Okul Okumadan Meslek Sahibi Olmak İsteyenler Okuyun !

Birçok kişi okul okumadan meslek sahibi olmak istiyor bu amaçla sizlere fikir vermesi amacı ile araştırma yaptık ve kısa zamanda meslek sahibi olmak ve okul okumadan para kazanmak için öneriler sunduk. İşte okul okumadan meslek sahibi olmak için sizlere önerilerimiz…

Okul Okumadan Meslek Sahibi Olmak İsteyenlere Öneriler…

Okul okumadan para kazanmak bu devirde yapılabilecek en güzel hareketlerden bir tanesidir bence. Çünkü şuan ki eğitim sisteminde okumak zaman kaybından başka bir şey değil. Okul okumadan meslek sahibi olmak isteyen arkadaşlar ve lise okumadan ne olabilirim diye soran arkadaşlar aşağıda açıklamış olduğum meslek gruplarından bir tanesini seçerek kendilerine yol çizebilirler. İşte okul okumadan meslek sahibi olmak için seçilebilecek meslek grupları…

1- Youtuberlık

Youtuberlık mesleği 2017 yılı itibari ile yapılabilecek en kazançlı meslek grupları arasında yer almaktadır. Şuanda lise okumadan ne olabilirim diye düşünceleri olan birçok kişi youtuberlık mesleğini icra etmektedir. Üniversite okumadan iş sahibi olma gibi düşünceleri olan kişilere kesinlikle youtuberlık mesleğini öneriyorum. Benim bizzat tanıdığım birçok arkadaşım lise dahi okumadan youtube sayesinde çok büyük paralar kazanmaktadırlar. İlerleyen yazılarımda youtuberlık mesleği nasıl yapılır ile ilgili çok güzel yazı dizileri kaleme alacağım takibi bırakmayın…

2- Makale Yazarlığı

Lise okumadan yapılacak meslekler arasında makale yazarlığı gelmektedir. Makale yazarlığı mesleği ile ayda 3000-4000 liraya varan kazançlar elde edebilmeniz mümkün. Makale yazarlığı konusunda okul okumadan kendinizi geliştirmek için bol bol dergi gazete veya roman okumanızı tavsiye ediyorum. İnternet dünyasında makale alıcı ve satıcılarını buluşturan birçok site vardır bunlardan bir tanesine örnek vermek gerekirse bionluk adlı sitedir. Ayrıca forum sitelerinden de makale alıcılarına rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

3- Futbolculuk

Kısa zamanda meslek sahibi olmak isteyenler eğer ki sporla aranız iyi ise mutlaka futbolculuk mesleğine adım atmanızı tavsiye ediyorum. 3.lig de dahi oynayan bir futbolcu olsanız bile ayda en az 3000 TL maaş alabilirsiniz. Bana göre okul okumadan meslek sahibi olmak isteyen erkek arkadaşlar futbolculuk mesleği sizin için bulunmaz bir Hint kumaşı olacaktır….

4-Satış Ortaklığı

Üniversite okumadan iş sahibi olma noktasında yapılabilecek en güzel işlerden bir tanesi de satış ortaklığıdır. Satış ortaklığı başkasına ait ürünleri belli bir komisyon karşılığında satma işlemidir. Bir nevi aracılık olan satış ortaklığı ile ayda 5000-10000 TL arasında para kazanan arkadaşlarımın olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Satış ortaklığı ile para kazanmak için hemen tıklayınız

5- Pastacılık

İnsanların dışarıda yemek yemek alışkanlığı değiştiğinden beri oldukça revaçta olan meslek grupları arasında pastacılık gelmektedir. Okul okumadan meslek sahibi olmak ve güzel kazançlar elde etmek isteyen kişilere şiddetle önerdiğim bir meslek grubudur Pastacılık. Bir pastahanenin imalat kısmına başvurarak sadece 2 veya 3 sene içerisinde bu meslek grubunda usta olduğunuzu kanıtlayabilirsiniz.

6-Girişimcilik

Üniversite okumadan nasıl para kazanılır sorusunu yönelten kişilere eğer ki atılgan bir kişiliğe sahip iseler girişimcilik mesleğini öneriyorum. Okul okumadan meslek sahibi olmak düşüncesinde olan girişken insanlar girişimcilik sayesinde çok kısa bir sürede maddi zenginliğe kavuşabilirler. 

7- Terzilik

Terzilik mesleği günümüzdeki adı ile tasarımcılık mesleği zamanımızın en kazançlı meslekleri arasında yer almaktadır. Birçok genç üniversite sıralarında dirsek çürütürken siz terzilik mesleğini icra ederek çok rahat bir şekilde maddi feraha kavuşabilirsiniz. Alttan yetişen çok fazla bir rakibinizin olmaması sizi bu meslekte çok rahat ileriye taşıyacaktır. 

8-Bayan Kuaförlüğü

Bayan kuaförlüğü mesleği tartışmasız bir şekilde okul okumadan meslek sahibi olmak isteyenlere önerdiğim bir meslek grubudur. Günümüz kadınlarının bakımlarına bir hayli önem verdiği düşünüldüğünde bu mesleğin ne kadar da cezbedici olduğunu hayal edebilirsiniz. Okul okumadan para kazanmak istiyorsan ve lise çağında bir gençsen bayan kuaförlüğü mesleğini icra etmeni tavsiye ediyorum…

9- Servis Şoförlüğü

Okul okumadan meslek sahibi olmak isteyen gençlerimize kazançlı mesleklerden birisi olan servis şoförlüğünü öneriyorum. Günümüzde birçok özel okulun açıldığı düşünüldüğünde bu mesleğin ne kadar da kazançlı olduğunu hayal edebilirsiniz.

10- Uzman Çavuşluk

Uzman Çavuşluk mesleği üniversite okumadan meslek sahibi olmak isteyen arkadaşlar için güzel bir meslek dalıdır. Askeri kadroda ciddi bir açığın olduğu bilindiğinden dolayı çok rahat bir şekilde uzman çavuş olabilirsiniz. Kısa zamanda meslek sahibi olmak isteyen arkadaşlar için uzman çavuşluk mesleği rahatlıkla tercih edilebilir.

11- Müşteri Temsilciliği

Müşteri temsilciliği de lise okumadan ne olabilirim düşüncesinde olan kişiler için çok güzel bir fırsattır. Özellikle kurumsal firmaların müşteri temsilcisi arama konusundaki iştahı meslek sahibi olmak isteyen gençler için çok güzel bir gelir kapısı olacaktır. 

12-Oyunculuk

Kısa zamanda meslek sahibi olmak isteyen arkadaşlar özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde yaşıyor ise ajanslar yardımı ile oyunculuk mesleğine adım atmalarını öneriyorum. Oyunculuk alanında meslek sahibi olmak için kurslar aracılığı ile kendinizi geliştirebilir ve çok ünlü bir oyuncu olabilme fırsatını yakalayabilirsiniz….

Böylelikle okul okumadan meslek sahibi olmak isteyenlere 12 önemli öneride bulunduk. Sizinde okul okumadan meslek sahibi olmak isteyenlere önerileri var ise bizlere yorum kısmından iletmelerini şiddetle öneriyorum….

İlerleyen yazılarımızda okumayıp iyi maaşlı yapılacak meslekler, meslek sahibi olmak için kurslar ve üniversite okumadan nasıl para kazanılır ile alakalı konularda yazılar paylaşacağım takibi bırakmayın…

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz