Borsacı Dedenin Sık Söylediği TLMAN Hisse Güncel Analizi

Selamlar arkadaşlar. Sizlere Borsacı Dedenin çok sık bir şekilde dillendirdiği TLMAN Hisse yani Trabzon Limanı hissesi ile ilgili güncel veriler paylaşacağım. Hissenin temel analiz değerlerine ve bilanço detaylarına yer vereceğim. Bu nedenle sonuna kadar takip etmenizde yarar görüyorum…

Borsacı Dedenin Sık Söylediği TLMAN Hisse Güncel Analizi

TLMAN hisse için detaylara geçmeden önce içeriğimi beğenip kanalıma abone olarak bana desteklerinizi iletebileceğinizi hatırlatmak istiyorum. Bilançosunun incelenmesini istediğiniz hisseleri yorumlardan belirtebilirsiniz.

Bu incelemeleri yatırım tavsiyesi amacı ile değil bilançoda dikkat etmeniz gereken detayları öğrenebilmeniz için paylaşıyorum. Yani hangi hissenin spek hangi hissenin sağlam bir finansal altyapıya sahip olduğunu öğrenmeniz için bu detaylar kritik bir öneme sahip…

İşte Trabzon Liman Hisse incelemesi…

TLMAN Hisse Güncel Analizi

1-Şirket Son Çeyrekte %3446 Artışla Net Kar Elde Etti!

Borsacı dedenin dilinden düşürmediği TLMAN hisse için açıklanan son bilançoda muazzam bir net kar açıklandı. Şirketin %3446 artışla 25.98 Milyon TL net kar elde ettiği açıklanmıştır. Geçen sene aynı dönemde şirket 730 Bin TL net zarar açıklamıştı. Açıklanan bu net kar son 5 yılın en iyi net karıdır.

2-Şirketin Satış Gelirlerinde %18 Büyüme Söz Konusu!

Trabzon Liman hissesi için son açıklanan bilançoda %18 artışla 18.98 Milyon TL’lik net satış geliri elde edildiği açıklandı. Şirketin 2019 yılının ardından 2020 yılının tüm çeyreklerinde satışlarını hep artırdığı görülmektedir. Geçen sene aynı dönemde 16 Milyon TL’lik satış geliri söz konusuydu.

3-Şirketin Kasasında 138 Milyon TL Nakdi Bulunmaktadır!

TLMAN hisse için söylenebilecek en güzel şeylerin başında şirketin net borcunun bulunmaması ve kasasında 138 Milyon TL’lik net nakdinin bulunmasıdır. Döviz açık pozisyonu 2 Milyon TL olan şirketin bu çeyrekte 1.10 Milyon TL finansman geliri elde ettiğini söyleyebiliriz.

4-Trabzon Liman Sürekli Temettü Dağıtan Bir Şirkettir!

TLMAN hisse için temettü dağıtımlarına göz attığımda şirket hissesinin borsaya giriş yapmış olduğu 2018 yılından bu yana  temettü dağıttığını söyleyebiliriz. 2021 yılında ise henüz bir temettü dağıtım kararı almadığını söyleyelim. Şirket ortalama olarak karının %41’ini dağıtmaktadır.

5-Hissenin Yabancı Yatırımcı Oranı Çok Düşük!

TLMAN hisse senedi için söylenebilecek en olumsuz şeylerin başında yabancı yatırımcı oranının sadece 0.43 seviyesinde olmasıdır. Yok denecek kadar az olan bu yabancı yatırımcı oranı hissenin gerçek potansiyeli gösterebilmesine engel olabilir.

6-Cari Değerler Sektördeki Diğer Şirketlere Nazaran Şişmemiştir!

F/K değeri 7.66, FD/FAVÖK oranı 9.1 ve PD/DD değeri 3.9 olan hissenin bu oranlarına bakarak sektöründeki diğer şirketlere nazaran şişmemiş değerlere sahip olduğunu söyleyebilirim. Özsermaye karlılığı %65 ve yıllık net kar marjı ise %99’dur.

TLMAN Hisse Yorum ve Görüşlerinizi Bekliyorum!

Böylelikle TLMAN hisse için aktarabileceklerim bu kadar sizlerinde Trabzon liman hisse senedi için görüş ve düşüncelerini bekliyorum. İçeriğimi beğenmeyi unutmayınız. Söylediklerim kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir…

Mutlaka Oku: Taze Kuru Hisse

Mutlaka Oku: Evladiyelik Hisseler

Mutlaka Oku: Yükseliş Beklenen Hisseler

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz