Para Kazanma Fikirleri Ekşi Sözlük Yazarlarından 20 Tavsiye

Merhabalar arkadaşlar sizlere bu içeriğimde başlıktanda görmüş olduğunuz gibi Para Kazanma Fikirleri Ekşi Sözlük Yazarlarından tavsiyeler aktaracağım. Sizlerinde para kazanma fikirleri ile ilgili olarak aktarmak istediği görüş ve düşünceler var ise lütfen yorumlarda belirtiniz…

Para Kazanma Fikirleri Ekşi Sözlük Yazarlarından Tavsiyeler

1-Taksicilik!

Para Kazanma Fikirleri Ekşi Sözlük Yazarlarından Tavsiyelerim arasında ilk sırada taksi şoförlüğü gelmektedir. Günümüzde oldukça iyi bir kazanca sahip olan taksiciler UBER gibi bir platformun Türkiye’de faaliyet göstermemesi sayesinde büyük kazançlar elde etmektedirler.

2-Futbolculuk!

Çalışmadan para kazanmak eksi sözlük yazarlarından tavsiyeleri incelediğimizde ilk sırada futbolculuk yer almaktadır. Günümüzde çok büyük paralar kazanan futbolcuların kazanmış oldukları bu parayı hak ettiklerini bende düşünmüyorum. Ama bu yönde bir yeteneğiniz var ise futbolcu olmayı denemenizi tavsiye ediyorum.

3-Esnaflık!

Para Kazanma Fikirleri Ekşi Sözlük Yazarlarından Tavsiyelerim arasında 3. maddem esnaflıktır. Günümüzde okumanın hiçbir fayda vermediği düşünüldüğünde esnaflıktan para kazanmaya çalışmanın en mantıklı tercih olabileceğini rahatlıkla belirtmek istiyorum.

Mutlaka Oku: Yaşam Koçluğu Yaparak Para Kazanmak

4-Yazılımcılık!

Alternatif para kazanma yolları arasında da sayılabilen yazılımcılık mesleğinde de çok büyük kazançlar bulunmaktadır. Yapacak olduğunuz 1 programla 1 aylık geçiminizi rahatlıkla sağlayabileceğinizi belirtmek istiyorum.

5-Çevirmenlik!

Öğrenciyim para kazanmak istiyorum diyenler içinde ekşi sözlük yazarları tarafından tavsiye edilen çevirmenlik mesleğinde çok iyi kazançlar bulunduğunu söylemek istiyorum. Hali hazırda yabancı diliniz var ise bionluk, sadeceon ve armut.com gibi siteler aracılığı ile müşteri bulup önemli kazançlar elde edebilirsiniz.

6-Makale Yazarlığı!

Hali hazırda benimde yapmış olduğum makale yazarlığı, para kazanma fikirleri ekşi sözlük yazarlarından tavsiyelerim arasında 6. sırada yer almaktadır. Bu para kazanma yöntemini öğrenciyim para kazanmak istiyorum diyenlerde yapabilirler. Düşüncelerinizi yazıya dökebilme kabiliyetine sahipseniz ve birazda araştırmayı seviyorsanız makale yazarlığı yaparak güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

7- Fotoğrafçılık!

Özellikle 2 saatlik dış çekimlerden dünyanın parasını kaldıran fotoğrafçılık mesleğinde kendinizi geliştirmenizi tavsiye ediyorum. Alternatif para kazanma yolları arasında da sayabileceğim bu mesleği özellikle yazın icra etmeniz dahi çok önemli kazançların sahibi olmanızı sağlayacaktır.

8- Blog Sitesi Sahibi Olmak!

Blog sitesi açma para kazanma fikirleri ekşi sözlük yazarlarından oldukça önemli tavsiyeler arasında yer almaktadır. Sitenize ciddi bir trafik çekmeyi başararak adsense aracılığı ile güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Benim bir arkadaşım tek bir kod bilgisi dahi olmadan wordpress bir site açarak ayda 5 bin TL’ye varan güzel kazançlar elde etmektedir.

9- E-Kitap Çıkarmak!

Evden para kazanmak ekşi sözlük yazarlarından tavsiyeler arasında e kitap çıkarmak gelmektedir. Başkalarına yazdırmış olduğunuz kitabı özellikle amazonda satmaya çalışarak hatırı sayılır kazançlar elde edebilirsiniz.

10- Sosyal Medya Fenomenliği!

Son zamanların en popüler para kazama yöntemleri arasında yer alan Sosyal Medya Fenomenliği, para kazanma fikirleri ekşi sözlük yazarlarının şiddetle tavsiye ettiği en kazançlı yöntem olarak görülmektedir. Bu işten para kazanmak için özgün bir kişiliğe sahip olmanız en gerekli şartlar arasında yer almaktadır.

Mutlaka Oku: En Çok Para Kazandıran 10 Sektör!

11-Stok Fotoğrafçılığı!

Ortaokulda para kazanma tavsiyelerim arasında da saymış olduğum bir para kazanma fikri olan stok fotoğrafçılığında bir akıllı telefonunuzun olması yeterlidir. Çekmiş olduğunuz resimleri stok fotoğraf satış sitelerine yükleyerek tahmin ettiğinizden çok daha fazla güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

12-Youtuberlık!

Youtuberlık günümüzde yapılması gereken en kazançlı mesleklerden bir tanesidir. Bu meslek para kazanma fikirleri ekşi sözlük yazarlarının mutlaka yapılması gereken meslekler listesinde yer almaktadır. Güzel bir diksiyona sahipseniz ve insanlara aktarabileceğiniz bilgiler var ise bu yolla çok önemli kazançlar elde edebilirsiniz.

13- Twitch Yayıncılığı Yapmak!

Para kazanma fikirleri ekşi sözlük yazarlarından 13. tavsiye twitch yayıncılığıdır. Konuşmanız ile insanları kendinize sevdirirseniz çok güzel kazançlar elde edebilmeniz mümkün olabilmektedir. İnsanların size düzenli bir şekilde bağış yapmasını sağlayabilirseniz hiç ummadığınız paralar kazanabilmeniz mümkün olabilmektedir.

14- Futbol Yorumculuğu!

Çok ilginç gelebilecek ancak gerçekten de futbol yorumculuğu sandığınızdan çok daha güzel kazançların olduğu bir meslektir. Para kazanma fikirleri ekşi sözlük yazarlarının tavsiyeleri arasında yer alan futbbol yorumculuğunu youtube gibi mecralardan yapmaya başlayıp kendinizi sevdirirseniz kanallarda da çıkıp güzel paralar kazanabilirsiniz.

Mutlaka Oku: Gizli Müşteri Olarak Para Kazanmak!

15- Satış Ortaklığı!

Para kazanma fikirleri ekşi sözlük yazarlarından tavsiyeler arasında satış ortaklığı bulunmaktadır. Başkasının malını online mecralarda satarak hatırı sayılır komisyonlar elde edebilirsiniz. Ciddi bir hit sağlayan siteniz veya bol takipçili sosyal medya hesaplarınız varsa satış ortaklığında beklediğinizden çok daha güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

16-Sanal Asistanlık!

Günümüzdeki iş insanları bir büro elamanının masraflarına katlanmak istemediğinden dolayı sanal asistanlara olan talep artmaktadır. Evden para kazanmak ekşi sözlük yazarlarının tavsiyeleri arasında yer alan sanal asistanlıkta gelen çağrılara bakmak ve başarılı  bir ajanda yönetimi gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır.

17-Temizlikçilik!

Temizlikçilik, para kazanma fikirleri ekşi sözlük yazarlarının şiddetle yapılmasını istediği iş fikirleri arasında yer almaktadır. Özellikle zengin semtlerde ev temizliğine gitmek aylık 6-7 Bin TL gibi maaşlar almanıza olanak sağlayacaktır. Temizlik işi için müşteri bulmak istiyorsanız armut.com’u öneriyorum.

18- Danışmanlık!

Danışmanlık, alternatif para kazanma yolları arasında yer almaktadır. Bilginizi satarak bu yolla güzel paralar kazanabilirsiniz. Aklınıza gelen birçok fikirde danışmanlık yapabilirsiniz.Burada önemli olan mevcut olan bilgilerinizi kaliteli bir şekilde pazarlayabilmektedir. Pazarlama kabiliyetine sahip bir insan olduğunuzu düşünüyorsanız danışmanlık iş fikir tam size göre olabilir.

19- Boyacılık!

Boyacılıktan para mı kazanılır diyebilirsiniz ancak günümüzde herkesin üniversite okumak istediği göz önüne alındığında çırak dahi bulunamayan bu meslekte mevcutta olan ustalar bunu kullanarak 1 ev boyamasından dahi çok ciddi kazançlar elde etmektedirler. Okumayı düşünmüyorsanız boyacılık sizin için en doğru seçenek olacaktır.

Mutlaka Oku: Yıllardır Zenginlerin Uyguladıkları Para Kazanma Yöntemleri

20- Ev Yemeği Yaparak Para Kazan!

Evden para kazanmak ekşi sözlük yazar tavsiyeleri arasında ev yemeği yaparak para kazanmak gelmektedir. Özellikle işçi kesimin çok fazla olduğu bölgelerde evde yapmış olduğunuz yemekleri uygun fiyatlardan satarsanız büyük kazançlar elde edebilirsiniz. Çok güzel bir kazanç yöntemi olan ev yemeği yaparak para kazanma işinde sandığınızdan çok daha yüksek kazançlar bulunmaktadır.

Emek Olmadan Kazanç Elde Edemezsiniz!

Para kazanma fikirleri ekşi sözlük yazarlarından tam 20 tavsiye verdim ancak burada dikkat edilmesi gereken bir husus bulunmaktadır. Kimse çalışmadan, yorulmadan kazanç elde edebileceğini düşünmesin. Günümüzde zaman harcamadan para kazanmak neredeyse imkansızdır.

Size zaman harcamadan, yorulmadan para kazanabileceğinizi söyleyen insanlardan uzak durunuz. internetten para kazanma başlığı altında birçok insan mağdur edilmektedir. clixsense ekşi gibi insanlara hiçbir fayda sağlamayacak para kazama fikirleri sunulduğunu belirtmek istiyorum.

Para kazanma fikirleri ekşi sözlük yazarlarının tavsiyelerine göz attığımızda görmüş olduğunuz gibi hiçbir para kazanma fikri çalışmadan gelir elde edilebilecek yöntemler değillerdir. Her para kazanma fikrinde görüldüğü üzere çalışmadan gelir elde edilebilmesi söz konusu olmayacaktır. 

Mutlaka Oku: Evden Çıkmadan Para Kazanmanın 17 Yolu

Mutlaka Oku: Kolay Para Kazandıran İşler

Mutlaka Oku: Udemy Para Kazanma Fikri!

Böylelikle para kazanma fikirleri ekşi sözlük yazarlarından tam 20 önemli tavsiyede bulundum Sizlerinde para kazanma fikirleri ekşi sözlük yazarları gibi aktarmak istediğiniz para kazanma fikirleri var ise lütfen yorumlar aracılığı belirtiniz. İlerleyen zamanlarda ortaokulda para kazanma, alternatif para kazanma yolları ve para kazanma yolları öğrenci arkadaşlara tavsiyeler aktaracağım takibi bırakmayın…

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz