7 Adet Metin Akpınar Borsa Tavsiyeleri!

7 Adet Metin Akpınar Borsa Tavsiyeleri!

Selamlar arkadaşlar. Sizlere burada Gazeteci Yazar Cengiz Semercioğlu’nun Metin Akpınar ile borsa sohbetinden tavsiyelerini aktaracağım. Metin Akpınar Borsa tavsiyelerine geçmeden önce içeriğimi beğenerek bana desteklerinizi iletmenizi rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler…

Metin Akpınar Borsa Tavsiyeleri!

1-%10 Kara Ulaşıldığında Hisseyi Satın!

Metin Akpınar Borsa Tavsiyesi yani kendi uyguladığı metodu az karla yetiniyorum diyerek yorumluyor. Çok fazla hırsa kapılmadan kar cebe yakışır mantığından yola çıkarak %10 karda olan şirket hissesini her zaman sattığını belirtmiştir.

2-Hissenin Teknik Analizine Mutlaka Bakın!

Metin Akpınar’ın borsada uygulamış olduğu davranışlardan bir tanesi de hissenin teknik analizine bakmaktır. Bir hisseye yatırım yapmadan önce teknik analizini detaylı bir şekilde incelediğini belirten Akpınar, teknik analiz yöntemine göre hissenin alış bölgesinde olduğunda alımını yaptığını belirtmektedir.

3-Ülkenin Gidişatına Her Zaman Bakın!

Metin Akpınar borsada yatırım yaparken ülke ile ilgili öngörülerde bulunmaya çalıştığını belirtmekte. Hissedeyken ülke ve borsanın gidişatına göre hareket ettiğini belirten Akpınar, durumun kötüye gittiğini hissettiği durumlarda %10 karda olmasa dahi hisselerini sattığını belirtmektedir.

4-Hissenizi Zarardayken Satmayın!

Metin Akpınar, zarar üzerinde bekleme alışkanlığına sahip olduğunu da belirtmektedir. Şirkete güveniliyorsa hisse fiyatının tekrardan aynı seviyelere gelebileceğine de inanılması gerektiğine vurgu yapan Akpınar, zararda olduğu birçok hisseden zaman içerisinde karla çıkış yaptığını sözlerine eklemiştir.

5-Açığa Satış Kesinlikle Yapmayın!

Metin Akpınar Borsa tavsiyelerinden belki de en önemlisi kredili yani açığa satış yaparak hisse alım-satımlarında bulunulmaması gerektiğidir. Akpınar, kendisinin asla açığa satışta bulunmadığını, bu tür riskli işlerden tüm küçük yatırımcıların uzak durması gerektiğini belirtmektedir.

6-Başkalarından Kesinlikle Tavsiye Alarak Yatırım Yapmayın!

Metin Akpınar, ne zaman başkasının aklıyla alım ve satım kararları alsa zarar ettiğini söylemiştir. Bu hususta oldukça tecrübeli olduğunu belirten Akpınar, kesinlikle kendi kafama göre yatırım kararları alıyorum diye belirtmektedir…

7-Sermayenizi Korumak İçin Dövize Yatırım Gerçekleştirin!

Akpınar, borsadaki sermayesine bir kalkan oluşturabilmek amacı ile yani kriz zamanlarında sıkıntı yaşamamak için bir miktar parasını dövize yatırdığını belirtmiştir. Tüm borsa yatırımcılarına da bu hususta güzel bir tavsiye vermiştir. 

Yorum ve Görüşlerinizi Bekliyorum

Böylelikle Metin Akpınar Borsa Tavsiyeleri ile ilgili 7 madde aktardım. Sizlerinde Metin Akpınar’ın Borsa tavsiyelerinden farklı görüş ve düşünceleriniz var ise lütfen yorumlar aracılığı ile belirtiniz. İçeriğimi beğenmeyi unutmayınız. Söylediklerim kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir.

Mutlaka Oku: Mazhar Holding Hisse

Mutlaka Oku: Zengin Edecek Hisseler

Mutlaka Oku: Tüpraş Hisse

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz