Korkarak Borsada Yatırım Yapılmaz!

Selamlar arkadaşlar. Sizlere sohbet tadında bir içerik hazırladım. Burada başlıktan da görmüş olduğunuz üzere borsada korkarak para kazanılamayacağı hakkında ufak bir bilgilendirmede bulunacağım. Borsada yatırım yapmayı planlıyorsanız bu içeriğimden bir takım çıkarımlarda bulunabilirsiniz…

Borsada Yatırım Korkarak Yapılmaz!

Bu içeriğimi tamamen borsada uzun vadeli yatırım düşüncesinde olanlar için hazırladım. Uzun vadede borsadan pasif bir kazanç elde etmek isteyen kişilerin büyük resme odaklanmaları gerektiğini düşünüyorum. FED faiz artıracak, seçimler yaklaştığı için borsa düşecek veya dolar artacak gibi söylemlerden ötürü borsada yatırım yapmayan kişiler sonrasında çok pişman olacak.

Birçok içeriğimde kademeli alım yapılarak borsada uzun vadeli yatırım yapılması ile ilgili sözler söylemiştim. İşte uzun vadeli yatırımcı da hiçbir söyleme kulak asmadan daha doğrusu korkmadan düzenli bir şekilde kademeli alımlar gerçekleştirerek pasif kazancın kapısını ardına kadar aralayabilir.

Pasif kazancın temettüler ile olabileceğini söylememe gerek yok sanırım. Düzenli bir şekilde temettü dağıtan ve %5 üzerinde temettü verimliliğine sahip şirketlerden 100.000 TL’lik bir yatırım gerçekleştirirseniz ortalama olarak aylık 1000 TL’lik pasif bir kazancın sahibi olursunuz.

Uzun Vadede Pasif Kazanç İçi Borsa!

Borsada herhangi bir siyasi veya sosyal olaylara kulak asmadan her ay düzenli bir şekilde güvendiği şirketlere yatırım yapan kişiler 10 sene içerisinde finansal bağımsızlıklarını ilan etmeyi başarırlar. Burada önemli olan şeyin istikrar olduğunu unutmayınız.

Ülkemizden örnek vermem gerekirse en yakın tarihte darbe girişiminde bulunuldu ancak bu darbe girişimine rağmen sonraki süreçte borsada ciddi bir ralli yaşandı birçok kişi hiçbir yatırım aracında olmayan kazançları elde etmeyi başardı.

Borsa böyledir. Korkarak yatırım yapmaktan çekinen kişilere hiçbir zaman para kazandırmaz. Şu şöyle oldu, bu böyle olacak gibi söylemlere kulak asarak borsada düzenli bir şekilde alımlar yapmamak gelecekte finansal özgürlüğünüze yapmış olduğunuz en büyük darbe olacaktır.

Borsa Yatırımı İle İlgili Görüşlerinizi Bekliyorum!

Özellikle üretim odaklı çalışan şirketlere her ay belirlemiş olduğunuz miktarlarda hisse alımı gerçekleştirirseniz ve elde etmiş olduğunuz temettüleri yine şirket hissesi alarak değerlendirirseniz bileşik getirinin müthiş gücünü hissedebilirsiniz. 

Korkarak borsada para kazanılamayacağı ile ilgili olarak ufuk açıcı bir söyleşide bulunmak istedim. Umarım içerikteki ana fikri sizlere aktarabilmişimdir. Sizlerinde bu hususta yorumlarınızı bekliyorum. İçeriğimi beğenmeyi unutmayınız. Söylediklerim kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir.

Mutlaka Oku: TLMAN HİSSE

Mutlaka Oku: Taze Kuru Hisse

Mutlaka Oku: Evladiyelik Hisseler

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz