Başarılı insanların Mükemmel 9 Sabah Alışkanlığı

Bir önceki yazımda ”Başarılı İnsanların Günlük Yaşamları” ile ilgili oldukça önemli bilgiler vermiştim. Bu içeriğimde başarılı olma hevesi ile tutuşan kişiler için bu başarılı insanların sabah alışkanları ile ilgili bilgiler vereceğim. Başarılı insanların sabah alışkanlıkları ile ilgili bilgileri Richard Branson, Warren Buffet, Arianna Huffington, Bill Gates ve Mark Zuckerberg gibi ünlü isimlerin hayatlarından örnekler alarak aktaracağımı hatırlatayım…

Başarılı insanların Sabah Alışkanlıkları İle İlgili Kilit Bilgiler

1- Sabah 5’te Uyanırlar!

Başarılı insanların çalışma prensipleri bulunmaktadır. Bu çalışma prensibine bağlı kalabilmek için ise sabah erkenden kalkmayı alışkanlık haline getirirler. Erken kalkan başarılı insanlar arasında Bill Gates ve Mark Zuckerberg gibi çağımızın en başarılı insanları yer almaktadır.

2- Sabah 1 Saat Spor Yaparlar!

Başarılı insanların sabah alışkanlıkları arasında en kilit madde de sabahları 1 saatlik spor yapmalarıdır. Yine çağımızın en başarılı insanlarına baktığımızda genellikle koşma eylemini 45 dakika ve 1 saat arasında yaptıklarını görürüz. 

3- Başarılı İnsanlar Sabah Kahvaltılarını Güçlü Yaparlar!

Erken kalkan başarılı insanlar mutlaka sabah kahvaltılarını güçlü yaparlar. Çünkü bilirler ki güçlü yapılan kahvaltı gün içinde enerjik olunmasını ve diğer öğünlerde çok daha dengeli bir şekilde besin tüketilmesini sağlamaktadır. Başarılı insanlar nasıl beslenir ile alakalı ilerleyen zamanlarda bir yazı kaleme alacağımızı hatırlatalım..

4- Başarılı İnsanlar Sabahları Asla Sosyal Medya Hesaplarına Bakmazlar!

Başarılı insanların en kilit özellikleri arasında asla boşa zaman geçirmemeleri gelmektedir. Başarılı insanların sabah alışkanlıkları arasında asla sosyal medyada gezinmek bulunmamaktadır. Sizde bu insanlar gibi başarılı olmak istiyorsanız bu alışkanlığı mutlaka edinmelisiniz.

5-Başarılı İnsanlar Güne Okuyarak Başlarlar!

Başarılı insanların rutinleri arasında güne okuyarak başlamaları gelmektedir. Beynin tembelleşmesini engelleyen bu alışkanlık sayesinde güne zihin daha dinç başlamaktadır ve bu alışkanlık başarılı insanların hayattaki başarı şanslarını ciddi olarak artırmaktadır.

6- Başarılı İnsanlar Her Sabah Ayna Karşısında Motivasyon Konuşması Yapar!

Başarılı insanlar arasında yer alan Steve Jobs kendisine güne başlarken güzel sözler söyler ve ayna karşısında kendisini motive dolu sözler ederdi. Sizde bu denli başarılı insanlar arasında yer almak istiyorsanız başarılı insanların sabah alışkanlıkları arasında yer alan güne başlarken güzel sözler söyleme eylemini hayatınızda bir rutin haline getirebilirsiniz.  

7-Başarılı İnsanlar Sabahları Günlerini Planlarlar!

Başarılı insanların rutinleri arasında olmazsa olmazlardan bir tanesi de sabahları günlerini planlamalarıdır. Başarılı insanların bir günü sabahları yapmış oldukları bu sabah planlaması çerçevesinde geçmektedir asla bu planın dışına çıkmazlar. 

8-Başarılı İnsanlar Günün En Zor İşlerini Sabah Hallederler!

Başarılı insanlar nasıl çalışır sorusu ile alakalı olarak da göz önüne alabileceğimiz bu madde de başarılı insanların günün en zorlu ve yaratıcılık gerektiren işlerini sabahları hallettikleri görülmektedir. Başarılı insanların çalışma prensipleri arasında da yer alan zorlu görevleri en başa koymak, Steve Jobs’tan Mark Zuckerberg’a varıncaya kadar birçok başarılı insanın uygulamış olduğu metot olarak görülmektedir.

9-Başarılı İnsanlar Sabah Ne Giyeceklerini Düşünmezler

Başarılı insanlar sabahları ne giyeceklerini düşünerek zaman harcamazlar. Ne giyeceğini düşünmenin zaman kaybetmekten başka bir işe yaramayacağını düşünen bu başarılı insanlar arasında tahmin ettiğiniz gibi Mark Zuckerberg yer almaktadır. Sizde kendinize çok çeşitli olmayan bir gardırop hazırlayarak ne giyeceğinizi düşünerek zaman geçirmeyebilirsiniz.

Böylelikle başarılı insanların sabah alışkanlıkları ile ilgili olarak 9 önemli madde aktardık. Sizlerinde başarılı insanların sabah alışkanlıkları ile ilgili olarak görüş ve düşüncelerini bekliyoruz…

Başarılı İnsanların Günlük Yaşamlarına Dair Önemli Bilgiler İçin Tıklayınız

Başarılı Olmanın 10 Büyük Sırrı İçin Tıklayınız

İş Hayatında Başarılı Olmanın Yolları İçin Tıklayınız

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Elif dedi ki:

    yazı için çok teşekkür ederim. Gerçekten de çok kaliteli bir içerik…

Yorum Yaz