Köy Ürünleri Satmak Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Merhabalar arkadaşlar internetten para kazanma yolları ile ilgili hazırlamış olduğum birçok içeriğimde sizlere köy ürünleri satarak gelir elde edebileceğinizi sık sık dile getirmiştim. Bu amaçla sizlere köy ürünleri satmak ile ilgili oldukça önemli bilgiler paylaşacağım…

Köy Ürünleri Satmak İçin Atılması Gereken Adımlar!

1- Köy ürünleri satmak ile ilgili ilk aşama şahıs şirketi açmaktır. Reel hayatta satış yapan dükkanlar gibi fatura kesmeniz için bu şirketi açmalısınız.

2- Köy ürünleri satmak için kendinize ait bir sitenin olmasını istiyorsanız profesyonel e-ticaret paketleri satın almanız gerekmektedir. Ayrıca ek güvenlik önlemleri ve sözleşmeler ile e-ticarete uygun bir site haline getirmek için epey uğraşmanız gerekmektedir.

3- Benim size tavsiyem bu işi başlangıçta gittigidiyor, n11 veya sahibinden.com gibi sitelerde satış yaparak yapmanızdır.

4- internetten yöresel ürünler satmak istiyorum diyorsanız sosyal medyayı da unutmamalısınız. Özellikle instagram’ı yoğun bir şekilde kullanmanız organik ürün satışlarınız üzerinde oldukça önemli katkılar sağlayacaktır.

5- Köy ürünleri satmak için satış platformlarınızı oluşturduktan sonra önemli olan ürün tedariğidir. Bunun içinde mutlaka köylüler ile anlaşmalısınız. Herhangi bir sermaye koymadan ürünlerin satışına aracılık edip alacağınız komisyonlar ile dahi ciddi kazançlar elde edebilirsiniz.

6- Köy ürünleri satmak isteyenlere devletin KOSGEB desteğinin de olduğunu hatırlatalım. Bulunduğunuz bölgedeki KOSGEB müdürlüğüne giderek bu iş ile ilgili devletin sağlamış olduğu destekleri öğrenebilirsiniz.

7- internetten para kazanma yolları arasında yer alan köy ürünleri satmak iş fikrinde en dikkat edilmesi gereken nokta kargolamadır. Kargolama aşaması ne kadar hızlı ve uygun bir paketleme şekli ile gönderilirse müşteri memnuniyeti aynı doğrultuda ciddi artışlar gösterir.

8- internetten yörsel ürünler satmak istiyorum diyorsanız bulunduğunuz şehirdeki alıcılara aynı gün içerisinde teslimat seçeneğini sunarsanız satışlarınızı ciddi oranda artırabilirsiniz. Aynı şekilde şehir dışındaki müşterilerinize 48 saat içerisinde siparişlerini yollamanız müşteri memnuniyeti üzerinde doğrudan etkili olacaktır.

9- Köy ürünleri satış işi yapacaksanız mutlaka kurumsal bir kimlik oluşturmaya çalışmalısınız.

10- Sosyal medyada, blog sitelerinde, radyo, yerel televizyon ve gazetelerde sürekli olarak reklamınızı yapın.

11- Köy ürünleri satmak iş fikrinde ilk zamanlarda kar marjınızı düşük tutmanız işinizde başarıya ulaşmanızda ve sadık bir müşteri portföyü oluşturmanızda etkili olacaktır.

Böylelikle intenetten para kazanma yolları arasında yer alan köy ürünleri satmak ile ilgili 11 önemli adımı sizlerle paylaştım. Sizlerinde internetten yöresel ürünler satmak istiyorum diyen kişilere önerileri var ise lütfen yorumlar aracılığı ile bizlerle paylaşınız. 

Mutlaka Oku: Tavuk Çiftliği Nasıl Kurulur?

Mutlaka Oku: Evde para kazandıran işler ile ilgili 28 önemli tavsiye

Mutlaka Oku: Okumadan yapılabilecek işler

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz