açmalarını öneriyorum. Günümüzde kadınlarında iş hayatına atılması ile temizliğe vakit ayırılamamaktadır. Gün geçtikçe artan talebe yetişemeyen temizlik firmaları çoğu zaman gelen talepleri reddetmektedir.

2020 yılı itibari basit bir ev temizliği işinin 150 TL’den başlaması kar marjının ne denli yüksek olduğunu göstermektedir. Başlangıçta eşiniz dostunuz ile bu işi yaparak işe başlayabilirsiniz. Daha sonrasında temizlik hususunda gerekli donanımlara sahip personelleri işe alarak güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

2-Diyet Lokantası Açın!

Diyet lokantası açma iş fikri dükkan açmak istiyorum 2020 yılında ne iş yapabilirim? sorusunu soranlara şiddetle tavsiye ettiğim iş yeri açma fikirleri arasında yer almaktadır. Günümüzde her 2 kişiden 1’inin ciddi kilo problemi yaşadığı düşünüldüğünde özellikle çalışan kesimin olduğu lokasyonlarda açacak olduğunuz diyet lokantasının iş yapmaması için hiçbir sebep kalmayacaktır. 

3-Tesettür Giyim Mağazası Açın!

Dükkan açmak istiyorum sizce hangi işi yapmak kazançlı olur? sorusunun cevabını arayanlara tesettür giyim mağazası açmalarını tavsiye ediyorum. Tesettürlü bayanların giderek giyimlerine eskisinden çok daha fazla dikkat etmesi bu sektörü ciddi bir şekilde geliştirmiştir. 

Kar marjı oldukça yüksek olan bu iş fikrinde önemli olan kaliteli bir toptancı bulmaktır. Lokasyonunuzu doğru belirlediğiniz takdirde tesettür giyim işinden başarısız olmanız olanaksız olacaktır. Denemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

Mutlaka Oku: Sermayesiz İş Kurmak İsteyenlere 4 Tavsiye!

4-Halı Yıkama Dükkanı Açın!

Halı yıkama işi 2020 yılı itibari ile yapılması gereken en önemli iş yeri açma fikirleri arasında yer almaktadır. Temizlik işinde de değinmiş olduğum gibi insanların bu tarz işlere ayırabilecek vakti kalmamıştır. 

Ev hanımları dahi evde halı yıkamanın mantıksız olduğunu anlamışlardır. İşyeri açmak istiyorum ne açabilirim? diyorsanız düşünmeden doğru bir lokasyon seçerek ufak bir sermaye ile halı yıkama işini yapmanızı öneriyorum. 

5-Gündüz Bakım Evi Açın!

Gündüz bakım evi de bir nevi iş yeridir. Günümüzde ekonomik koşulların giderek zorlaşması nedeni ile bayanların çalışmak zorunda kalması gündüz bakım evlerine ihtiyacı doğurmuştur. Eskisi gibi anneanneleri ve babaanneler torunlarına bakmıyorlar. Bunu fırsata çevirerek oldukça yüksek kar marjına sahip olan gündüz bakım evi açabilirsiniz.

Mutlaka Oku: Zengin Olmak İstiyorsan Bu Tavsiyelere Kulak As!

6-Spor Salonu Açın!

Mahalle arasında ne dükkanı açılır? sorusunu soran kişilere önerebileceğim iş fikri spor salonu işletmeciliğidir. İnsanlar kilo sorunları ile boğuşmak için diyetisyenlerden önce spor salonlarına yönelmektedir. 

Günümüzde birçok insan sırf sosyalleşebilmek için de spor salonlarına gitmektedirler. Bulunduğunuz lokasyonda çok fazla rakibiniz yoksa, online ortamda kaliteli bir şekilde reklamınızı yaparak bu işte başarıyı yakalayabilirsiniz.

7-Ekmek Arası Satan Dükkan Satın!

Ekmeğin arasına koyulmayacak bir yemek çeşidi bulunmamaktadır. Sadece tostçu veya dönerci dükkanı açmak yerine menünüzü zenginleştirerek günün herhangi bir saatinde yenebilecek ekmek arası ürünler satabilirsiniz. 

İnsanların yoğun bir şekilde geçtiği lokasyonlarda ekmek arası satış dükkanı açmanız halinde işçi olarak kazanmış olduğunuz paradan çok daha fazlasını kazanabileceğinizi rahatlıkla söylemek istiyorum. Dükkan açmak istiyorum sermayem yok diyenler ufak bir sermaye ile bu işi rahatlıkla yürütebilirler.

Mutlaka Oku: Okumadan Yapılabilecek İşler 32 Tavsiye!

Dükkan Açmak İstiyorum Neler Gerekli?

Dükkan açmak istiyorum nelere gerekli? sorusunu soran kişilere kısaca bu içeriğimi özetlemek gerekirse; öncelikle sabırlı, girişken ve çalışkan bir kişiliğe sahip olmanız gerektiğini aksi takdirde başarılı olma şansınızın oldukça düşük olduğunu belirtmek istiyorum. 

Bu kişilik özelliklerine sahipseniz borç almadan yeterli sermayeniz var ise dükkan açma işine girişmenizi öneriyorum. Hiçbir zaman kredi ile iş yeri açma girişiminde bulunmamanızı öneriyorum. Borcun yüklemiş olduğu stres girişimcilik potansiyelinizi yeterli derecede yansıtamamanıza neden olacaktır…

Mutlaka Oku: İş Hayatında Başarılı Olmanın Yolları

Mutlaka Oku: Kısa Yoldan Para Kazanmak İçin Hangi İşleri Yapmak Gerekir?

Mutlaka Oku: Bir Anda Zengin Olmak İçin Yapılması Gerekenler!

Böylelikle işyeri açmak istiyorum ne açabilirim? sorusunu soran kişilere önemli bilgiler aktarmaya çalıştım. Sizlerinde işyeri açmak istiyorum ne açabilirim? Dükkan açmak istiyorum sermayem yok ne iş yapabilirim? ve mahalle arasında ne dükkanı açılır? sorusunu soran kişilere tavsiye ve görüşleri var ise yorumlar aracılığı ile belirtmenizi rica ediyorum…

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz